2015.04.26. 07:14

Fehérvár KC–Békéscsaba: Nyögvenyelős győzelem (frissítve)

Magabiztos győzelem helyett sovány siker – ez a Fehérvár KC–Békéscsba női NB I-es kézilabda mérkőzés summázata.

Silye Sándor

Fehérvár KC–Békéscsaba 28:27 (16:13).
Székesfehérvár, 400 néző, vezette: Bócz, Wiedemann.
FKC: Kiss – CSÁKI 5, Herr 3, Bogosavljevics 2, MAYER 3, TILINGER 7(1), Becséri 3, csere: Savko (kapus), Hajduch 3, Emberovics, Horváth, Steriova 2, vezetőedző: Bakó Botond.
Békéscsaba: Sipeki – Kovács 2(2), NIKOLAJENKO 5, WALFISCH 5, Szabó, GLUSICA 10, Szögi 3(2), csere: Tóth, Török, Diószegi, Mihályffy, Mézes 1, Gidai 1, vezetőedző: Avar György. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 6/5.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1:2, 18. perc: 9:6, 22. perc: 9:9, 23. perc: 11:9, 31. perc: 17:13, 39. perc: 20:15, 46. perc: 22:20, 54. perc: 27:22, 59. perc: 28:25.

A Fehérvár KC csapata 28-27 (16-13)-ra verte a Békéscsaba együttesét. Nem voltak túl sokan (400 fő) az FKC számára fontos mérkőzésen. Mert ha nem nyernek távolodik a kupaszereplést jelentő 5. hely. De nyertek, mert az első perceket leszámítva kezükben tartották az irányítást. Ha a Csaba felzárkózott, villant valamelyik hazai játékos, és ismét a fogadónál volt az előny. Jellemző eset: a 22. percben egyenlített a vendég (9-9), de a következő percben már kettővel jártak előrébb a fehérváriak.

A térfélcsere után hamar 4 gólra hízott az előny, de utána a lift ment le és fel. Hat perccel a vége előtt 27-22 volt az eredmény, mindenki elkönyvelte hát a biztos győzelmet. Aztán a végén örült minden hazai az egy gólos sikernek. Ezt a 6 percet 1-5-re nyerte a Vihar-sarok alakulata, pedig nem csináltak különöset, csak a házigazdák kapkodtak zavartan. De győztek, és ez a lényeg! A jövő héten a csoport-első Siófok jön Fehérvárra, ellenük kevés lesz a sikerhez ez a játék. Tudjuk, Kiss Éva a nyáron megy Győrbe, a zuhanyhíradó szerint Herr Orsolya meg jön Győrből...