2016.10.23. 19:45

MEGYE I Megtörte a jeget a Mezőfalva

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 11. fordulóját rendezték a hétvégén. Az Iváncsa hozta a kötelezőt, míg a Sárosd a szünet után fordított. A Pátka pedig rangadót nyert az Aba ellen.

Sárosd Sport 36-Velence 3-1 (0-1)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Sárosd Sport 36: Rauf T. - Imre J., Susa, Kosaras, Truszek (Arany) - Dvéri Zs., Szabó N., Kállai, Kovács N. (Ladányi) - Imre G. (Rottmann), Tornyai T. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Velence: Bostyán - Széll, Harmati, Metzger, Rakonczay - Barabási (Pintér B.), Lantos, Gémes, Horváth B. (Németh Zs.) - Tóth B. (Balla D.), Waltner. Vezetőedző: Czakó András

Gól: Kovács N. (64., 66.), Kállai (89.), illetve Széll (31.)

Kiállítva: Waltner (70.), Gémes (89.)

Jók: Susa, Kosaras, Szabó N., illetve Harmati, Metzger

A 31. percben egy kipattanó labdát Széll István 22 méterről kapásból lőtt a kapuba, a hazai kapus Rauf Tivadar tehetetlen volt. 0-1. A második félidőben teljesen új arcát mutatta a Sárosd. A hazai fölényt Kállai Márk meg nem adott gólja jelezte. A nézőtéren senki nem látott szabálytalanságot, csak Wehovszky Gergő játékvezető, aki nem adta meg a szabályos találatot. A 63. percben Szabó Norbert cselezte be magát a büntetőterületre, ahol a vendégvédők buktatták, 11-es. A büntetőt Kovács Norbert elsőre kihagyta, de a kipattanót a kapuba vágta. 1-1. Két perc múlva újabb 11-eshez jutottak a hazaiak, ezt már magabiztosan értékesítette Kovács N. 2-1. A 70. percben Waltner Ádám megsértette a játékvezetőt, aki azonnal kiállította. A 88. percben egy előre ívelt labdára Kállai csapott le, és megelőzve Bostyán Ernőt a kapuba emelte a labdát. 3-1. A harmadik sárosdi gól után a vendégek játékosa Gémes László megsértette a játékvezetőt, aki őt is kiállította. A hazai csapat második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Itt még reménykedhettek a bicskeiek a sikerben, Németh Erik (kék, 9.) talált be a 44. percben  Fotó: Kricskovics Antal

Baracs-Tordas 1-3 (1-1)

Baracs, 100 néző

Vezette: Magyar János

Baracs: Tóth N.- Pulai (Sebestyén), Cséza, Oroszi, Nagy Dominik (Nagy Dániel) - Éliás, Mészáros, Szurma (Badi K.), Fülöp - Sági J., Rezes (Balogh D.). Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Tordas: Kires - Kőszegi, Kerényi, Kóczián, Tolnai - Bakos L., Farkas Zs., Balassa, Szmok (Tőke) - Szabó T., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Oroszi (29.), illetve Szabó T. (7., 84.), Kerényi (72.)

Jók: Oroszi, illetve Kires, Kerényi, Szabó T.

Pátka-Aba-Sárvíz FC 2-1 (2-1)

Pátka, 100 néző

Vezette: Wittner József

Pátka: Csikesz P. - Orosz, Rózsás (Brandt), Füri, Kővári B. - Fülöp, Rózsa B. (Sinka), Takács V., Nagy F. (Csikesz L.) - Loncsár (Szakács), Farkas G. Vezetőedző: Takács Viktor

Aba-Sárvíz FC: Szabó N. - Esze A., Tóth R., Lakk, Nyitrai - Esze T., Kulcsár, Kovács P., Madácsi - Glócz (Réti), Csuti (Balogh T.). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Kővári B. (13.), Takács V. (45.), illetve Kovács P. (4.)

Jók: Kővári, Orosz, Füri, illetve Madácsi

A mérkőzés kezdetekor kissé bealudtak a hazaiak, és már a 4. percben megszerezte a vezetést az Aba, Kovács Péter révén egy megpattanó lövéssel. 0-1. A Pátka fokozatosan vette át az irányítást, majd a nyomás a 13. percben érett góllá, amikor Kővári Balázs volt eredményes fejjel. 1-1. Több helyzetet is kialakított a hazai csapat, majd a 45. percben Loncsár András kiugratását Takács Viktor lőtte el a kapus mellett. 2-1. A második félidőben a hazaiak csak kapufáig jutottak, valamint 11-est is hibáztak, a vendégek igazi helyzetet kialakítani nem tudtak, így az eredmény már nem változott.

A gárdonyi Kocsis Dominik (kék) passzolna Pleszkán Tiborhoz  Fotó:Kricskovics Antal

Sárbogárd SE-Iváncsa 2-4 (0-3)

Sárbogárd, 150 néző

Vezette: Szabó János

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer G., Tóth Zs., Kőkuti, Horváth I. - Varga T. (Nagy Á.), Lajtos (Hegedűs Gy.), Laták, Gráczer B., - Rauf R., Horváth Á. Vezetőedző: Gracza Tibor

Iváncsa: Késmárky - Majláth (Godslove), Spánitz L., Márki (Nagy A.), Berényi - Pribék (Fodor G.), Facskó (Keresztúri), Imrik, Aradi - Bartha, Szauter (Nédó). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Horváth Á. (56.), Gráczer B. (83.), illetve Imrik (31.), Berényi (36.), Márki (40.), Bartha (92.)

Jók: Deák M., Gráczer B. illetve Márki, Imrik, Bartha

A 24. percben egy Horváth Ádám ellen megítélt szabadrúgás után Gráczer Bence kapta a labdát, a védőktől szorongatott helyzetben átvette, de a büntetőterületen belül szabálytalanul szerelték. A jogos 11-est Lajtos András a jobb kapufára lőtte, a kipattanó labdát a védők kivágták. A 31. percben az Iváncsa jutott büntetőhöz, amelyet Imrik László a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1. A 36. percben Majláth Henrik hozta zavarba a jobb oldali védelmet, beadását Berényi Balázs 5 méterről a léc alá lőtte. 0-2. A 40. percben háromra növelte előnyét az Iváncsa, jobb oldali támadás végén a középre adott labdát a védelem Márki Dénes elé fejelte, aki 18 méterről óriási gólt ragasztott a léc alá. 0-3. A második félidőt bátrabb támadójátékkal kezdték a hazaiak, igaz a vendégek a biztos vezetés tudatában több teret engedtek a hazai próbálkozásoknak. Az 56. percben Gráczer B. ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül. A büntetőt Horváth Á. nagy erővel a kapu bal oldalába lőtte. 1-3. A 83. percben Gráczer Gergő elhúzott a jobb oldalon, belőtt labdáját Gráczer B. a védőket megelőzve a kapu bal oldalába helyezte. 2-3. A hazaiak az egyenlítésért támadtak, és fellazult a védelem. Ezt kihasználva a 92. percben Egejuru Godslove Ukwuoma a saját térfélről indulva elfutott a jobb oldalon, átadását Bartha Tibor 8 méterről lőtte a kapuba. 2-4. Színvonalas, jó iramú mérkőzésen a többet és veszélyesebben támadó Iváncsa győzelmével tovább őrzi veretlenségét és a tabellán a vezető helyét. A hazaiak második félidőben nyújtott teljesítményükkel tudták szorossá tenni a mérkőzést.

Ercsi Kinizsi-Mór 1-3 (1-2)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rapai, Hoffmann, Ivacs, Hosszú P. (Szalánczi) - Fridrich (Rácz M.), Kővári L., Varga K., Nagy R. (Kovács P.) - Drapcsik (Mónus), Gróf (Versits). Vezetőedző: Gróf András

Mór: Kiss M. - Bátki, Végvári, Meggyes, Tar B. - Kaszás Cseszneki, Kőbányai (Gál D.), Klémán M. - Osgyán (Mayer), Petruska. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Ivacs (26.), illetve Végvári (7.), Petruska (20.), Gálá D. (93.)

Kiállítva: Hodula (88.)

Jók: senki, illetve Végvári, Cseszneki, Petruska

A 7. percben egy kapu
előtti kavarodás után Végvári Ádám a gólvonalról szerezte meg a vezetést a vendégeknek. 0-1. A 20. percben korszerű támadás végén Petruska Daniel fejelt 6 méterről gólt. 0-2. A 26. percben kezezés miatt büntetőhöz jutottak a hazaiak, amelyet Ivacs Gábor értékesített. 1-2. A 88. percben Hodula Krisztiánt egy 16-oson kívüli kezezésért kiállította a játékvezető. A 93. percben Gál Dániel fejelt 3 méterről a Kinizsi kapujába. 1-3. Megérdemelten nyert a Mór a rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó Ercsi Kinizsi SE ellen.

Mezőfalva-Lajoskomárom 3-2 (1-1)

Mezőfalva, 100 néző

Vezette: Altorjai Áron Gellért

Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Balász, Bozóki, Kuti - Kubicza, Szili Sz. (Cislo), Szili Z., Nagy D. (Kaszala) - Szabó Cs., Sági R. Vezetőedző: Horváth Csaba

Lajoskomárom: Barabás - Boda, Szakáts, Vései, Tulok (Molnár O.) - Vadászi, Tanárki, Molnár V., Czéhmeister - Reichardt, Csizmadia R. (Fodor M.). Megbízott edző:
Simon János

Gól: Szili Z. (28., 57.), Kuti (67.), illetve Reichardt (29.), Tanárki (83.)

Jók: Bozóki, Szili Z., Szabó Cs., illetve Boda, Tanárki.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Polgárdi 6-2 (1-2)

Agárd, 100 néző

Vezette: Bíró Dániel

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Klauz (Oláh D.), Pápai, Burucz, Hanák - Kocsis D. (Pintér K.), Ihász P. (Bogács), Balogh Á. (Balogh Bence), Katóka R. - Tóth B., Pleszkán (Balogh Botond). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Polgárdi: Sári - Magda, Borbás (Schultz), Egerszegi, Csizmadia G. - Holka (Nemes), Farkas D., Bencze (Véninger), Keserű - Kosztolányi, Csizmadia D. (Bernáth). Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor

Gól: Pleszkán (45., 66.), Katóka R. (70.), Tóth B. (76.), Balogh Á. (81.), Hanák (85.), illetve Csizmadia D. (21., 31.)

Kiállítva: Sári (55.), Egerszegi (55.)

Jók: Hanák, Pleszkán, illetve Csizmadia D.

Az első félidőben a Polgárdi akarata érvényesült, Pleszkán Tibor 45. percben elért találata adott reményt a hazaiaknak a folytatásra. Az 55. perc jelentette a találkozó fordulópontját, amikor két játékosa - Sári Márk és Egerszegi Zoltán - fegyelmezetlensége miatt megfogyatkozott a Polgárdi. Ezzel új meccs kezdődött, amelyet emberelőnyét kihasználva magabiztosan nyert meg a Gárdony-Agárd együttese.

Tudósítók: Dérfi Zoltán (Sárosd), Balogh Zsolt (Agárd), Polányi János (Pátka), Szántó Gáspár (Sárbogárd), Flórián Gábor (Ercsi), Gutyina Attila (Martonvásár)