2017.05.26. 16:57

Öttusa Világkupa-futam: Horváth Norbert is a vasárnapi döntőbe jutott

Pénteken a férfiak selejtezőjével folytatódott az öttusázók lengyelországi Világkupa-futama Drzonkówban. A fehérvári versenyzők jól teljesítettek.

Az urak népesebb mezőnnyel vágtak neki a selejtezőnek, mint egy nappal korábban a hölgyek, három csoportban viaskodtak a 36 döntős helyért. Az A csoportban versenyzett a Volán Fehérvár öttusázója, Harangozó Bence, aki a 13/10-es vívóeredményével a 7. pozícióban állt, majd a jó úszásával az összetett nyolcadik helyéről rajtolt a kombinált számban. Harangozó a 13. helyen ért célba, ami döntőt ért.

A B csoportban remekül kezdett a volános Demeter Gergely a vívópástról harmadikként lépett le, s az úszásával sem volt gond, két szám után a negyedik helyen állt, vagyis a két fehérvári legénynek biztonságit kellett csak kombiznia. Demeter a 6. lett, simán döntőbe jutott.