2016.02.28. 19:54

Megyei I.: Erődemonstrációt tartott a télen megerősített, kieső helyen álló Bicske csapata

Fejér megye - Nem telt el meglepetések nélkül a megyei I. osztályú bajnokság tavaszi rajtja. Több helyszínen gólparádét tartottak a csapatok.

Velence FQL System-Lajoskomárom 3-0 (1-0)

Baracska, 80 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Velence FQL System: Puhnyák - Totsche, Halgas, Fésű, Ambrus S. - Kovács K. (Tóth A.), Bognár I. (Szalai P.), Schäffer (Kamocsa), Süveges (Csikesz Z.) - Király P. (Gulyás-Kovács), Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Lajoskomárom: Szloboda - Szakáts (Tulok), Vései, Bogár, Kunos - Kövecses, Boda (Kovács L.), Cseke, Juhász M.- Paluska, Reichardt (Halász).

Gól: Király J. (41., 50., 81.)

Jók: Király J. (a mezőny legjobbja), Totsche, Fésű, Kovács K. illetve Szloboda, Kunos, Kövecses

A mérkőzést a velencei pálya megkímélése miatt Baracskán rendezték. Majd a 41. percben Bognár I. ment el a jobbszélen, beadását Király János először a kapuba lőtte, de a kipattanót már védhetetlenül lőtte a hálóba. 1-0. A 48. percben Paluska Krisztián óriási helyzetben, 8 méterről a kapu mellé lőtt. Ez megbosszulta magát, ugyanis az 50. percben Puhnyák János tért ölelő kirúgását Király János a vendégötösön lekezelte, majd elegánsan a kapu közepébe lőtt. 2-0. A 81. percben jobb oldalról átkerült a labda a túloldalra, ezt Csikesz Zoltán lekezelte, majd mintaszerű beadását Király János váltotta gólra, fejjel. 3-0.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő-Iváncsa 0-4 (0-1)

Gárdony, 150 néző

Vezette: Rózsa József

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Kocsis D., Burucz, Klauz, Hanák - Szabó G. (Balogh B.), Tóth T. (Nagy D.), Bognár Gy., Sowunmi A.- Nagy Á. (Lakatos), Pleszkán. Vezetőedző: Oláh Attila

Iváncsa: Vörös T.- Godslove, Balogh L. (Nédó), Márki (Cziklin), Mondovics (Berényi) - Sinka (Facskó), Fodor, Szauter, Bartha (Nagy A.) - Aradi, Jankovics. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Gól: Balogh L. (33.), Berényi (70., 77.), Godslove (85.)

Jók: — illetve az egész csapat

A mérkőzés képét meghatározta, hogy a megerősített, és bajnokesélyes Iváncsa látogatott el Gárdonyba. Végig uralta a vendég együttes a játékot, míg a hazaiak kontrákra építve próbálták ezt ellensúlyozni. Az első félidő kiegyensúlyozott volt, de a 70. perctől fokozatosan elfáradtak a hazaiak. A 33. percben Viniczai Ádám kilépett a kapujából, rossz döntést hozott, megelőzték őt, a játékvezető előnyszabályt ítélt, Balogh László, pedig élt a lehetőséggel. 0-1. A 70. percben két gárdonyi védő összeszaladt, ebből indították Berényi Balázst, aki nem hibázott. 0-2. A 77. percben egy szöglet után nagyon rosszul helyezkedtek a védők, Berényi, pedig az ötösről üresen fejelt a kapuba. 0-3. A 85. percben Egejuru Godslove Ukwuoma 18 méterről nagy erővel lőtte ki a rövid felső sarkot, elemi erővel. 0-4.

Polgárdi Vertikál-Mór 0-6 (0-2)

Polgárdi, 100 néző

Vezette: Lak Balázs

Polgárdi Vertikál: Kiss N. - Keserű, Egerszegi, Petrovics, Farkas D. (Vas) - Holka (Borostyán), Radács (Kelemen), Ősz, Csizmadia G. - Tóth B. (Tóth N.), Kosztolányi (Nemes). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Mór: Kiss M. - Szabó B. (Varga L.), Végvári (Wachtler), Tar, Osgyán (Vajda) - Handl, Kaszás, Kőbányai, Klémán M. - Cseszneki (Tetzli), Mayer (Vachtler). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Mayer (43., 45., 57.), Handl (71.), Cseszneki (75.), Klémán M. (86.)

Jók: Egerszegi, Csizmadia G. illetve Handl, Kaszás, Klémán M., Mayer

A 40. percig semmi nem utalt arra, hogy jókora vereségbe szalad bele a vendéglátó együttes. Ekkor két percen belül, két védelmi hibát kihasználva, kétszer is betalált a mérkőzés főszereplője, Mayer Dávid. Előbb átszáguldottak a középpályán a móriak, és ebből érték el találatukat. Majd egy felesleges fault után elvégzett szabadrúgást nézett be Kiss Norbert, a feje mellett, oldalról lőtte be Mayer. A szünetben a Polgárdi szerkezetet váltott, és mindent egy lapra feltéve támadott, abban a reményben, hogy hátha ki tudnak egyenlíteni. Ennek aztán az lett az eredménye, hogy kinyílt a védelmük, és a kontratámadásokra berendezkedő vendégek ezt kíméletlenül kihasználták. A hazai akciók elakadtak, jól megszűrték őket a pálya közepén a móriak, és ellenakcióik rendre gólokkal végződtek.

Sárszentmiklós-Martonvásár 1-3 (0-1)

Sárszentmiklós, 150 néző

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Sárszentmiklós: Lieszkovszky - Lajtos (Szabó B.), Gráczer Bence, Kőkuti, Hegedűs Gy. (Gráczer G.) - Kecskeméti (Nagy K.), Benke, Vámosi (Sükösd), Badi (Nagy Á.) - Horváth Á., Bezerédi. Vezetőedző: Sárai György

Martonvásár: Nagy Gy. - Elek, Radics, Neuvert, Magyar B. (Vörös F.) - Kővári F., Udvaros, Hernádi, Molnár A. (Bozsó) - Bajor (Szigeti), Szilágyi. Vezetőedző: Patkós Csaba

Gól: Horváth Á. (59.) illetve Magyar B (29.), Bajor (64.), Benke (öngól, 92.)

Jók: — illetve Nagy Gy.,Kővári F.

Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Az első negyedórában nem történt említésre méltó esemény. A 16. percben Benke Viktor végzett el szabadrúgást a kaputól 18 méterre, lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 29. percben váratlanul megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Nagy Gyula kirúgása átszállt a védők felett, Magyar Balázs lecsapott a labdára és 12 méterről a jobb sarokba lőtt. 0-1. Meddő hazai mezőnyfölény, jellemezte a szünetig a mérkőzést. Az 59. percben megszületett az egyenlítés. Jobboldali támadás végén Horváth Ádám középre cselezte magát és 16 méterről a bal sarokba lőtt. 1-1. Tovább támadott a hazai csapat, de a 65.percben ismét a Martonvásár szerzett gólt, a kinyíló védelem mellett a jobb oldalon felfutó Bajor Balázs kilépett és a kifutó kapus mellett a bal sarokba helyezett. 1-2. A 92.percben ismét zavar keletkezett a hazai védelemben, Benke átemelte a labdát a kimozduló Lieszkovszky Zalán. felett, és a labda a kapu közepében landolt. 1-3. A körülményesen, helyenként elképzelés nélkül játszó Sárszentmiklós otthonában értékes győzelmet aratott a Martonvásár.

Tordas-Sárosd 1-3 (0-1)

Tordas, 110 néző

Vezette: Bíró Dániel

Tordas: Kires - Bakos, Madar, Kőszegi, Szép - Kun (Pongrácz), Závodszky (Hadnagy), Szmok, Németh B. - Tőke (Vörös F.), Farkas Zs. (Farkas K.). Vezetőedző: Hámori György

Sárosd: Rauf T. - Arany, Somogyi Sz., Falvai, Truszek (Erős) - Meszlényi, Ladányi B. (Kargl), Dvéri Zs., Tornyai T. - Tiber Sz. (Imre), Kovács N. (Gál P.). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Szmok (90.), illetve Kovács N. (30., 67.), Tornyai T. (87.)

Jók: Kőszegi illetve Dvéri Zs., Kovács N.,Falvai

Tapogatózóan kezdtek a csapatok, az első fél órában váltakozott a játék irama, de inkább a hazai csapat dominált, viszont egy jobboldalon vezetett támadással megszerezte a vezetést, Kovács Norbert egy visszapasszolt labdát vágott a hálóba. 0-1. A második félidőben a vendégek növelték előnyüket a jobbról beívelt labdát szintén Kovács N. fejelte a kapufára, ahonnan Kires Attila háta mögött a gólvonalon túlra pattant. 0-2. Végül Tornyai Tamás egy kontra végén jobb oldalról szépen lőtte ki a hosszú sarkot az elvetődő kapus mellett. 0-3. A tordasiak becsülettel küzdöttek, ugyan, de ez csak a szépítésre volt elég, Szmok Gergely egy beívelt labdát fejelt közvetlen közelről a hálóba az utolsó percben, beállítva ezzel a 1-3-as végeredményt. A Sárosd erőszakos focija ez alkalommal meghozta eredményét, és így a sok újonccal felálló Tordas fölé tudott nőni.

Bicske-Pusztavám 9-1 (5-1)

Bicske 300 néző

Vezette: Hajdu Balázs

Bicske: Milinte - Máté (Vincze), Csendes, Máj, Köntös - Sötét, Meggyes, Kummer (Pásztor), Németh E. (Oláh) - Móri (Sólyom), Varga Z. Vezetőedző: Rafffai Rudolf

Pusztavám: Hadnagy - Rozembaum, Fülöp (Sallói), Kertai, Czéh - Netzkár (Csordás), Bedő, Katóka M., Magosi - Katóka R., Ulaki. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Móri (10.), Csendes (15., 62.), Varga Z. (18.), Meggyes (32.), Sötét (42.), Oláh (85., 90.), Pásztor (88.) illetve Katóka R. (26.)

Jók: Móri, Csendes, Varga Z., Meggyes illetve Hadnagy, Katóka R.

Részben megújult környezetben, a körülményekhez képest jól előkészített pálya, és nem utolsó sorban vadonatúj csapat várta a szép számban gyülekező publikumot.

A közönség nem is csalatkozott, már a 10. percben gólt kiálthatott. Móri Tamás három remek csel után a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. A 16. percben Móri bal oldali szögletét Csendes Péter fejelte a kapuba. 2-0. Két perc elteltével Varga Zoltán lövése kezet ért a 16-oson belül, a megítélt 11-est Varga értékesítette. 3-0. A 26. percben Katóka Richárd emelése is kezet ért, ez is 11-es, amelyet a sértett lőtt a kapuba. 3-1. A 32. percben Vargát lökték fel a kaputól 18 méterre, Meggyes Dávid, pedig a jobb felső sarokba tekert. 4-1. A 43. percben Varga szabadrúgása a lécről kipattant, Sötét Dávid a kapuba bólintott. 5-1. A 62. percben Meggyes sokadik bal oldali sarokrúgását Csendes fejelte a gólvonal mögé. 6-1. A 84. percben jobboldali szöglet után a labda a mezőnybe pattant, Oláh András nagy erővel lőtt a kapuba. 7-1. A 87. percben Meggyes elfutott a jobb oldalon, remek beadását Pásztor László értékesítette. 8-1. Az utolsó pillanatokban Oláh egy baloldali beadás után állította be a végeredményt. 9-1. Remek játékot produkált a szinte teljesen megújított hazai csapat, a kétszámjegyű győzelmet Hadnagy Péter akadályozta meg.

Sárgában a mezőfalvi gólszerző Benczik Zsolt (szemben) ment labdát a szári játékosok szorításában. Fotó: Horváth László

Mezőfalva-Szár 4-0 (1-0)

Mezőfalva, 150 néző

Vezette: Szűcs László

Mezőfalva: Gyalus - Szili Z. (Mekota), Huber, Bozóki, Balázs (Móricz) - Nagy M., Kaszala, Szili Sz. (Sági), Tóth Á.pád (Gyöngyösi) - Benczik (Bartus), Boros B. Vezetőedző: Masinka László

Szár: Koch - Haász, Orbán, Krautszíder (Kovács B.), Boros Z. - Juhász A. (Zöld), Rada, Szabó T., Fenyvesi Sz. - Nyitrai, Iváncsik. Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Benczik (29.), Nagy M. (50.), Huber 67.), Boros B. (80.)

Jók: az egész csapat illetve —

A 29. percben a hazai Szili Zoltán sarkalós passzából Benczik Zsolt szerzett vezetést. 1-0. A 60. percben Nagy Márk a szári 16-os csücskéről lőtte ki a hosszú sarkot. 2-0. A 67. percben Móricz Csaba indította jó ütemben Huber Balázst, és a támadás végén újra a hosszú sarokban landolt a labda. 3-0. A 80. percben Sági Roland készített elő egy akciót, melynek végén Boros Benjamin talált be. 4-0.

Ellentmondást nem tűrő győzelemmel kezdték a tavaszi idényt a Puskás FC III ellen a vendéglátók

Ercsi - A második félidei eredményes játékának köszönhetően nagy gólkülönbségű sikert ért el az Ercsi együttese a megfogyatkozott Puskás FC III ellen.

Ercsi-Puskás FC III 7-0 (3-0)

Ercsi, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Ercsi: Hodula - Ivacs, Flórián (Fridrich), Kovács P. (Kondreska), Szalánczi - Kővári L., Drapcsik, Farkas J., Varga K. (Rapai) - Nagy R., Gróf (Rezes). Vezetőedző: Gróf András

Puskás FC III: Zelena - Sipos, Heitler (Jasper), Szabó D., Harangozó - Koronczi, Királyvári, Gálos, Mérten - Horváth Á., Tóth A. Vezetőedző: Sipos Zoltán

Gól: Ivacs (15., 42., 65., 89.), Kovács P. (45.), Rezes (79.), Kondreska (83.),

Kiállítva: Zelena (64)

A 15. percig tartotta magát a vendégcsapat, ekkor Ivacs Gábor lépett ki a védők közül és higgadtan a kapuba gurított. 1-0. A 42. percben hasonló szituációt láthattak a kilátogatók, szemfülesen fejezte be az akciót Ivacs, aki majdnem az alapvonalról lőtte a másodikat. 2-0. Láthatóan megfogta a gól a Puskás III együttesét, még a szünet előtt tovább növelték előnyüket a vendéglátók. A 45.percben Kovács Péter remek egyéni alakítás után helyezett 16 méterről a kapuba. 3-0. A 65.percben büntetőhöz jutott az Ercsi, Zelena Viktort a játékvezető kiállította, Sípos Zoltán bújt a kapus mezébe, de hiába, mert Ivacs belőtte saját maga harmadik, csapata negyedik gólját. 4-0. A 79. percben Rezes János ügyesen elhúzta a labdát Sípos mellett, és a kapuba helyezett. 5-0. A 83.percben a csereként beállt, Kondreska Roland lőtt be védhetetlenül egy kipattanó labdát. 6-0, míg a 89. percben Ivacs állította be a végeredményt. 7-0. Sima hazai győzelem született, az egy mezőnyjátékos cserével érkező Puskás III ellen.