2016.08.21. 20:02

Megyei I.: A Mór és az Iváncsa sem fukarkodott a gólokkal, kiütötték ellenfeleiket

A megyei I. osztályú bajnokság 2. fordulóját rendezték vasárnap. Már csak négy csapatnak van százszázalékos mutatója.

Gárdony Agárdi Gyógyfürdő-Aba-Sárvíz FC
6-1 (1-1)

Agárd, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Gárdony Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi, Burucz, Oláh D., Hanák - Katóka R. (Tóth B.), Kocsis D. (Pintér), Balogh Bence (Klauz), Ihász P. (Balogh Botond) - Pleszkán (Juhász L.), Sowunmi A. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Aba-Sárvíz FC: Szabó N. (Sereg) - Kovács D. (Penczer), Török, Tóth R. Kulcsár - Nyitrai (Kováács M.), Lakk, Kovács P. (Balogh T.), Gyuricza - Fauszt (Horváth K.), Glócz. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Pleszkán (4., 48.), Ihász P. (69.), Katóka R. (60.), Pintér (80.), Hanák (87.) illetve Tóth R. (16.)

Jók: Burucz, Pleszkán, Sowunmi A. illetve senki

Jól kezdett a házigazda együttes, és Pleszkán Tibor találatával gyorsan vezetést szerzett. Ettől kissé el is kényelmesedtek, és egy szögletrúgás után röviden szabadítottak fel a 16. percben, és Tóth Richárd ezt a megingást ki is használta. Az első negyvenöt percben a Gárdony nem azt játszotta, amit Balogh Zsolt vezetőedző kért, de a szünet jót tett a csapatnak, felgyorsultak, és sorra rúgták a gólokat. A két csapat közötti különbség reális volt, mert az abaiak elkészültek az erejükkel, elfáradtak.

Futball és balett... Utóbbi volt inkább a jellemző az Ercsi Kinizsi és a Baracs összecsapásán Fotó: Kricskovics Antal

Ercsi Kinizsi-Baracs 2-0 (1-0)

Ercsi, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Ercsi: Hodula - Gróf, Kővári L., Szalánczi, Fridrich - Nagy R. (Baki), Versits, Hoffmann (Kovács K.), Drapcsik (Kovács P.) - Ivacs (Kondreska), Hosszú (Sárdi). Vezetőedző: Gróf András

Baracs: Tóth N.- Cséza, Szalai N., Oroszi, Fülöp, Sági J. - Mészáros S., Prókai, Rezes Nagy Dominik - Nagy Dániel, Pulai. Vezetőedző: Éliás Zsolt

Gól: Fridrich (16.), Versits (48.)

Jók: Kővári L., Versits ill: Tóth, Oroszi

Helyzetek sokaságát puskázta el a hazai csapat az első félidőben, míg a Baracs jóformán veszélytelen volt. A 16. percben Ivacs Gábor gurított Tóth Norbertbe, akiről Fridrich Dávid elé pattant a labda, és ő nem hibázott 1-0. Többször álltak kapussal szemben az Ercsi játékosai, de lényegében minden lehetőséget kihagytak. A 48. percben aztán Versits Zsolt fejelt szerencsésen a baracsi kapuba. 2-0. Próbálkozott ugyan a szél által támogatott vendégegyüttes, de ezekben nem volt átütő erő. Gyenge színvonalú mérkőzésen nyert a Kinizsi.

Sárbogárd SE-Mór
0-6 (0-4)

Sárszentmiklós, 150 néző

Vezette: Szabó János

Sárbogárd SE: Deák M. - Gráczer G., Laták, Kőkuti, Hegedűs Gy. (Rauf R.) - Lajtos, Gráczer B., Boros B. (Demeter), Horváth Á. - Vámosi D. (Gráczer B.), Szabó Sz. (Varga T.). Vezetőedző: Gracza Tibor

Mór: Kiss M. - Cseh, Végvári, Handl (Joó), Tar B. - Kaszás, Meggyes, Klémán M. (Petruska), Osgyán (Kőbányai) - Mayer (Pajor), Gál D. (Vajda). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Végvári (22., 30.), Meggyes (32.), Tar B. (41.), Mayer (80.), Pajor (88.)

Jók: senki illetve az egész csapat

Az első 20 perc játszadozással és enyhe móri mezőnyfölénnyel telt el. A 22. percben egy baloldali szögletrúgást Végvári Ádám a védők között felugorva 3 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 0-1. Továbbra is a vendégek akarata érvényesült, és a 30.percben ismét Végvári volt eredményes, Gráczer Gergő hibáját kihasználva 6 méterről Deák Miklós mellett lőtt a kapuba. 0-2. A 32. percben a hazaiak védelme nem tudott felszabadítani, és ezt Meggyes Dávid góllal büntetette. 0-3. A 40. percben Kaszás Kornél jobboldalról átívelt labdáját Handl Szabolcs Hegedűs Gy. mellett elhúzta, a védő buktatta. A megítélt büntetőt Tar Bálint a bal felső sarokba bombázta. 0-4. A második félidőben a Mór csapata könnyed játékkal továbbra is fölényben játszott. A 80.percben Varga Tamás elveszítette a labdát a 16-os előtt, Mayer Dávid, pedig Deák M. mellett a bal alsó sarokba lőtt. 0-5. Még nem volt vége a hazai vesszőfutásnak, mert a 88.percben Meggyes beívelését Pajor Márk István a kapuba fejelte. 0-6. A hazaiak súlyos védelmi hibáit kihasználva ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott Mór csapata.

Bicske-Lajoskomárom
3-0 (0-0)

Bicske, 300 néző

Vezette: Bíró Dániel

Bicske: Milinte - Máté (Szarvas), Sötét, Köntös, Dukon - Bognár Gy., Szilágyi L. (Rados), Varga Z., Németh E. - Móri, Molnár A. (Katona). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Lajoskomárom: Kajári - Boda, Vései, Molnár V., Kunos (Béres Z.) - Kövecses, Czéhmeister, Szakáts (Tanárki), Reichardt (Cseke) - Vadászi (Tulok), Fodor M. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Gól: Németh E. (59.), Molnár V. (öngól, 64.), Móri (89.)

Jók: Móri, Sötét, Köntös, Varga Z. illetve Kajári, Molnár V., Fodor M.

Martonvásár-Pátka
2-0 (0-0)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Jónás Péter

Martonvásár: Nagy Gy. - Udvaros (Szabó B.), Vörös F. (Hernádi), Hermann (Szigeti), Neuvert - Magyar B., Kővári F., Kanyó, Szilágyi I. (Radics) - Berczi, Bajor. Vezetőedző: Patkós Csaba

Pátka: Csikesz P. - Rózsás (Fülöp), Krell, Orosz, Rothauszki (Szakács) - Kővári B., Loncsár (Csikesz L.), Nagy F. (Rózsa), Farkas G.- Takács V., Füri. Vezetőedző: Takács Viktor.

Gól: Magyar B. (66.), Szigeti (84.)

Jók: Magyar B., Kővári F., Szilágyi L. illetve Csikesz P., Takács V.

Az első félidőben Bajor Balázs ordító helyzetén kívül - aki egyedül tört a kapura senkitől sem zavartatva a kifutó Csikesz Péterbe rúgta a labdát, más említésre méltó esemény nem történt. A szünet után már több helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, de a remek formában védő vendégkapus meccsben tudta tartani a pátkai csapatot. A 66. percben Magyar Balázs baloldali beadásába alákapott a szél a labdának, és a tehetetlen kapus fölött a hosszú oldali kapufáról a hálóba pattant. 1-0. A 84. percben Magyar B. indította Szigeti Attilát, aki futtából 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0. Összességében a formájától még messze levő hazaiak többet tettek a győzelemért, így megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot.

A felugró sárosdi Kosaras fejese mentett egy pontot Mezőfalván Fotó: Horváth László

Mezőfalva-Sárosd
1-1 (1-1)

Vezette: Pekker Bálint

Mezőfalva: Papp M. - Mekota (Kuti), Szabó Cs., Bozóki, Balázs - Kubicza, Kaszala (Bartus), Szili Z. (Sági R.), Erdős (Móricz) - Nagy D., Szili Sz. (Gyöngyösi). Vezetőedző: Horváth Csaba

Sárosd: Rauf T. - Arany (Imre J.), Lendvai, Rottmann, Truszek (Kovács N.) - Kosaras, Dvéri Zs. Kállai, Ladányi (Imre G.) - Killer M., Tornyai T. (Zách). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Kubicza (3.) illetve Kosaras (22.)

Kiállítva: Szabó Cs. (42.), Nagy D. (37.) illetve Kosaras (67.)

Jók: Bozóki, Kubicza illetve Rauf T., Dvéri Zs.

Kezezés miatti tizenegyessel szerzett vezetést Mezőfalva a 4. percben. Kubicza volt eredményes. Választ Kosaras adott az első félóra vége felé. Szögletből beívelt fejessel egyenlítettek a vendégek. A 25. percben Mezőfalva előtt adódott lehetőség, de Nagy és Kaszala akciója gól nélkül végződött. Sárosdtól Dvéri adogatott remekül, így a 35. percben sikerült is egy kapufát lőni. Az első félidő végére a hazai mezőnyfölényt ledolgozta Sárosd. Mezőfalvát többször is Papp Martin kapus bravúrjai védték meg a vendég találatoktól. A 40. percben a mezőfalvi Nagy Dávidot küldte szövegelésért öltözőbe Pekker játékvezető, majd rá pár percre Szabó Csabát is elvesztette a hazai csapat. Neki két sárga miatt lendült a piros lap.

Szünet után sok sárga lapot és váltakozó támadásokkal tarkított játékot láthattunk. Sőt a 70. perc környékén lökés miatt a Sárosdtól is öltözőbe vonult egy játékos. A hátralévő időben erősebb nyomás nehezedett a mezőfalvi csapatra, de Horváth Csaba játékosai hősiesen állták a rohamokat. Az összes cserét kihasználva erejükből még izgalmas helyzetekre is futotta. Végül pontosztozkodással zárult az összecsapás.