2014.10.22. 19:53

Nyolc góllal kapott ki Győrben a Fehérvár KC

Küzdött, harcolt a Fehérvár KC kézilabda-csapata a női kézilabda NB I 7- fordulójában Győrben, de a Bajnokok Ligája-győztes hazaiak érvényesítették a papírformát.

Bobory Balázs

Győri Audi ETO KC-Fehérvár KC 29-21 (16-11)
Győr, 1200 néző. V: Horváth P., Marton
Győr: HERR O. - Bognár-Bódi 1, Planéta 1, Görbicz 2, Milanovic-Litre 1, AMORIM 4, Korsós 2. Csere: Grubisic (kapus), Szeny 2, KOVACSICS 6 (1), Hornyák Á. 1, Orbán Adrienn 2 (1), H. Löke 4, Aguilar 3. Edző: Ambros Martín
Fehérvár: Kiss É. - Csáki, Hajduch 3, Isitate 2, Horváth B., LACKOVIC 7, Kazai. Csere:Szavko (kapus), Bogosavljevics, Tilinger 2 (2), Mayer 2, BECSÉRI 4 (1), Tanabe, Májer 1, Szemenyei, Hrabovszky. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3-1. 15. p.: 5-5. 19. p.: 7-7. 24. p.: 11-7. 38. p.: 21-14. 49. p.: 25-15. 55. p.: 27-17
Kiállítás: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3

Esélyeshez méltó startot vett a Győr a mérkőzés elején, főleg Eduarda Amorim volt elemében, akinek vezetésével gyorsan háromgólos előnyre tett szert az ETO. Gyorsan felébredt a Fehérvár is, remek védekezésének köszönhetően sikerült megfékezni a hazai támadásokat és a 15. percben már egyenlő volt az állás.

A vendégeknél Lackovic csillogott, az első játékrészben öt gólig jutott, ám remek teljesítménye ellenére is a félidő hajrájában beleerősített a Győr és gyorsan öt gólos előnyt dolgozott ki magának.

A fordulás után már nem tudott még egyszer visszakapaszkodni a mérkőzésbe a Fehérvár, a győri kapuban Herr Orsolya remekelt és a hazai védekezés is sokkal fegyelmezettebb volt.

A BL-győztes Rába-partiak végül nyolc góllal nyertek, de nyugodtan kijelenthető, a fehérváriak nagyszerűen helytálltak Győrben.