2017.04.17. 15:12

MEGYE I - A Bicske nehéz csatában nyert Sárosdon

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 23. fordulóját rendezték, amely több meglepetés eredményt hozott.

Ercsi Kinizsi-Iváncsa 2-2 (1-0)

Ercsi, 200 néző

Vezette: Szűcs László

Ercsi Kinizsi: Hodula - Rebők, Hoffmann, Varga K., Ivacs - Kondreska (Fridrich), Nagy R. (Hosszú), Kovács P., Juhász V. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Iváncsa: Boldog - Balogh L., Márki (Nédó), Imrik, Berényi - Bartha, Majláth, Facskó, Pribék - Godslove (Fodor), Aradi. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Rebők (36.), Fridrich (88.), illetve Balogh L. (59.), Imrik (65.)

Jók: Juhász V., Hoffmann, Kovács P., Rebők , illetve Facskó, Nédó, Imrik

Az első negyedóra után látszott, hogy mérkőzés egyáltalán nem lesz sétagalopp a listavezető számára. A 36. percben jogos büntetőhöz jutott az Ercsi, Pribék Patrik kezén akadt el egy beadási kísérlet, Rebők Imre 11-ese Boldog Zoltánról a felső kapufára, onnan vissza Rebők elé pattant, amelyet másodszorra már a hálóba gurított. 1-0. Az 59. percben Imrik László remek indítását Balogh László gurította Hodula Krisztián kapujába.1-1. A 65. percben Kővári László kezezett a 16-oson belül , ez is 11-es. Imrik büntetőjébe Hodula beleért, de hárítania nem sikerült. 1-2. A 88.percben Fridrich Dávid lőtt 17 méterről gólt egy szemfüles pontrúgás után. 2-2. Hullámzott a játék színvonala mindig a vesztésre álló csapat volt kezdeményezőbb. Az eredmény igazságosnak mondható, megdolgozott a Kinizsi a pontszerzésért.

Martonvásár-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-1 (0-0)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Martonvásár: Nagy Gy. - Endrefalvi, Vörös F., Kanyó, Magyar B. - Szigeti, Cziklin, Szilágyi R., Madaras - Radics, Neuvert. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Kocsis D., Oláh D., Kuti (Tóth B.), Ihász (Balogh Botond) - Balogh Á., Bernáth Gy., Klauz, Katóka R. - Hanák, Sowunmi A. (Balogh Bence). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Kanyó (70.), illetve Balogh Bence (88.)

Jók: Neuvert, Szilágyi R., Endrefalvi, Kanyó, illetve Kocsis D., Hanák, Bernáth Gy.

Jól ismeri egymást a két csapat, a felkészülés alatt többször is megmérkőztek, így egyik fél sem vállalt fel felesleges kockázatot. A jó iramú mérkőzésen a két tizenhatos között folyt a játék a kapuk elvétve forogtak veszélybe. Gól csak a 70.percben született, amikor Magyar Balázs egy csel után a tizenhatos sarkáról lőtt kapura, ezt Heim Attila még hárította, de a kipattanót Kanyó Richárd a léc alá vágta. 1-0. A vendéglátók számára a hideg zuhany a 88. percben jött, Kocsis Dominik 30 méteres életerős lövése kijött a hazai kapusról, amelyet a néhány perce becserélt Balogh Bence helyezett a martoni kapuba.1-1. Nagyot küzdött mind két csapat, az összképet nézve reális döntetlen született a forduló rangadóján.

Baracs-Mór 2-2 (0-1)

Baracs, 150 néző

Vezette: Závotka Csongor

Baracs: Tóth N. - Szili Sz. (Ásványi), Fülöp, Prókai, Szurma (Badi) - Bartók S., Sági J.(Nagy Dominik), Éliás, Varga T. - Balogh D. (Nagy Dániel), Oroszi. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Mór: Kiss M. - Végvári, Tetzli, Kaszás, Mayer - Cseszneki, Gál D., Radács, Tar B., Bánfalvi - (Tanárki), Tornyai T. Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Bartók S. (54.), Szurma (65.), illetve Tar B. (27.), Tornyai T. (92.)

Jók: az egész csapat, illetve senki

Jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók, a 27. percben a Mór kissé kérdéses büntetőből Tar Bálint révén megszerezte a vezetést. 0-1. A félidő hátralevő részében kisebb móri fölénnyel jobbára mezőnyjáték folyt a pályán. Majd az 54. percben, szintén 11-esből egyenlített a vendéglátó gárda, ezt Bartók S. Barnabás értékesítette. 1-1. A 65. percben, pedig már a Baracs csapata egy szépen kijátszott akciót követően előnyhöz jutott, Szurma Péter találatával. 2-1. Ezek után a móriak mindent egy lapra tettek fel, nyomás alá helyezni ellenfelüket, de igazán nem voltak helyzeteik, csupán egy alkalommal kellett nagyobbat védenie Tóth Norbertnek. A 92. percben aztán Tornyai Tamás vette be a kaput, egy egyéni hibát kihasználva. 2-2. A Baracs eltüntette a csapatok között a tabellán elfoglalt különbséget, és közelebb állt a győzelemhez.

Pátka-Lajoskomárom 2-2 (1-2)

Pátka, 100 néző

Vezette: Magyar János

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Varga D.), Orosz M., Rózsa, Pusztay (Sinka) - Csikesz L. (Farkas G.), Füri, Vincze, Krell - Kővári B., Fülöp. Vezetőedző: Takács Viktor

Lajoskomárom: Balogh B. - Nyári, Nyul, Kövecses, Kunos - Posta, Vései, Czéhmeiszter, Reichardt - Fodor M. (Csizmadia), Berta. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Rózsa (43.), Kővári (62.), illetve Fodor (3., 24.)

Jók: Csikesz P., Kővári B., illetve Vései, Fodor M.

Mindkét fél átérezte, hogy a kiesés ellen vívott harc igen fontos állomása ez a mérkőzés. Ennek megfelelően hatalmas elánnal estek egymásnak a csapatok, amelyből az első játékrészben a Lajoskomárom jött ki jobban. A hazaiak két egyéni hibájának, és Fodor Márton nagyszerű helyzetkihasználásának köszönhetően a 24. percben már 0-2 -t mutatott az eredményjelző. A félidő végén Rózsa Bálint szabadrúgásgólja visszahozta a hazai reményeket. 1-2. A második félidőben a szívósan és nagy akarattal játszó Pátka egyenlített Kővári Balázs nagyszerű egyéni alakítása révén. 2-2. Ezt követően felváltva voltak veszélyben a kapuk, ám Csikesz Péter a hazaiak kapusa, valamint a vendégek kemény védekezése megakadályozta, hogy újabb gól szülessen, így igazságos döntetlen született a rangadón.

Sárbogárd-Tordas 1-0 (0-0)

Sárbogárd, néző

Vezette: Wittner József

Sárbogárd: Deák M. - Gráczer Bence (Lajtos), Kőkuti, Gráczer Bálint, Tóth Zs. - Bezerédi (Hegedűs Gy.), Gráczer G., Laták, Tóth T. (Nagy K.) - Horváth Á., Németh K. Vezetőedző: Gracza Tibor

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Kun (Bakos), Kőszegi - Vörös F., Hermann (Márkus), Balassa, Szép - Szabó B., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Bezerédi (55.)

Jók: Deák M., Horváth Á., Németh K., illetve Vörös F.

A mérkőzés első negyedórájában a hazaiak mezőnyfölényben játszottak, de helyzetet nem sikerült kialakítani. Az 55. percben sikerült feltörni a tordasiak masszív védekezését, a baloldalon Horváth Ádám kapott labdát, védőjét egy csellel átjátszotta és élesen középre lőtt labdáját, a jobb oldalon érkező Gráczer Bálint az alapvonalról visszagurította Bezerédi Ádámnak, aki 3 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-0. A gól után a Tordas támadásai többször is veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára, ám Deák Miklós bravúrjainak köszönhetően az eredmény nem változott. Küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen nyerta Sárbogárd.

Mezőfalva-Polgárdi 0-2 (0-1)

Mezőfalva, 120 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Mezőfalva: Papp M. - Balogh I., Móricz (Balázs), Szili Z., Benczik (Török) - Szabó K. (Suplicz), Sági R., Balogh D., Garda - Bartus (Bozsoki), Márok. Vezetőedző: Hajnal Attila

Polgárdi: Szabó N. (Bernáth I.) - Spánitz A., Csrepka Máté, Bencze J., Csizmadia G. (Baksa) - Borbás, Farkas D., Cseh (Kosztolányi), Tóth P. (Balogh R.) - Holka (Schultz), Csrepka Márton. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Bencze J. (44.), Holka (59.)

Jók: senki, illetve Bencze J., Borbás, Holka

A gólszerzés kényszeres súlya alatt pályára futó Mezőfalva nem tudta összeszedni magát Polgárdival szemben. A vendégek a pihenő előtti percben szerezték meg a vezetést, egy szögletből beívelt labdát a kapu előtti kavarodásban Bencze János értékesített. 0-1. Az 59. percben újabb polgárdi szöglet talált utat Papp Martin kapujába, Holka Szilárd lövése után. 0-2.

Aba-Sárvíz-Velence 0-1 (0-1)