2016.08.29. 12:50

Megye II: Nyolcgólos rangadó Mányon

A megyei másodosztályban a 3. forduló mérkőzéseit rendezték. A 16 találkozón 74 találat esett, amely közel ötgólos átlagnak felel meg.

OSZ-CAR csoport

Fehérvárcsurgó-Kápolnásnyék 2-2 (1-1)

Vezette: Kalauz László

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi - Egyed, Csány, Baksa, Veres - Zs. Nagy, Andocsi (Varga L.), Lascsik M., Répási - Herczeg D., Bernáth M. (Csányi). Vezetőedző: Mesics János

Kápolnásnyék: Mészáros D. - Szentgyörgyi (Silhány T.), Peszeki, Szilasi, Jung - Peng, Silhány F., Varga J., Molnár G. - Konczi, Ribi. Vezetőedző: Menus Tamás

Gól: Egyed (12.), Baksa (78.) illetve Peng (20.), Varga J. (80.)

A mérkőzésen a Fehérvárcsurgó kétszer is előnybe tudott kerülni, de a vendégek minden esetben tudtak válaszolni. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, de ezt a nyéki kapus több bravúros védéssel megakadályozta.

Jók: Baksa, Herczeg, Egyed, ill. Peng, Mészáros D., Szilasi.

Szár-Pákozd 6-1 (4-0)

Vezette: Almádi Sándor

Szár: Szabó D. (Szitányi) - Haász (Farkas B.), Fenyvesi Sz., Boros Z., Nyitrai - Orbán D. (Szekeres), Géber, Krautszíder, Sátori M. (Zöld) - Kovács B. (Maróti), Szabó Sz.. Vezetőedző: Lacza Albert

Pákozd: Nagy T. - László, Hollósi (László), Farkas B., Jasper - Schultz, Szabó B., Csík, Galambos - Kocsándi, Rideg. Vezetőedző: Faller László

Gól: Haász (15.), Kovács B. (17.), Krautszíder (41.), Sátori (45.+1), Boros Z. (72., 87.) illetve Rideg (68.)

Vál-Videoton Baráti Kör 5-0 (3-0)

Vezette: Szabó László

Vál: Bodó - Horváth Zs., Székely, Pintér, Fehér (Szoboszlai) - Nádpor (Kecskés), Zágoni L., Jakab, Zágoni R. (Hőlaki), Kamocsa, Luczás (Burián).

Videoton Baráti Kör: Aranyos - Tornyai P., Zimmerman T., Balogh Á., Barna Máté (Barna Milán) - Juhász G., Juhász L. (Szenner), Nagy K., Géri (Kupeczik) - Jankovics, Guti G. Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Gól: Kamocsa (40., 42.), Luczás (45.), Zágoni L. (78.), Jakab (85.)

Puskás AFC III-Pusztavám-Jüllich 0-1 (0-0)

Vezette: Nagy Károly

Puskás AFC III: Miklós - Királyvári, Gajdos, Mérten, Szabó P. - Tóth G. (Szabó D.), Kovács J., Heitler, Gálos - Komáromi (Oláh K.), Nagy B. Vezetőedző: Szabó Dániel

Pusztavám-Jüllich: Kiss V. - Czéh (Lascsik), Kertai, Rozembaum, Veress - Katóka M., Magosi, Nagy G., Zséfár - Molnár A., Lascsik (Bedő). Vezetőedző: Kocsis Jenő

Gól: Molnár A. (68.)

Mány-Bakonycsernye 4-4 (2-2)

Mány, 220 néző

Vezette: Géringer Zoltán

Mány: Sátori V.- Herczeg L., Mohácsi, Antoni, Schnobl - Radovics, Jakab, Doma, Szabó L. - Pál Z., Oláh A., (Budai).

Bakonycsernye: Lukács - Fojtyik, Schneider, Ódor, Mészáros B. (Kovács D.) - Strommer, Varga J., Kadlecsik, Varga A. - Csapcsár (Guitprecht), Fodor K. (Molnár Á.).

Gól: Doma (1.), Mohácsi (13.), Pál Z. (57.), Fojtyik (öngól, 78.) illetve Fodor K. (15.), Fojtyik (46.), Varga A. (55.), Ódor (42.)

Hosszú évek után játszotta, első hazai mérkőzését hazai környezetben a mányi csapat. Az első percben, Pál Zoltán a vendég kispad elől ívelt be egy szabadrúgást a csernyei kapu elé, amelyet a Doma Ernő szép mozdulattal fejelt a kapuba. 1-0. A 13. percben Antoni László futott el a baloldalon, Jakab Tamással játszott össze, a balszélső beadását Mohácsi Gergely fejelte a kapuba. 2-0. A 15. percben egy korszerű csernyei akciót követően, Fodor Krisztián lőtt szép gólt a mányi kapu jobb oldalába. 2-1. A félidő utolsó mozzanataként egy buktatás után, a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiak ellen, amelyet Ódor Ákos értékesített 2-2. A szünet után átvette az irányítást a vendégcsapat, és kihasználva a hazai védelem megingását, előbb a 46. percben Fojtyik Máté lőtt gólt, majd az 55. -ben Varga Aurél mattolta a hazai csapatot. 2-4. A Mány mindent egy lapra téve támadott, az 57. percben egy támadáson belül három tizenegyest is kaphatott volna a hazai csapat, végül egyet ezek közül megadott Géringer Zoltán játékvezető, Pál Z. vágta a kapu bal oldalába 3-4. Egyre inkább áttolódott a vendég térfélre a játék, jöttek a hazai lehetőségek, amelyek közül egy levágódó labda Fojtyik lábáról saját kapujába vágódott 4-4.

Pázmánd-Aqvital FC Csákvár II 0-1 (0-1)

Vezette: Cérna János

Pázmánd: Lőrincz - Végh, Sarok, Csernik, Fényes - Bauer, Kerkuska, Czottner F. (Kutai), Varga V. - Rózsa (Farkasfalvy), Domak. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Aqvital FC Csákvár II: Tóth Z. - Szabó S., Imrefy, Gulyás J., Gulyás G. (Szmolka)- Mézner, Bélik M., Fehér (Turány), Barócsi - Bélik B. (Sebestyén), Krausz. Vezetőedző: Takács József

Gól: Barócsi (40.)

Jó iramú, sportszerű mérkőzésen nem volt szerencséje a vendéglátó együttesnek, rászolgáltak volna a döntetlenre. A 40. percben Barócsi Bence egy oldalról belőtt labdánál megelőzte a védőket, és 4 méterről a kapuba pörgetett. 0-1.

Csór-Truck Trailer-Bodajk 0-1 (0-1)

Vezette: Varga György

Csór Truck-Trailer: Jankovics - Balázsik (Szabó I.), Sipos (Pécsi), Cserna, Vári - Kocsis B., Kovács Z., Pusztai, Néma - Právics, Szőlősi (Katona I. ). Vezetőedző: Tóth József

Bodajk: Somogyi B. - Polczer, Bregócs, Falvai, Somogyi Sz. - Kovács J., Meszlényi, Pálfi, Molnár T. (Fenyvesi M.) - Hudák (Tóth Sz.), Fenyvesi Á. (Kovács T.). Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Hudák (32.)

Mór II-Kőszárhegy 5-0 (2-0)

Vezette: Kovács R.

Mór II: Walczer - Polovitzer (Hárer), Wachtler, Tetzli, Barabás (Nyevrikel G.) - Dreska, Perina (Elek), Joó, Vachtler - Varga L. (Schábel), Maxim (Nagy M.). Vezetőedző: Nagy Bálint

Kőszárhegy: Berkei - Tóth K., Nagy T., Király (Bognár R.), Vass - Grega (Kaposvári), Horgos, Vörös G. (Boncsér), Vágner - Borsos (Osváth), Nagy L. (Kovács K.). Vezetőedző: Simon Gyula

Gól: Maxim (27.), Varga L. (42.), Nagy M. (74.), Hárer (80.), Schábel (90.)

AGÁRDI TERMÁL csoport

MPF Ráckeresztúr-Pusztaszabolcs 0-5 (0-4)

Vezette: Magyar János

MPF Ráckeresztúr: Csapó - Baranyai, Cseppen, Cseprekál, Pál I. (Váradi) - Bendák, Borsos (Csapó), Völcsei, Aux - Mészáros D. (Szilukács), Tóth F.

Pusztaszabolcs: Vágó - Baka G. (Erdélyi), Baka B., Becséri, Györök (Szőke) - Nagy Á., Baloni, Gyöngyösi (Dombi D.), Nagy V. - Kovács D., Pásztor. Vezetőedző: Mondovics Zoltán

Gól: Györök (6.), Nagy V. (12., 16.), Pásztor (36., 73.)

Besnyő-Sárbogárd II 3-1 (1-0)

Vezette: Szabó János

Besnyő: Molnár Á. - Béni, Berkes, Hepp, Molnár N. - Török, Góman, Deli, Rácz A. (Tilinger) - Baranyai, Topp (Lehel). Vezetőedző: Rákász Kornél

Sárbogárd II: Szopori - Nagy T., Berta, Juhász G., Dombi Z. - Gazsó (Krajcsovics), Bartók, Huszár, Kacz (Mádi) - Szakács, Somogyi L. (Rigó). Vezetőedző: Pajor László

Gól: Deli (23.), Baranyai (66.), Góman (85.) illetve Krajcsovics (69.)

Seregélyes-Rácalmás 0-0

Vezette: Rózsa Ádám

Seregélyes: Ács - Rácz G., Györe, Druzsin, Puszta (Imre) - Nagy B., Miklós, Németh L. (Dezső), Szurovcsják L.(Benczik Cs.) - Princz (Rapai), Zsilovics (Benczik A.).

Rácalmás: Papp S. - Szabó Z., Hír, Mácsfalvi, Godó (Tubak) - Szabó I., Szeitz, Németh P., Türei (Csernus) - Juhos (Bódi), Molnár Z. (Mondovics), Vezetőedző: Horváth Zoltán

Kiállítva: Németh P. (75.)

Káloz-Nagylók 0-2 (0-0)

Vezette: Czagány Zoltán

Káloz: Takács L. - Tóth B., Szabó Sz., Baranyai, Pál A. - Fazekas, Takács T. (Tóth A.), Tóth M. (Jonkli), Szabó J. - Czövek, Pál T. Vezetőedző: Bencze Zsolt

Nagylók: Farkas Z. - Polányi (Répási), Vörös B., Salga, Sümegi - Killer P., Szabó E., Polacsek, Lendvai - Fodor Sz. (Molnár T.), Tórizs
(Asbóth).

Gól: Asbóth (84.), Lendvai (90.)

Iváncsa II-Beloiannisz-Nagykarácsony 4-5 (1-3)

Vezette: Jónás Péter

Iváncsa II-Beloiannisz: Szilágyi (Gábor) - Osuszd, Restár, Bór, Szedlák (Oláh F.) - László, Péczeli (Kovács M.), Mágocs, Tamon - Kovács A. (Nagy K.), Fülöp (Páhi). Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Nagykarácsony: Farkas P. - Nyúl, Jámbor, Komáromi, Harasztia, - Nyári, Fekete T., Simon Zs. (Felföldi) Mohácsi (Brogyányi) - Tölgyes, Rabijász. Vezetőedző: Mergl
István

Gól: Péczeli (14.), Tamon (52., 71., 90.) illetve Fekete T. (21., 24., 57.), Rabijász (30.), Nyúl (66.)

Kisláng-LMSK Cobra Sport 6-2 (1-1)

Vezette: Somogyvári Attila

Kisláng: Kiss N. - Komlós, Árki, Dudar K. (Gergely), Willerding B. (Kolonics) - Dudar E., Kovács T., Juhász J. (Varga K.), Juhász M. - Simon I., Willerding Zs.
(Lévai).

LMSK Cobra Sport: Dicső - Gyenis, Nasta (Szente), Kovács I., Csizmadia Sz. - Sütő (Bagó), Zalatnai (Szipőcs), Szántó D., Halász - Cziczinger (Baráth), Mocher (Blaski).

Gól: Juhász M. (31.), Willerding Zs. (53., 62., 75.), Dudar E. (79.), Lévai (93.) illetve Halász (39.), Csizmadia Sz. (65.)

Enying-Adony 2-3 (0-0)

Vezette: Kovács Zoltán

Enying: Dobai - Kovács L., Megyeri (Bogár), Kalló (Szőke), Pudelka (Vas) - Lángos, Spergli (Gergics), Harangozó (Zsifkovics), Báles - Gergye, Paluska.

Adony: Hamar - Nebucz F., Budai, Pálinkás, Szántó I. - Szabó B., Csucsai, Auer, Varga Z. - Szántó P. (Práschl), Nebucz M. (Hufler). Vezetőedző: Csorba József

Gól: Báles (47.), Gergics (88.) illetve Varga Z. (48.), Szántó P. (50., 68.)

A második félidő rögtön a kezdés után meghozta a hazaiak első gólját. Azonban a válasz sem marad el, két kontratámadás után megfordították az adonyiak az eredményt, így 2:1-es vezetést szereztek. Ezek után nagy erőket mozgósított az Enying a győzelem érdekében, ennek ellenére ismét az adonyiak szereztek gólt egy újabb kontratámadásból. A 3:1-es eredmény ellenére az enyingiek hősiesen küzdöttek a kiegyenlítésért, és egy kapu előtti tömörülés során szépítettek is 3:2-re. A hátralévő perceket az Adony hősiesen kivédekezte.

Ikarus-Maroshegy-Szabadegyháza 7-2 (3-2)

Vezette: Rózsa József

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. - Kummer, Léki, Pongrácz, Gelencsér (Skultéti L.) - Tóth R., Jámbor, Horváth Zs., Dopuda - Klémán P. (Szarka), Hart (Szente).

Szabadegyháza: Kiss G. - Csupor (László), Vida, Farkas N., Kiss P. - Billig (Vizi), Tóth P., Horváth D., Horváth T. (Ladányi) - Tiber Sz. (Rapai), Lengyel (Berényi). Vezetőedző: Baranyai Balázs

Gól: Dopuda (12., 26., 47.), Klémán P. (20., 75.), Tóth R. (63.), Szente (86.) illetve Tóth P. (32.), Horváth T. (44.)

Tudósítók: Varga Mihály (Mány) Lukács József (Pázmánd), Percsi Tibor (Adony), Mesics János (Fehérvárcsugó)

1. Kisláng 3 3 0 0 20 - 5 9

2. Ikarus-M.hegy 3 3 0 0 16 - 3 9

3.Seregélyes 3 2 1 0 6 - 1 7

4. Pusztaszabolcs 3 2 0 1 10 - 6 6

5.Besnyő 3 2 0 1 8 - 7 6

6. Szabadegyháza 3 2 0 1 11 - 11 6

7. Rácalmás 3 1 2 0 6 - 4 5

8. Enying 3 1 1 1 10 - 5 4