2017.03.05. 20:00

Megyei I.: Az esélyesek győzelmeket arattak a hétvégén, csak az Ercsi vesztett pontokat

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 17. fordulóját rendezték a hétvégén, minden különösebb meglepetés nélkül.

Velence-Polgárdi 1-3 (1-1)

Velence, 80 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Velence: Krencz - Tóth A. (Nagy D.), Silhány, Lantos, Harmati - Németh Zs. (Tóth B.), Pál (Bretus), Czifra, Rakonczay - Pintér B., Gulyás-Kovács.

Polgárdi: Szabó N. - Spánitz A., Csrepka Máté, Szabó B., Bencze J. - Csizmadia D. (Balogh R.), Borbás, Farkas D., Tóth P. - Holka (Schultz), Kosztolányi (Keserű). Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Czifra (23.), illetve Csizmadia D. (7.),Bencze J. (62.), Rakonczay (öngól, 86.).

Kiállítva: Balla (91.), illetve Keserű (91.).

Jók: Krencz, Rakonczay, Lantos, illetve Borbás, Csizmadia D., Tóth P.

A hazai csapat támadólag lépett fel, de csak meddő mezőnyfölényt alakítottak ki. A vendégek a 7. percben jutottak át először a Velence térfelére, jobb oldali akció végén Csizmadia Dávidhoz került a labda, aki 5 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 0-1. A 14. percben vendégakció futott a bal oldalon, Csizmadia D. 5 méterről leadott löketét Krencz Sebestyén bravúrral hárította. A 26. percben Németh Zsolt labdát szerzett a pálya közepén, Pál Istvánt hozta játékba, akinek jobb oldali beadását Czifra István váltotta gólra. 1-1. A 62. percben a hazai védők a labda helyett a babát találták el, a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Bencze János magabiztosan helyezte a bal alsó sarokba. 1-2. A 86. percben a szegény embert az ág is húzza - mondhatták a velenceiek -, mivel egy jobb oldali vendégszöglet után Krencz kiütötte labdát, amely Rakonczay András hátáról a saját kapujába pattant. Öngól, 1-3. A helyzeteit jobban kihasználó Polgárdi megérdemelten vitte el a pontokat a tópartról.

Balogh Dávid (22, Baracs) és Kővári László (19,Ercsi) légi harca Fotó: Kricskovics Antal

Baracs - Ercsi Kinizsi 0-0

Dunaújváros, 100 néző

Vezette: Rózsa József

Baracs: Tóth N. - Fülöp, Prókai, Bartók S., Sági J. -, Éliás, Mészáros S., Nagy Dominik (Nagy Dániel), Varga T. - Balogh D. (Szili Sz.), Oroszi. Vezetőedző: Gyalus
Zoltán

Ercsi Kinizsi: Hodula - Hoffmann, Mónus, Gróf, Varga K. - Ivacs, Fridrich, Nagy R., Kondreska - Szalánczi, Kővári L. Vezetőedző: Gróf András

Jók: Tóth N., Balogh D., Bartók, illetve Hodula, Fridrich, Kővári L.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott egymással a két csapat. Az összecsapás a helyzetek alapján is ikszes mérkőzés volt, de gólt egyik fél sem tudott elérni.

Lajoskomárom-Bicske 1-7 (0-4)

Lajoskomárom, 120 néző

Vezette: Jónás Péter

Lajoskomárom: Balogh B. - Kunos, Czéhmeiszter, Kövecses, Berta (Labossa) - Vadászi (Sári), Posta, Vései, Szakáts (Csizmadia R.) - Szabó Z., Nyári. Megbízott edző: Csulik Zoltán

Bicske: Milinte - Katona, Sötét, Máj, Dukon - Köntös (Bognár Gy.), Szilágyi L. (Máté), Varga Z., Németh E. - Móri (Jakab), Molnár A. (Bencze M.). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Posta (49.), illetve Németh E. (15., 34., 73), Varga Z. (35. 57.), Móri (28.), Bognár Gy. (79.)

Jók: Vései, illetve Németh E, Varga Z., Móri

A 16. percben Németh Erik közeli fejesével szerzett vezetést a Bicske. 0-1. A 28. percben Móri Tamás cselezte be magát a kapu előterébe, és szép gólt ért el. 0-2. A 30. percben Németh E. fejes gólja következett, majd két perc múlva Varga Zoltán volt eredményes a vendégek részéről. 0-4. A 49. percben egy legurított szabadrúgást követően Vései Martin 30 méteres lövése jutott túl a gólvonalon. 1-4. Az 58. percben egy rövidre sikerült hazai felszabadítást követően Varga Z. 18 méterről nagy gólt lőtt. 1-5. A 60. percben Vadászi Bence 19 méteres szabadrúgása a bal kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A 69. percben Németh E. közelről szerezte újabb találatát, majd Bognár György okos emelésből elért gólja állította be a végeredményt. 1-7.

Tordas-Iváncsa 1-3 (0-2)

Tordas, 140 néző

Vezette: Szűcs László

Tordas: Kires - Kerényi, Hadnagy, Kun, Kőszegi - Vörös F., Balassa (Márkus), Szép, Farkas Zs. - Szabó B., Pongrácz. Vezetőedző:Korolovszky Gábor

Iváncsa: Boldog - Márki, Imrik, Berényi, Balogh L. - Bartha, Majláth, Facskó, Pribék (Fodor) - Godslove (Nédó), Aradi. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Vörös F. (57.), illetve Aradi (17.), Godslove (28.), Berényi (89.)

Jók: Kerényi, Vörös F., illetve Berényi, Godslove,

Erősen kezdtek a hazaiak, az első tíz perc kizárólag az Iváncsa térfelén zajlott, azonban hamar felszívta magát a listavezető, és egy szögletet követően megcsúsztatott labdából Aradi Csaba fejelt a hálóba a 17. percben. 0-1. A gól megtörte a hazaiakat, és nem sokkal később újra eredményes volt az Iváncsa, Egejuru Godslove Ukwuoma fordult be a tizenhatoson belül és Kires Attila csak belekapni tudott a lövésébe. 0-2. A második játékrészben szintén a Tordas kezdett erősebben, és meg is lett az eredménye, Vörös Ferenc az 57. percben szépített szabadrúgásból. 1-2-es állásnál az Iváncsa idegesen focizott, és a hazaiak több ziccert is kialakítottak, de gólt nem tudtak szerezni. A kinyílt védelmet a 89. percben újra mattolták a vendégek, ezúttal Berényi Balázs fejelt a rövid oldalra egy szögletet követően. 1-3.

Pátka-Martonvásár 1-2 (0-0)

Pátka, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Pátka: Csikesz P. - Orosz, Herczeg (Füri), Rózsa, Pusztay, Farkas G. - Vincze (Sinka), Krell, Kővári B. - Nagy F. (Csikesz L.), Rózsás (Varga D.). Vezetőedző: Takács
Viktor

Martonvásár: Gábor - Vörös F., Radics, Neuvert, Madaras - Cziklin (Szigeti), Kanyó, Magyar B., Kővári F. - Szilágyi I., Endrefalvi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Farkas G. (79.), illetve Magyar B. (75.), Madaras (76.)

Jók: Csikesz P., Farkas G., illetve Gábor, Madaras, Magyar B., Kanyó

Az első félidőben mindkét fél előtt adódtak kisebb helyzetek, de csak egy komolyabb martonvásári ziccert hárított Csikesz Péter. A második játékrészben kiegyenlített játék zajlott, azonban két perc rövidzárlat elég volt a hazai oldalon, hogy a Martonvásár 2-0-s előnybe kerüljön Magyar Balázs és Madaras Ádám révén. Majd a 79. percben csökkentette hátrányát a Pátka, Farkas Gábor lőtt nagy gólt. 1-2. Az utolsó percben Krell Tamás fejelt kapura, azonban Gábor Áron hatalmas bravúrral a kapufára tolta a labdát. Az utolsó negyedórában a hazai csapat a kapuja elé szegezte a Martonvásárt, de több gólt már nem sikerült szerezniük. Egy "döntetlenszagú" mérkőzésen begyűjtötte a három pontot a nagyot küzdő Martonvásár.

Végvári Ádám a Mór hátvédje nemcsak a légtér ura volt a Sárbogárd ellen, hanem gólt is lőtt Fotó: Molnár Artúr

Mór-Sárbogárd 5-3 (1-2)

Mór, 150 néző

Vezette: Domak Ádám

Mór: Pap - Szabó B., Végvári (Cseh), Tetzli, Kaszás - Mayer (Tanárki), Gál D.(Durso), Cseszneki, Tornyai T. - Tar, Osgyán. Vezetőedző: Németh Bálint

Sárbogárd: Deák M. (Simon Cs.) - Gráczer Bence, Nagy Á., Kőkuti, Boros (Tóth T.) - Tóth Zs., Lajtos (Nagy K.), Laták, Gráczer Bálint (Bezerédi) - Horváth Á., Németh K. Vezetőedző: Gracza Tibor

Gól: Gál D. (34., 64.), Mayer (60.), Végvári (67.), Tanárki (85.), illetve Horváth Á. (29.), Gráczer Bence (42.), Bezerédi (79.)

Jók: Végvári, Kaszás, Gál D., Mayer, illetve Gráczer Bence, Horváth Á.

Aba-Sárvíz FC-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 0-3 (0-1)

Aba, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor.

Aba-Sárvíz FC: Sereg - Réti (Mészáros Sz.), Lakk, Madácsi, Gyuricza (Glócz H.) - Esze T., Kovács P. (Csuti), Balogh T. (Glócz Z.), Vinklár - Esze A., Nyitrai. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Balogh Botond (Burucz), Kocsis D., Oláh D. (Balogh Bence), Kuti - Tóth B. (Bogács), Balogh Á., Bernáth, Klauz - Katóka R. (Ihász), Hanák. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Kuti (33.), Balogh Á. (84.), Burucz (91.)

Jók: Sereg, Vinklár, illetve Balogh Á., Kuti, Oláh D.

A 33. percben Tóth Barnabás pontos labdát tálalt Kuti András elé, akinek Esze Tiboron megpattanó lövése a jobb alsó sarokba vágódott. 0-1. A 84. percben Balogh Ádám Márk remekül játszotta tisztára magát, begyalogolt a labdával egészen az ötös sarkáig, ahonnan kilőtte a rövid sarkot. 0-2. A 91. percben egy jobb oldali sarokrúgást követően a hosszú oldalon szabadon érkező Burucz Barna az alapvonal mellől bólintott a rövid sarokba. 0-3. A helyzeteit jobban kihasználó Gárdony megérdemelten nyert.

Tudósítók: Dérfi Zoltán (Sárosd), Kiss Ervin (Velence), Mosberger Mátyás (Lajoskomárom), Gyalus Zoltán (Baracs), Farkas Örs (Tordas), Takács Viktor (Pátka), Bor Péter (Aba)

Összeállította: Káldor András