2016.08.28. 18:50

Megyei I.: Az Iváncsa megugrani látszik, de szorosan ott a nyomában a Mór, és a Bicske

Fejér megye - A megyei I. osztályú bajnokság 3. fordulóját rendezték vasárnap. A Tordas, a Sárbogárd. és a Pátka is megszerezte első pontjait.

Lajoskomárom-Mór 0-4 (0-2)

Lajoskomárom, 230 néző

Vezette: Hajdú Balázs

Lajoskomárom: Kajári - Boda (Tulok), Szakáts, Kunos Vései - Fodor M. (Tanárki), Vadászi (Cseke), Kövecses (Csizmadia R.), Molnár V. - Czéhmeister, Reichardt (Molnár O.). Megbízott edző: Csulik Zoltán

Mór: Kiss M. - Bátki (Cseh), Végvári, Handl, Tar B. - Kaszás, Meggyes (Vajda), Klémán M. (Mayer), Cseszneki - Kőbányai (Osgyán), Gál D. (Petruska). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Tar B. (26.), Meggyes (45.), Mayer (60.), Gál D. (64.)

Jók: Vései, Czéhmeiszter illetve Végvári, Cseszneki, Meggyes

A 7.percben Gál Dániel elesett a 16-os jobboldali sarkánál, Hajdú Balázs játékvezető meglehetősen könnyű kézzel büntetőt ítélt. Tar Bálint jobb sarokra tartó 11-esét Kajári Gergely gyors vetődéssel hárította. A 14. percben Fodor Márton cselezett a bal oldalon, 40 méterről kapura ívelt labdája, a rémülten visszafutó Kiss Máté fölött az oldalhálóban kötött ki. A 18. percben Boda Béla partdobását követően Reichardt Bálint fejese alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 25. percben késlekedtek a hazai védők a felszabadítással, és Tar B. 16 méteres lapos lövésével megszerezte a vezetést a móri csapat. 0-1. A 45. percben Meggyes Dávid 30 méteres lövése meglepte a hazaiak kapusát. 0-2. A 60. percben Szakáts Péter bizonytalankodott a hazai védelemben, és egy középre lőtt labdából Mayer Dávid 5 méterről vette be a kaput. 0-3. A 64. percben Cseszneki Richárd cselezte magát be a 16-oson belülre, önzetlen átadásából Gál D. talált be. 0-4.

A bicskei Németh Erik (sárga) harcol védőjével a vendéggyőzelemmel zárult velencei meccsen Fotó: Kricskovics Antal

Velence-Bicske 0-6 (0-2)

Velence, 100 néző

Vezette: Pekker Bálint

Velence: Bostyán - Széll, Gál-Gerlach, Harmati, Pintér - Tóth B. (Nagy D.), Balla, Gulyás-Kovács, Horváth B. (Csicsely) - Gémes, Németh Zs. (Waltner). Vezetőedző: Czakó András

Bicske: Milinte - Szarvas (Pásztor), Sötét, Máj, Dukon - Bognár Gy. (Katona), Szilágyi L., Varga Z., Németh E. - Móri, Köntös (Rigó). Vezetőedző: Raffai Rudolf

Gól: Varga Z. (32., 74., 78., 89.), Móri (43.), Németh E. (87.)

Jók: Bostyán illetve Sötét, Dukon, Móri, Varga Z. (a mezőny legjobbja)

A 8. percben Varga Zoltán 8 méteres lövését Bostyán Ernő nagy bravúrral hárítani tudta. A 32. percben a védőkről lecsorgó labda Varga Z. elé került, aki 6 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0-1. A 43 percben a hazai csapat labdát vesztett a félpályán, Móri Tamás ezt elcsípte, és 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0-2. Az 50. percben formás baloldali vendégakció végén Varga Z. 12 méteres lövését Bostyán újfent nagy reflexszel hárította. A 70. percben Németh Erik egy az egyben vezette a hazai kapusra a labdát, de Bostyán lelopta a gólhelyzetben levő támadó lábáról a labdát. A 74. percben a velencei védelem eladta a labdát 20 méterre a kaputól, Varga Z., pedig meg sem állt vele a kapuig.0-3. A 78. percben Varga Z. 70 méteres keresztlabdát kapott, majd 8 méterről nagy gólt lőtt a bal sarokba. 0-4. A 87. percben Móri robogott el a jobboldalon, Németh E. fejére varázsolta a labdát, ő, pedig a hálóba fejelt. 0-5. A 89. percben Varga Z. szép cselekkel ment el a baloldalon, majd 8 méterről védhetetlen gólt lőtt a kapu bal sarkába. 0-6. A vendégek minden csapatrészben jobbnak bizonyultak.

Aba-Sárvíz FC-Iváncsa 0-5 (0-2)

Aba, 100 néző

Vezette: Szűcs László

Aba-Sárvíz FC: Szabó N. (Sereg) - Horváth K., Nyitrai, Kulcsár, Tóth R. - Kovács D. (Török), Fauszt (Balogh T.), Lakk, Penczer (Esze) - Kovács P., Glócz. Vezetőedző: Bor József Dezső

Iváncsa: Késmárky - Aradi, Balogh L., Márki, Imrik - Bartha, Facskó (Csikesz P.), Berényi (Nédó), Fodor G. (Majláth) - Nagy A., Barócsai (Spánitz L.). Vezetőedző: Masinka László

Gól: Berényi (8.), Nagy A. (14.), Balogh L. (60.), Bartha (72.), Imrik (74.)

Jók: Tóth R. illetve az egész csapat

A vendég alakulat, már negyedóra elteltével kétgólos előnybe került. A 8. percben Berényi Balázs, majd hat perccel később Nagy Attila talált az abai kapuba.0-2. Ezután kijjebb jött a szorításból a hazai gárda, egy szépen kijátszott támadás végén Kovács Péter közeli lövését hárította Késmárky Bence.Számos lehetőség elpuskázását követően újabb gólt a 70. percben ért el az Iváncsa, pontos labdajáratás követően a kapu előterében üresen hagyott Balogh László növelte a különbséget. 0-3. Majd Csikesz Péter remek passzát Bartha Tibor váltotta gólra. 0-4. A 74. percben Imrik 25 méteres találatával alakult ki a végeredmény. A hajrában még Sereg Zoltán hárított több esetben is bravúrral.

Sárbogárd SE-Mezőfalva 4-1 (2-1)

Sárszentmiklós, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Sárbogárd SE: Brúzsa - Gráczer G., Gráczer B. Nagy Á., Hegedűs Gy. (Nagy T.) - Demeter (Rozsos), Varga T. (Rauf R.), Lajtos, Boros B. (Szabó Sz.) - Vámosi D., Horváth Á. (Kőkuti). Vezetőedző: Gracza Tibor

Mezőfalva: Papp M. - Mekota, Kuti, Bozóki, Balázs - Kubicza, Bozsoki (Balogh I., Kaszala), Szili Z. (Márok), Erdős - Sági R. (Gyöngyösi), Szili Sz. Vezetőedző: Horváth Csaba

Gól: Horváth Á. (31.), Boros B. (36., 57.), Nagy Á. (87.) illetve Sági R. (27.)

Jók: Boros B., Nagy Á. illetve Szili Z.

A 26. percben váratlanul vezetést szereztek a vendégek. egy előreívelt labdára Sági Roland mozdult, a kifutó kapus előtt elemelte és közelről a hálóba passzolt. 0-1. A 31. percben a rosszul kimozduló kapuson átpattanó labdát Horváth Ádám az üres kapuba továbbította. 1-1. A 36. percben Boros Benjamin a támadó térfél közepén megkapta a labdát és 30 méterről a léc alá bombázott. 2-1. Az 57. percben Vámosi Dávid elhúzott a jobb oldalon, beadásáról a védők lekéstek és a berobbanó Boros B. 6 méterről a kapuba lőtt. 3-1. A 87. percben Rozsos József a baloldalon vitte fel a labdát, átadásával Lajtos András kiugrott, lövésébe a védő belelépett, a felpattanó labdára Nagy Ármin érkezett, és 7 méterről a kapus felett fejelte a hálóba a labdát. 4-1. A mérkőzésen a hazaiak akarata érvényesült az enerváltan, lelkesedés nélkül futballozó vendégek felett.

Pátka-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-1 (1-0)

Pátka, 100 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Pátka: Csikesz P. - Krell, Orosz, Kővári B., Szakács (Varga D.) - Farkas G., Rózsa (Csikesz L.), Fülöp, Takács V. - Nagy F., Füri. Vezetőedző: Takács Viktor.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim - Hushegyi, Burucz, Oláh D., Hanák - Tóth B. (Katóka R.), Klauz (Kocsis D.), Balogh Á., Ihász P. - Pleszkán (Pintér), Sowunmi A. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Kővári B. (30.) illetve Hanák (60.)

Jók: Krell, Kővári B. illetve Hanák, Sowunmi A.

A 12. percben Pleszkán Tibor távoli bombája csattant a felső lécen, majd Csikesz Péter tolt ki egy közeli vendéglövést a kapufára. A 25. percben Kővári Balázs előzte meg a védőjét egy beadást követően és bólintott a rövid sarokba, 1-0. A második félidő 15. percében egyenlített a Gárdony az előrehúzódó Hanák Attila révén. 1-1. Igazságos döntetlen született egy kiegyenlített mérkőzésen.

Kemény játék, nagy csata jellemezte a Tordas-Polgárdi meccsetFotó:Kricskovics Antal

Tordas-Polgárdi 3-0 (2-0)