2017.08.20. 14:30

Megye I: A bicskeiek sikere a rangadón

FEJÉR MEGYE A második fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában.

Enying-Tordas 0-0

Enying, 200 néző

Vezette: Cseh Roland

Enying: Molnár B. - Kovács L. (Gál M.), Simon M., Kalló, Báles - Szili, Gergye (Szőke), Harangozó (Vas), Paluska - Rados (Bogár), Spergli. Vezetőedző: Vas Tibor

Tordas: Szabó B. - Udvaros (Tőke), Hadnagy, Kun, Hermann - Kőszegi, Balassa, Vörös F., Berki - Kiss S., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Kiállítva: Vas (90.)

Jók: az egész csapat, illetve Szabó B., Hadnagy, Kiss S., Hermann

Már a mérkőzés elején veszélyeztetett az Enying. A 3. percben Gergye Krisztián csípett el egy rövid kigurítást de a vendégek kapusa bravúrral hárította a ziccert. A kifejezetten küzdelmes és jó iramú első félidő derekán, a 30. percben egy kiugró játékos buktatásáért ítélt büntetőt a játékvezető a Tordas javára, melyet az Enying csapatában debütáló kapus, Molnár Bence parádésan védett. A második félidőben is maradt a lendületes játék. A párharcok nagyrészt a mezőnyben folytak, de nem volt hiány a gólhelyzetekből sem. Találat ugyan nem született, pedig a hazai csapat több ígéretes akciót vezetett. A 60. percben Harangozó Márton hibázott nagy helyzetben, majd a mérkőzés hajrájában a vendég kapus többször is brillírozott - előbb Báles István szögleteinél védett, és Vas Tibor szabadrúgását hárította nagyszerűen. A 90. percben Vasnak kellett elhagynia a pályát, mert egy lerántásért megkapta második sárga lapját. Az egy pont begyűjtése mellett az Enying lehetett elégedettebb játékosai teljesítményével.

Bár Németh Erik (Bicske, 9) úgy tűnik elgurította a labdát Heim Attila mellett, ám nem lett gól

Baracs-Ikarus-Maroshegy 1-2 (0-0)

Dunaújváros, 150 néző

Vezette: Szabó János

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Szurma (Polacsek), Bartók S., Éliás - Mészáros S. (Varga T.), Fogas (Nagy D.), Badi, Bozoki - Szili Sz., Balogh D. (Juhász J.). Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Ikarus-Maroshegy: Matócza - Kummer, Horváth Zs., Jámbor, Dopuda - Tóth R. (Gelencsér), Bencze, Farkas G., Léki - Hart, Pongrácz. Edzők: Pongrácz Gábor, Gelencsér Tibor

Gól: Szili (51.), illetve Bencze (58., 85.)

Jók: Fogas, Szili Sz., illetve az egész csapat, Bencze (a mezőny legjobbja)

Az első félidőben kiegyenlített küzdelemben, harcos mezőnyjáték folyt. A szünet után Szili Szabolcs révén megszerezte a vezetést a hazai csapat, de viszonylag hamar jött a válasz 11-esből. Ezután fölénybe került az Ikarus, és a második gólt is meglőtték a meccs végén, szintén büntetőből.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Bicske 0-2 (0-1)

Agárd, 150 néző

Vezette: Domak Ádám

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Á., Fodor G. (Oláh), Kocsis D., Berndt (Balogh P.) - Ihász, Somogyi T. (Ambrus), Bernáth Gy. (Sowunmi A.), Klauz - Burucz, Hanák. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Bicske: Milinte - Máj (Máté), Dukon, Sötét, Köntös (Facskó) - Németh E., Molnár A. (Peinlich), Tornyai T. (Móri), Molnár V. - Godslove (Lengyel), Katona. Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Máj (10.), Móri (66.)

Jók: Heim, Somogyi T. ,illetve Máj, Németh E., Móri, Godslove

Az 5. percben Egejuru Godslove Ukwuoma remekül sarkazott a kiugró Tornyai Tamás elé, aki 10 méterről nagy helyzetben centiméterekkel helyezett a bal kapufa mellé. A 10. percben Molnár Attila harcolt ki szögletet, Köntös Dániel remek beívelését a berobbanó Máj Gábor 4 méterről előrevetődve fejelte a kapu közepébe. 0-1. A 66. percben eldőlt a találkozó. Móri Tamás-Molnár Viktor-Móri kényszerítőzés után utóbbi visszakapta a labdát, majd 7 méterről fordulásból, magabiztosan lőtt a léc alá. 0-2.

Polgárdi-Mór 1-4 (0-1)

Polgárdi, 150 néző

Vezette: Szűcs László

Polgárdi: Berta - Petrovics, Spánitz A., Kókány (Borostyán), Szabó B. - Tóth V., Schultz (Baksa), Farkas D. (Egerszegi), Tóth P. - Holka, Somogyi E. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Mór: Zelizi - Végvári (Bátki), Szabó B., Kaszás, Véninger - Kállai (Ács), Szekeres (Osgyán), Radács, Tar B. - Mayer (Joó), Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Holka (52.), illetve Véninger (58., 85.), Mayer (45.), Szekeres (49.)

Jók: Somogyi, Tóth P., Farkas D., Holka, illetve Mayer, Szekeres, Véninger

Mindkét csapatnál jobbnál jobb helyzetek alakultak ki az első félidőben, ám a 45. percben beadást követően lecsorgó labdából Mayer Dávid szerezte meg csapatának a vezető találatot. 0-1. A szünet után a Mór gyorsan letámadta a hazai csapatot, ennek meg is lett a eredményeként a 49. percben szöglet után Szekeres Marcell fejelt Berta Ádám kapujába. 0-2. Az 52. percben szépítettek a vendéglátók, szabadrúgásból Holka Szilárd talált be. 1-2. A móriak válasza nem sokat késett, az 58. percben Véninger Bertalan távoli lövéssel vette be a kaput. 1-3. A 85. percben egy, a védelem mögé bepasszolt labdát Véninger vágta a hálóba, megadva a végső döfést a Polgárdi csapatának. 1-4.

Mezőfalva-Martonvásár 1-2 (0-1)

Mezőfalva, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Mezőfalva: Papp M. - Vörös B., Balázs, Szabó E., Móricz - Sági J., Csányi (Velez), Sági R. (Erős), Mekota (Szili Z.) - Bozoki, Bartus (Bozsoki). Vezetőedző: Masinka László

Martonvásár: Végh - Hernádi, Radics, Tokodi (Kádár), Kanyó - Magyar B., Kovács D., Kővári F., Cziklin (Szilágyi I.) - Berczi, Cservenka. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Erős (65.), illetve. Kővári F. (13.), Szilágyi R. (82.)

Kiállítva: Vörös B. (34.)

Jók: Erős, illetve Kovács D., Kővári F.

Már a mérkőzés kezdetétől támadólag lépett fel a Martonvásár, magához ragadta a kezdeményezést, és 13. percben Kovács Dániel pontos beadását Kővári Ferenc védhetetlenül fejelte a kapuba. 0-1. A 34. percben Vörös Balázs megkapta a második sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Az emberelőnyt nem tudta kihasználni a vendégcsapat, és a 65. percben egy labdavesztést követően Erős Zoltán egyenlített 1-1. A 84. percben egy kapu előtti kavarodás után Szilágyi Rolandnak sikerült a labdát a gólvonalon túlra juttatni. 1-2.

Sárosd-Ercsi Kinizsi

2-3 (1-2)

Sárosd, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Sárosd: Rauf T. - Susa, Dvéri Zs., Somogyi Sz., Killer M. - Lendvai (Rottmann), Meszlényi (Imre G.), Kosaras (Szurovcsják L.), Vajda (Arany) - Kovács Á., Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Gróf, Lak (Rapai), Ivacs - Rebők, Nagy R. (Juhász V.), Hosszú P., Kovács P. - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Gól: Dvéri Zs. (44.), Killer M. (77.), illetve Rebők (7.), Lak (42.), Hosszú P. (80.)

Kiállítva: Susa (42.)

Jók: Kovács Á., illetve Juhász V.

Alig kezdődött el a mérkőzés rögtön vezetést szerzett a vendégcsapat. Egy jobb oldali beadás után Rebők Imre gurított a hazai kapuba 0-1. A gól után felébredt a Sárosd, egyre-másra szövögette a támadásait, fölényüket előbb Dvéri Zsolt remek szólója jelezte. Majd egy meg nem adott büntető izgatta a kedélyeket a lelátón, Killer Máté tört be a büntetőterületen belülre, ahol a vendégvédők lerántották, de Rózsa József sípja néma maradt. A 42. percben tíz emberre fogyatkoztak a hazaiak, amikor Ivacs Gábor kicselezte már a kapust is, kapura rúgta a labdát, de a visszafutó Susa Krisztián kézzel kiütötte a gólba tartó játékszert. Ezért Rózsa játékvezető kiállította, és 11-est ítélt. A büntetőt Lak Imre értékesítette 0-2. A középkezdés után Dvéri Zs. indult a kapu felé, és 25 méteres lövése a bal felső sarokban kötött ki 1-2.

A második félidőben hazai csapat a kapujához szegezte az Ercsit, így ők nem nagyon tudtak átmenni a félpályán. A sárosdi fölény a 77. percben érett góllá, amikor is Killert buktatták a vendégek a 16-oson belül, ez már büntetőt ért, amit Killer értékesített. 2-2. A 80. percben egy eladott labdával megiramodó Ivacs középre adott, ahol érkezett Hosszú Péter, és az üres kapuba gurított. 2-3. A Sárosd tíz emberrel is jobb volt, és egy pontot teljesen megérdemelt volna.