2017.05.28. 19:09

Megvédte címét az Iváncsa

A megyei I. osztály záró fordulója előtt megvan a bajnok, és nagy bajban a Velence

FEJÉR MEGYE

A megyei I. osztályú bajnokság 29. fordulóját rendezték. Eldőlt, hogy zsinórban negyedszer első az Iváncsa.

Sárosd Sport 36-Pátka 0-0

Sárosd, 100 néző

Vezette: Magyar János

Sárosd Sport 36: Rigó Á. - Susa, Dvéri Zs. (Imre G.), Truszek, Lendvai - Kállai, Killer M., Ladányi (Arany), Kargl (Kosaras) - Vajda, Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Varga D.), Orosz M., Rózsa (Prill), Takács V. (Herczeg) - Farkas G., Vincze, Pusztay, Kővári B. - Fülöp (Sinka), Nagy F. (Csikesz L.). Vezetőedző: Takács Viktor

Jók: senki, illetve az egész csapat

A kezdő sípszó után a hazai csapat rögtön nekiesett a vendégeknek, akiket a kapujuk elé szegeztek. Sorozatos sárosdi akciók után a 16. percben Killer Máté tört be a tizenhatoson belülre, ott a pátkai védők csak szabálytalanul tudták szerelni, de büntető helyett Magyar János játékvezető továbbot intett. Ez követően a hazai csapatnál két kényszerű cserét kellett végre hajtani előbb Kargl Balázs húzódott meg, majd öt perc múlva a játékmester Dvéri Zsoltnak kellett lejönnie sérülés miatt.

Innentől kezdve változott a játék képe, a Pátka kijött a szorításból, de a kapura nem voltak veszélyesek. A második félidőben jobbára mezőnyjáték folyt a pályán a két tizenhatos között, de a kapuk nem forogtak veszélyben. Úgy nézett ki, hogyha a Sárosd másnap reggelig játszik akkor sem rúg gólt. Egy igen gyenge napot kifogó hazai csapat ellen a pátkaiak egy győzelemmel felérő döntetlent értek.

Ercsi Kinizsi-Tordas 2-1 (0-0)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Domak Ádám

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann (Varga K.), Gróf, Rapai, Ivacs (Fridrich) - Kondreska (Rebők), Nagy R. (Kovács P.), Hosszú P., Juhász V. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Tordas: Kires - Varga L., Hermann, Kun, Kőszegi - Vörös F., Balassa, Bakos L., Szép - Farkas Zs. (Vida), Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Kővári L. (69.),Fridrich (90.), illetve Balassa (93.)

Jók: Szalánczi, Juhász V., Hosszú P., Kondreska, illetve Kires, Varga L., Farkas Zs.

Volt miért visszavágni az Ercsinek, utoljára a bajnokságban és a kupában is vereséget szenvedtek a Tordastól. Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, kevés lehetőséggel és egy hatalmas Kinizsi helyzettel. Hoffmann Roland lépett ki Hosszú Péter tanári indításával, de Kires Attila hárított. Remekül kezdte a második félidőt a hazai csapat.

Előbb Hosszú után Kondreska Roland két alkalommal hagyott ki helyzetet. Majd a 69. percben Szalánczi Gergő ment el sokadszor a bal oldalon, beadását Kővári László pörgette a tordasi kapuba. 1-0. A 90. percben a remekül beszálló Fridrich Dávid egy gyönyörű szóló után lőtt a hosszú sarokba. 2-0. A 93. percben Balassa Szilveszter révén szépített a vendégcsapat. 2-1. Megérdemelt Kinizsi győzelem született, szépen búcsúzott közönségétől a csapat.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Lajoskomárom 5-2 (4-0)

Agárd, 100 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Botond, Kocsis D., Oláh D., Kuti (Sowunmi A.) - Ihász (Balogh Bence), Balogh Á. (Tóth B.), Bernáth Gy., Ambrus (Katóka R.) -Klauz (Burucz), Hanák. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Lajoskomárom: Sári (Barabás) - Nyul, Nyári, Kövecses, Vadászi - Posta, Vései, Fodor M., Csizmadia R. - Czéhmeiszter, Reichardt. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Kuti (4., 13., 19.), Ambrus (35.), Ihász (64.), illetve Fodor M. (75., 85.)

Jók: Kuti, Hanák, Balogh Botond, Oláh D., Ihász, Balogh Á. illetve Fodor M.

Viszonylag gyorsan, bő félóra alatt rúgott négy gólt a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapata, és ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A vendéglátók uralták a találkozót, és kíméletlenül kihasználták a Lajoskomárom hibáit. A szünet után hagyott gólt a meccsben a hazai csapat, és és két buta védekezési hibájukat nem hagyta büntetlenül Fodor Márton. Megérdemelt gárdonyi győzelem született.

Iváncsa-Mór 3-0 (1-0)

Iváncsa, 200 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Márki (Nédó), Berényi, Nagy A. - Bartha, Majláth (Barócsai), Facskó, Szauter - Godslove (Csányi), Aradi. Vezetőedző: Masinka László

Mór: Pap - Handl, Végvári (Radács), Mayer (Bánfalvi), Cseszneki - Gál D. (Tanárki), Meggyes, Tar B., Osgyán - Cseh, Tornyai T. Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Majláth (75.,83.), Handl (38., öngól)

Jók: Bartha, Majláth, Aradi, illetve Cseszneki

Sárbogárd-Baracs 4-0 (2-0)

Sárbogárd, 150 néző

Vezette: Wittner József

Sárbogárd: Deák M. (Simon Cs.) - Kőkuti, Hegedűs Gy., Gráczer Bálint (Nagy Á.), Bezerédi - Gráczer G. (Lajtos), Laták, Gráczer Bence (Nagy K.), Horváth Á. - Németh K., Tóth Zs. Vezetőedző: Gracza Tibor

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Rezes (Sebestyén), Szurma, Bartók S. - Éliás, Mészáros S. (Varga T.), Nagy D. (Badi), Ásványi - Balogh D., Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Gól: Gráczer Bálint (23.), Gráczer Bence (25.), Bezerédi (55.), Laták (75.)

Jók:Laták, illetve Éliás

A nagy meleg ellenére a hazai csapat már az első perctől nagy iramot diktált. A 23. percben Gráczer Bence átadását Gráczer Bálint 12 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezte. 1-0. A kezdés után a Sárbogárd azonnal megszerezte a labdát, Hegedűs György előre ívelésére a 25. percben Gráczer Bence jól lépett ki a védők között, és a kimozduló Tóth Norbert felett a hálóba emelte a labdát. 2-0. A második félidőben tovább folytatódott a nyomasztó hazai fölény.

Az 50. percben Gráczer Bence Bezerédi Ádámhoz továbbította a labdát, aki védője mellett elhúzva a jobb alsó sarokba lőtt. 3-0. A vendégek egy-egy támadási kísérletét könnyűszerrel hárította a hazai védelem. A 75. percben Nagy Ármin futott el a baloldalon, az alapvonalról belőtt labdáját a vendégek kapusa Laták Bertold elé ütötte, aki 3 méterről a kapuba lőtt. 4-0. A Sárbogárd végig támadta a mérkőzést, az eredmény a vendégekre nézve hízelgő.

Martonvásár-Velence 4-1 (1-0)

Martonvásár, 180 néző

Vezette: Pekker Bálint

Martonvásár: Gábor - Endrefalvi, Vörös F., Kővári F., Kanyó - Magyar B., Szigeti, Cziklin, Szilágyi R. - Szabó L., Radics (Hernádi). Vezetőedző: Patkós Csaba

Velence: Krencz - Tóth A., Silhány, Lantos, Gulyás-Kovács - Harmati, Czifra, Pál I., Gál-Gerlach - Németh E. (Tóth B.), Baranyai (Urschler). Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Magyar B. (3., 64.), Szabó L. (52.), Radics (77.), illetve Czifra (82.)

Jók: Magyar B. (a mezőny legjobbja), Szabó L., Kanyó, illetve Baranyai, Czifra,

A tabellán elfoglalt helyezések alapján nehezen nevezhetnénk rangadónak a Martonvásár és a Velence derbijét, de a párharc történelme miatt mindenképpen megérdemelte ezt a titulust. Majd erre rácáfolva már a 3. percben vezettek a hazaiak, Magyar Balázs vágott egy büntetőt a jobb alsó sarokba, 1-0. Legközelebb ismét Magyar B. állt a gólszerzéshez, de a 16-os sarkától leadott lövése a felső lécen csattant. Fordulás után a nagyon jó napot kifogó Magyar B. a bal szélről adott be hajszálpontosan, amire Szabó László érkezett a legjobb ütemben és a kapuba fejelt.

2-0. A gól után kissé felélénkült a Velence, többször is a hazai védőknek kellett blokkolniuk, Baranyai István veszélyes fejese pedig elment keresztbe a kapu előtt. Nem tartott azonban sokáig a velencei lendület, főleg mivel Magyar B. pimasz csel után háromra növeltre a hazai előnyt a 64. percben. 3-0. A vendégektől Pál István egy szabadrúgásból a felső lécet találta el, a martoni Szigeti Attila viszont a hálót találta meg. 4-0. Az utolsó szó azonban a Velencéé lett, Czifra István egy szabadrúgásból állította be a végeredményt. 4-1.

Mezőfalva-Aba-Sárvíz 2-2 (1-1)

Mezőfalva,100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő.

Mezőfalva: Papp M. - Balázs (Suplicz), Garda (Bozoki), Móricz, Balogh I. - Szilva, Sági R., Bozsoki, Mekota - Tibold, Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila

Aba-Sárvíz: Sereg - Mészáros Sz., Tóth R., Lakk, Kulcsár - Glócz, Galócz, Esze T., Balogh T. - Vinklár, Réti (Kovács M.). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Sági R. (13.), Móricz (89.), illetve Glócz (23.), Vinklár (81.)

Kiállítva: Mészáros (88.)

Jók: Papp M., Sági J., illetve Glócz, Vinklár

A 13. percben Móricz Csaba passzolt át a bal oldalra Sági Rolandnak, aki a hosszú sarokba lőtt labdájával szerzett vezetést. 1-0. Bő negyedórás váltakozó oldali rohamokkal mindkét térfélen adódtak helyzetek. A 23. percben Glócz Zoltán egyenlített szögletből, fejessel. 1-1. A pihenő után is rengeteg helyzet adódott az együttesek előtt, melyből a 81. percben Vinklár Péter szerzett előnyt az Abának. 1-2. A pontot azonban nem adták ingyen a mezőfalviak. A 89. percben szabadrúgásból, Móricz 18 méteres lövése mentette döntetlenre a meccset . 2-2.