2017.02.26. 20:55

Megye I.: Fordulatos összecsapásokkal indult a rajt

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 16. fordulóját rendezték a hétvégén, csak két pályán termett babér a vendégek számára.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Tordas 1-0 (0-0)
Martonvásár, 100 néző
Vezette: Szabó János
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Á., Balogh Botond (Ihász), Bernáth, Hanák - Katóka R., Klauz, Kocsis D. (Bogács), Kuti - Oláh D., Tóth B. (Balogh Bence). Vezetőedző: Balogh Zsolt
Tordas: Kires - Bakos L., Balassa, Farkas Zs. (Tőke), Hadnagy - Héder, Kun, Pongrácz, Szabó B. - Szép, Vörös F. (Márkus). Vezetőedző: Korolovszky Gábor
Gól: Kuti (62.)
Jók: Hanák (a mezőny legjobbja), Kuti, Kocsis D., illetve Bakos L.

Kemény, férfias küzdelmet vívott egymással a Gárdony-Agárd (sárga) és a Tordas csapata Fotó: Kricskovics Antal

A hazai pálya használhatatlansága miatt a martonvásári műfüves pálya adott otthont a mérkőzésnek, a házigazda Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő kezdőcsapatának átlagéletkora pedig 20,6 év volt! A játékosok zöme helyi kötődésű, ezért a gárdonyiak még értékesebbnek tarják ezt a győzelmet. Jó mérkőzést láthattak a szurkolók, a vendéglátók gólját egy tetszetős támadás előzte meg, a 62. percben Balogh Ádám a középpályán levált őrzőjéről, majd Katóka Richárdot indította, aki jól tálalt középre Kuti András elé, az újonnan igazolt játékos 14 méterről ballal tekert a jobb sarokba. 1-0. Az összecsapást többször is eldönthette volna a Gárdony, de Katóka R., és Ihász Patrik is hibázott kecsegtető helyzetben. Egy találatukat nem adta meg a játékvezető, helyette az asszisztens jelzését követően szögletet ítélt. A hajrában a Tordas egyenlítési alkalmat szalasztott el, de tett annyit a győzelemért a Gárdony, hogy megérdemelje a három pontot.

Ercsi Kinizsi-Pátka 1-0 (0-0)
Dunaújváros, 50 néző
Vezette: Závotka Csongor
Ercsi Kinizsi: Hodula - Fridrich, Gróf (Mónus), Hoffmann, Hosszú P. - Ivacs, Kővári L., Nagy R. (Kondreska), Rapai - Szalánczi, Varga K. Vezetőedző: Gróf András
Pátka: Csikesz P. - Farkas G., Kővári B., Krell, Nagy F. - Orosz, Pusztay (Csikesz L.), Rózsa, Rózsás (Varga D.) - Takács V. (Füri), Vincze (Sinka). Vezetőedző: Takács Viktor
Gól: Hosszú P. (21.)
Jók: Hodula, illetve Kővári B., Farkas G.

Szerencsés győzelmet aratott a Kinizsi a szervezetten, és okosan játszó Pátka ellen. A helyzetek alapján döntetlen szagú mérkőzésen Hosszú Péter fejese döntött a 66. percben. 1-0 után szinte a kapujához szegezte az Ercsit a vendég csapat, de gólt nem sikerült szerezniük. Rettenetesen szenvedtek a hazaiak, akik Fortuna segítségével behúzták a három pontot.

Sárbogárd-Sárosd Sport 36 3-2 (2-2)
Sárbogárd, 100 néző
Vezette: Rózsa József
Sárbogárd: Deák M. - Boros B. (Németh K.), Gráczer Bálint (Nagy K.), Gráczer Bence (Hegedűs Gy.) - Horváth Á., Kőkuti, Lajtos, Laták, Nagy Á. - Tóth T. (Gráczer G.), Tóth Zs. Vezetőedző: Gracza Tibor
Sárosd Sport 36: Rauf T. - Imre J. Kállai (Vajda), Kargl, Killer M. (Imre G.) - Kosaras, Kovács N. (Ladányi), Lendvai (Dvéri Zs.), Rottmann - Susa, Truszek (Arany). Vezetőedző: Dvéri Zsolt
Gól: Boros B. (26.), Gráczer Bence (44., 74), illetve Kargl (9.) Kovács N. (39.)
Jók: Tóth Zs., Horváth Á., Gráczer Bence, illetve Kargl, Killer M.

Az első percek tapogatózó játéka után váratlanul vezetést szereztek a vendégek. A jobb oldalon Killer Máté élesen belőtt labdáját Deák Miklós középre tenyerelte és az érkező Kargl Balázs 3 méterről a hálóba lőtt. 1-0. A gól után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, és a 27.percben a bal oldalról Horváth Ádám szöglete Nagy Ármin elé került, beadását a védők között kilépve Boros Benjamin 5 méterről emelte a kapuba. 1-1. A 39. percben egy előre ívelt labdára Kovács Norbert rajtolt, megszerezte és az elmélázó védők között kilépve a kifutó kapus felett a hálóba emelt. 1-2. A félidő lefújása előtt ismét egyenlítettek a hazaiak, Tóth Tamás balról elvégzett szabadrúgását Gráczer Bence fordulásból, 10 méterről a kapu közepébe lőtte. 2-2. A 73. percben mintaszerű jobb oldali támadás végén Gráczer Gergő beadását Gráczer Bence közelről a kapu bal oldalába helyezte. 3-2. A mindvégig jó iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Polgárdi-Lajoskomárom 3-2 (0-1)
Polgárdi, 150 néző
Vezette: Wittner József
Polgárdi: Szabó N. - Bencze J., Borostyán(Brandt), Csizmadia G., Csrepka Máté - Farkas D., Holka, Somogyi, Spánitz A. - Szabó B., Tóth P. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán
Lajoskomárom: Sári - Berta, Fodor, Kövecses, Kunos - Nyári, Nyul, Posta, Sonkoly - Szabó Z., Vadászi. Megbízott edző: Csulik Zoltán
Gól: Holka (48.), Csizmadia D. (77.), Csizmadia G. (82.) illetve Vadászi (10., 66.).
Jók: az egész csapat, illetve Vadászi

Polgárdiban Borostyán Balázs szenvedett súlyos sérülést Fotó: KoppánViktor

A 10. percben a Polgárdi védelme hibázott, ezt Vadászi Bence használta ki. 0-1. A 20. percben Borostyán Balázs súlyos térdsérülést szenvedett, A 48. percben Holka Szilárd labdaátvételét követően talált a vendégek kapujába. 1-1. A 66. percben Szabó Norbert kapitális hibája sokba került, Vadászi Bence ismét szemfüles volt. 1-2. A 77. percben Farkas Dániel beadását követően Csizmadia Dávid bravúrral talál a vendégek hálójába. 2-2. A 82. percben egy megpattanó labdából 25 méterről Csizmadia Gergő jól eltalált lövéssel szerezte meg a hazaiak győztes gólját. 3-2.

Mezőfalva-Baracs 0-1 (0-0)
Mezőfalva, 100 néző.
Vezette: Szűcs László
Mezőfalva: Orosz - Balázs, Bartus (Csuka), Benczik, Bozoki - Márok, Mekota, Móricz, Sági R. - Szabó K., Szili Z. Vezetőedző: Hajnal Attila
Baracs: Tóth N. - Bartók S., Éliás, Fülöp, Mészáros S.- Nagy Dániel (Badi), Oroszi, Rezes (Balogh D.), Sági J. - Szili Sz. (Nagy Dominik), Varga T. Vezetőedző: Gyalus Zoltán
Gól: Mészáros S. (70.)
Jók: az egész csapat, illetve az egész csapat

A szomszéd települések rangadóján először a hazai Orosz Gábor kapuja előtt alakult ki gólveszélyes támadás, de a mezőfalvai hálóőr sikeresen hárított. Negyed óra múlva a baracsi portánál izgulhattak a vendég szurkolók, de labda itt sem jutott át a gólvonalon túlra. Egészen a 70. percig folyt váltakozó helyzetekkel a találkozó, mikor baracsi baloldali szögletet követően Mészáros Sándor lőtt a hazai kapuba. 0-1.

Iváncsa-Velence 2-0 (0-0)
Vezette: Bíró Dániel
Iváncsa: Boldog - Aradi, Balogh L. (Nédó), Bartha, Berényi (Nagy A.) - Godslove, Facskó (Barócsai), Imrik, Márki - Pribék (Majláth), Szauter (Fodor). Vezetőedző: Masinka László
Velence: Krencz - Balla (Pál), Czifra, Gulyás-Kovács, Harmati - Lantos, Pintér, Rakonczay, Silhány - Tóth A., Tóth B. Vezetőedző: Czakó András
Gól: Balogh L. (47.), Majláth (61.)
Jók: Balogh L., Imrik, Majláth, illetve Gulyás-Kovács

Martonvásár-Aba-Sárvíz 5-1 (2-1)
Martonvásár, 120 néző
Vezette: Wehovszky Gergő
Martonvásár: Gábor - Bajor (Szabó L.), Berczi, Cziklin (Szigeti), Kanyó - Madaras (Bozsó), Magyar, Neuvert (Asbóth), Radics - Szilágyi I. (Endrefalvi), Vörös F. Vezetőedző: Patkós Csaba
Aba-Sárvíz: Sereg - Esze A., Esze T., Glócz, Gyuricza - Lakk, Madácsi, Nyitrai, Réti (Mészáros Sz.) - Tóth R., Vinklár (Fauszt). Vezetőedző: Bor József Dezső
Gól: Kanyó (3.), Radics (21.), Madaras (49.), Neuvert (54.), Magyar B. (66.), illetve Gyuricza (14.)
Kiállítva: Tóth R. (65.).
Jók: Magyar B., Madaras, Kanyó ,illetve Gyuricza

Hamar vezetést szereztek a hazaiak, a 2. percben Magyar Balázs indítását a vendégek kapusa Kanyó Richárd elé ejtette, aki becsúszva a hálóba kanalazta a labdát. 1-0. A 15. percben jött az egyenlítés, a hazai védők röviden szabadítottak fel, és a hosszú oldalra ívelt labdát Gyuricza Kornél lőtte a hálóba.1-1. A 20. percben Magyar B. végzett el egy szögletet, Radics Ádám emelkedett a legmagasabbra és a kapuba bólintott. 2-1. A második félidőt is gyors góllal kezdte a Marton, a 48. percben Bajor Balázs jó ütembe ugratta ki Madaras Ádámot, aki a kivetődött abai kapus alatt a kapuba helyezett. 3-1. Az 53. percben Magyar B. keresztlabdáját Neuvert Álmos vette le a tizenhatoson belül, és egy pattanás után kilőtte a rövid oldalt. 4-1. A 63. percben Madaras játszotta át az ellenfelét, aki kézzel beleütött a labdába a büntető területen belül a megítélt tizenegyest Magyar B. a jobb sarokba rúgta. 5-1

Ez nem volt hazai pálya a Bicskének

A 16. forduló slágermérkőzését az eredményesen játszó Mór megérdemelten nyerte a Bicske ellen.

Bicske-Mór 0-2 (0-2)
Csákvár, 250 néző
Vezette: Pekker Bálint
Bicske: Milinte - Bognár Gy., Budovinszky, Dukon, Köntös (Katona) - Móri, Németh E., Rigó, Sötét - Szilágyi L., Varga Z. Vezetőedző: Raffai Rudolf Mór: Pap - Cseszneki, Gál D., Kaszás, Mayer - Osgyán, Szabó B., Tar, Tetzli - Tornyai T., Végvári. Vezetőedző: Németh Bálint
Gól: Cseszneki (20.), Mayer (22.)
Kiállítva: Rigó (67.), Budovinszky (76.).
Jók: Dukon, Szilágyi L., illetve Pap, Tar, Gál D., Kaszás

Ahogy a meteorológia ígérte, szikrázó napsütés és szél fogadta a két csapatot, a bicskei pálya felújítása miatt Csákváron, műfüvön. A „hazai” csapat kapott jobban lábra, a 6. percben Bognár György keresztlabdáját Németh Erik gyengén lőtte, a kapus védett. A 11. percben baloldali szöglet utáni kavarodásban ismét Németh emelt, fölé. A 19. percben Cseszneki Richárd vezette a labdát, majd 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1. Két perc elteltével bal oldali beadást követően Tornyai Tamás lövése Milinte Árpád kezéről kipattant, Mayer Dávid, pedig a kapuba pofozta a labdát. 0-2. A 32. percben Varga Zoltán kevergetett, átadását Bognár a kapu fölé püfölte. Az 50. percben Kaszás Kornél 20 méteres szabadrúgását ütötte ki Milinte, de a kipattanót Mayer elhibázta. A 67. percben Rigó Gábor megkapta a második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. A 76. percben jobb oldali beadás után Mayer lőtt fölé. Három perc múlva az ezúttal bemutatkozó Budovinszki Krisztián szintén sárga lapot kapott, már a másodikat, így számára is korábban fejeződött be a találkozó.

Tudósítók: Venczel József (Csákvár), Balogh Balázs (Martonvásár), Flórián Gábor (Dunaújváros), Szántó Gáspár (Sárbogárd), Kurja Csaba (Polgárdi), Horváth László (Mezőfalva), Süle Barna (Martonvásár) Összeállította: Káldor András