2016.09.30. 20:05

Pakson nyert az Alba

Paks – A hajrában kiengedve is nyert az Alba Fehérvár kosárlabdacsapata a Morgan Ferdinand emléktornán, Pakson.

Az Alba Fehérvár még soha nem látott összeállításban vette fel a küzdelmet a PVSK ellen a paksiak emléktornájának első elődöntőjében. A válogatottól visszatérő Keller Ákos először pattogtatott régi- új csapatában, s egészen jó párost alkotott Lóránt Péterrel . A fehérváriak remekeltek a mérkőzés első felében. Magabiztosan nyerte a negyedeket Branislav Dzunic alakulata, még úgy is, hogy Winston Shepard továbbra sem állt a kék-fehérek rendelkezésére. A harmadik negyedben kapaszkodott Csirke Ferenc csapata. A 12 pontos fórról a negyedik tíz percre nyolc pontosra olvadt az Alba előnye, majd hamarjában elhúzott 18 ponttal. 78-60 után azonban nagy hajrát nyitott a Pécsi VSK, zsinórban 12 pontot hintett, így az utolsó két perc előtt felzárkózott 78-72- re. A találkozó végén visszarázódott a meccsbe a Fehérvár, s magabiztosan, megérdemelten nyerte az elődöntőt. Az Alba szombaton 19 órakor a Paks–Jászberény meccs győztesével vívja a döntőt.

Alba Fehérvár–PVSK Pannonpower 86-76 (24-19, 19-12, 20-24, 23-21)

Alba: Taylor 20/6, Edwards 8, Burgess, Lóránt 17/ 9, Keller 3 , csere: Markovics 5, Tóth P. 16/12, Farr 13, Filipovics 4, Varga M.

PVSK: Nelson 6, Supola 11/6, Bíró 8, Budimir 15/6, Seljfic 18, csere: Harazin 4, Antóni 11/6, Halász Á. 2