2016.05.02. 15:20

Megyei II.: Termelték a gólokat a csapatok, tizenhat találat Kislángon Iszkán és Csákváron tíz, Rácalmáson nyolc született

Székesfehérvár - Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságának 25. fordulója igen gólgazdagnak bizonyult, 94 találat esett a 15 meccsen.

Osz-Car csoport:

Bakonycsernye-LMSK Cobra Sport 6-0 (1-0)
Vezette: Sülyi János
Bakonycsernye: Spandler M.- Fojtyik, Varga J. (Flórián), Schneider, Mészáros B. (Kovács D.) - Csapcsár (Szolnoki), Ódor, Strommer (Boros), Bobory - Fodor, Kadlecsik (Simek Cs.).
LMSK Cobra Sport: Takács L. - Gyenis, Dicső, Zalatnai, Szántó D - Kovács I., Takács B., Horváth A., Szipőcs (Szente) - Sütő, Csizmadia Sz. (Zsiga).
Gól: Strommer (41., 53., 57.), Ódor (65., 72.), Bobory (82.)

A második félidőre az addig szívósan védekező vendégcsapat ereje elfogyott és a Bányász tetszés szerint lőtte a gólokat.

A Bakonycsernye fölényesen győzött az LMSK ellen, a képen Bobory Balázs a védők gyűrűjében (Fotó: Müller Tamás)

Mány-Fehérvárcsurgó 2-1 (0-0)
Vezette: Kovács Róbert
Mány: Jarecsni - Horváth G., Herczeg L., Mohácsi (Radovics), Szabó Á. (Apostagi) - Szabó B., Nitti (Schnobl), Méhész, Pál Z. - Doma (Magony), Jakab.
Fehérvárcsurgó: Szabó Németi - Varga L. (Lascsik), Bernáth M., Nagy B., Baksa - Nagy M., Huszár (Boros), Kindl, Egyed - Csány, Veres. Vezetőedző: Mesics János
Gól: Pál Z. (49.), Szabó Á (69.), illetve Boros (88.)
Kiállítva: Kindl (37.)

Bodajk-Pákozd 1-4 (1-2)
Vezette: Hudra Károly
Bodajk: Kovács Z. - Nagy K. (Erdei), Pálfi, Polczer, Németh D. - Bregócs, Hudák, Palkovics, Magyar B. - Kovács T., Hársádi (Tóth B.).
Pákozd: Nagy T. - Pőcze Sz., Rideg, Andorka, Nyusa - Grega, Pőcze B. (Gál R.), Kocsándi (Fürst), Rothauszki - Schultz, Szabó B. Vezetőedző: Andorka Péter
Gól: Hudák (9.), illetve Rideg (14.), Szabó B. (34.), Nyusa (49., 51.)

A pákozdi Pőcze Szabolcs rúgja el a labdát bodajki ellenfele elől, a meccset 4-1-re a Pákozd nyerte (Fotó: Molnár Artúr)

Iszkaszentgyörgy-Kápolnásnyék 6-4 (2-2)
Vezette: Piros László
Iszkaszentgyörgy: Szmilek - Kovács J., Kéri N., Gyarmati, Nyers - Machata, Balla T., Farkas Zs., Tóth P. (Stamber) - Zs. Nagy (Kovács M.), Füri. Szakmai igazgató: Kéri József
Kápolnásnyék: Mocsári - Gerhát (Höltzl), Peszeki, Molnár G., Csanádi (Tombor) - Peng, Kovács M., Varga J., Silhány - Ribi (Kuti), Kármán. Vezetőedző: Menus Tamás
Gól: Füri (16., 63.), Balla T. (21., 87.), Nyers (52.), Zs. Nagy (56.), illetve Varga J. (11., 73.), Ribi (36.), Peng (67.)

Aqvital FC Csákvár II-Vál 7-3 (1-0)
Vezette: Cseh Roland
Aqvital FC Csákvár II: Molnár B. - Imrefy, Zimmermann R., Gulyás J. (Lázár), Gulyás Gábor - Gulyás Gergő, Tóth Sz. (Váli), Karacs, Lőrincz - Gajdos (Kalocsa), Krausz (Mézner). Vezetőedző: Takács József
Vál: Mayer - Horváth Zs., Indi (Kecskés), Burián, Szoboszlai (Fehér) - Zágoni L., Pintér, Zágoni R., Molnár P. (Milviusz) - Luczás, Hepp.
Gól: Lőrincz (41.), Gulyás Gábor (47., 88.), Tóth Sz. (52.), Gajdos (62.), Karacs (63., 80.), illetve Zágoni R. (60., 69.), Luczás (63.)

Videoton Baráti Kör-Etyek 1-2 (1-1)
Vezette: Farkas István
Videoton Baráti Kör: Aranyos - Juhász L. (Kupeczik), Halász (Guti G.), Jankovics, Nagy V. - Nagy K., Csrepka, Szenner (Fekete Cs.), Juhász G. - Tornyai P., Nagy Zs. (Szalóki). Vezetőedző: Zimmerman Tamás
Etyek: Holló - Banszki, Rujp, Torma, Kállai - Tóth G., Konczi, Borbás (Ráczkevey-Eötvös), Zólyomi (Árvai) - Bartha, Tóth J. Asszisztens edző: Takács Iván
Gól: Tornyai P. (10.), illetve Tóth J. (15.), Bartha (90.)

Pázmánd-Pátka 0-7 (0-3)
Pázmánd, 200 néző
Vezette: Hajdú B.
Pázmánd: Hajdú - Végh, Kerkuska, Csernik, Kovács A. - Bauer, Varga V., Szabó B., Glócz (Magyar B.) - Czottner Á., Sztyéhlik (Domak).
Pátka: Csikesz P. - Orosz, Krell, Füri, Fülöp - Szakács (Ihász), Rózsa B., Farkas G., Takács V. - Nagy F. (Csanádi), Kővári (Prill). Vezetőedző: Takács Viktor
Gól: Krell (3.), Rózsa B (12.), Takács V. (41.), Ihász (68.), Fülöp (76.), Farkas G. (86.), Csanádi (87.)
Jók: - illetve Krell, Farkas G., Takács V.

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a csapatok Boronai Józsefre, a Pettend SE szakosztályvezetőjére. A vendégek annak ellenére, hogy a lábukban volt a hétközben lejátszott Magyar Kupa mérkőzés erőteljes játékkal már az első félidőben magabiztos előnyt kovácsoltak.

Agárdi Termál csoport:

Sárszentmiklós II-Adony 2-5 (0-5)
Vezette: Schweighardt R.
Sárszentmiklós II: Gráczer B. - Somogyi L., Pajor L. (Pajor T.), Fülöp T., Csikós (Juhász G.) - Bartók Z. (Dombi), Hegedűs J. (Rigó), Szabó Z., Krajcsovics - Vámosi G., Szakács. Vezetőedző: Pajor László
Adony: Fülöp A. - Nebucz, Pálinkás (Vukajlovics), Oláh F., Glonczi - Auer, Szántó I., Csucsai, Erdei (Bere) - Varga Z. (Broschek), Szántó P. Vezetőedző: Csorba József
Gól: Somogyi L. (49.), Fülöp T. (90.), illetve Erdei (5.), Szántó P. (11., 25., 26.), Varga Z. (39.)

A vendégek remekül kezdték a mérkőzést, az 5. percben Erdei Erhard, majd Szántó Patrik háromszor, végül Varga Zoltán talált az ellenfél hálójába. Az adonyiak az első félidőben egyértelműen lefutballozták az ellenfél csapatát, ügyes, kreatív játékkal elért ötgólos előnnyel vonultak le félidőben. A folytatásban feljavult a Sárszentmiklós II. játéka, így mindjárt a szünet, majd a mérkőzés utolsó percében szerzett góllal szépítettek.

Rácalmás-Aba-Sárvíz 0-8 (0-4)
Vezette: Görcs Attila
Rácalmás: Papp S. - Szeitz, Szabó Z., Nagy B., Domak (Godó) - Juhos, Ürmös, Happi Siewe, Orsós (Kiss K.) - Molnár Z., Csernus. Vezetőedző: Horváth Zoltán
Aba-Sárvíz: Szabó N.- Fauszt (Balogh T.), Tóth R., Madácsi (Szabó Zs,), Lakk - Gyuricza, Varga F., Nyitrai, Kulcsár - Simon M., Tóth R. Vezetőedző: Bor József Dezső
Gól: Gyuricza (15., 40., 73., 74.), Lakk (16.), Tóth R. (45.), Varga F. (69)., Szabó Zs. (89.)

Enying-Nagylók 0-3 (0-2)
Vezette: Kovács Tamás
Enying: Dobai - Pereces, Kalló, Megyeri (Varga Á.), Fekete Z. - Pudelka, Szőke (Nagy L.), Zsifkovics, Harangozó (Blaski) - Molnár Z. (Bocskai), Vas Tibor (Pómizs). Vezetőedző: Vas Tibor
Nagylók: Farkas Z.- Fűrész, Szabó E. (Takács D.), Fodor, Vörös B. - Killer P., Salga (Asbóth), Erős (Molnár T.), Tórizs - Sümegi, Killer M. Gól: Killer M. (19., 60.), Sümegi (35.)

Pusztaszabolcs-Baracs 0-1 (0-0)
Vezette: Nagy II László
Pusztaszabolcs: Vágó - Kovács I Zsolt Tóth N., Nagy Á., Dombi - Kovács B. (Budavári), Bakos, Balogh Z., Györök - Kovács II Zsolt (Szőke), Kőkuti (Nagy E.).
Baracs: Tóth N.- Pulai, Oroszi, Éliás, Cséza - Fülöp, Balogh D. (Kuti T.), Kuti A., Prókai - Idei (Sebestyén), Sági (Mészáros Á.). Vezetőedző: Éliás Zsolt
Gól: Balogh D. (70.)

Jó iramú mérkőzésen nagyon megnehezítette a hazai csapat a bajnoki címért küzdő Baracs dolgát. A döntetlen igazságosabb lett volna.

Szabadegyháza-Besnyő 3-4 (0-0)
Vezette: Nagy Tamás
Szabadegyháza: Zámbó - Csupor, Vida, Berényi (Horváth F.), Vizi - Kiss P., Horváth G. (Bartos), László (Mányoki), Rapai - Pálesz, Horváth T. Vezetőedző: Baranyai Balázs
Besnyő: Gregorich Á. - Hepp, Matkovics (Kovács J.), Takács G., Deli - Baranyai R., Lehel, Béni, Rácz - Rajna, Szabó Z.
Gól: Horváth T. (53.), Pálesz (60.), Vida (78.), illetve Deli (55., 69., 80.), Rajna (73.)

Az 53. percben Pálesz Martin indította a bal oldalon Horváth Tamást., aki egy csel után a kapufáról bepattanó gólt lőtt. 1-0. Az 55. percben Deli Adrián már csak Zámbó Józseffel állt szemben, és higgadtan gurított a kapuba. 1-1. A 60. percben egy kapu előtti kavarodásnál Pálesz bepöckölte a Kinizsi második gólját. 2-1. A 69. percben egy labdát a hazai védők Deli elé fejeltek, aki nem hibázott. 2-2. A 73. percben szöglet után Rajna Róbert talált be. 2-3. A 78. percben Vida Tamás 30 méteres szabadrúgása hullott be a hosszú sarokba. 3-3. A 80. percben a felszabadítani akaró Csupor Norbert telibe találta Delit, akiről bepattant kapuba a labda. 3-4.

Nagykarácsony-Seregélyes 3-1 (2-1)
Vezette: Szabó László
Nagykarácsony: Turi - Jámbor, Wadolowski (Brogyányi), Nyári, Béres L.- Harasztia, Nyul, Brogyányi (Tábi G), Simon Zs. - Felföldi (Czári), Fekete T. Vezetőedző: Mergl István
Seregélyes: Ács - Rapai, Druzsin, Kovács J., Puszta - Benczik (Dezső), Miklós, Pintér (Takács R.), Szurovcsják L.- Zsilovics (Imre), Szurovcsják R. (Princz).
Gól: Nyári (26.), Fekete T. (42., 62.), illetve Zsilovics (25.)

Soponya-Káloz 2-3 (1-1)
Vezette: Winklár Péter
Soponya: Domján - Bali, Joó T., Joó F., Farkas L. - Szűcs K. (Major), Szabó A., Sütő, Budai - Miklós (Kiss G.), Radnics.
Káloz: Takács L. - Tóth B., Magyar F., Pál A., Jasztrapszky - Fazekas, Szabó Sz., Takács T. (Vörös G.), Baranyai B. (Krautmann) - Pál T., Szabó J. Vezetőedző: Bencze Zsolt
Gól: Radnics (19.), Budai (47.), illetve Baranyai B. (38.), Jasztrapszky (73., 75.)
Kiállítva: Sütő (63.)

Kisláng-Kulcs 15-1 (7-1)
Vezette: Varga György
Kisláng: Heidinger - Dudar K. (Farkas M.), Kovács T. (Rehák), Gergely, Lovizer - Takács T. (Fekete A.), Komlós, Simon I., Balogh Z. (Lelkes) - Willerding Zs., Dudar E.
Kulcs: Puskás (Erdélyi) - Subi, Ócsai, Polányi (Végh), Cserkuti (Balla D.) - Benedek (Kis-Szabó), Pasqúalini, Völcsei, Mácsfalvi (Pulai) - Jakubek, Posch.
Gól: Simon I. (12., 63.), Balogh Z. (19.), Lovizer (24., 71.), Takács T. (33.), Willerding Zs. (35., 43., 49., 80.), Dudar E. (44., 51., 73., 84.), Rehák (76.), illetve Mácsfalvi (2.)
Kiállítva: Völcsei (52.)

Tudósítók: Lukács József (Pázmánd), Müller Tamás (Bakonycsernye), Percsi Tibor (Sárszentmiklós), Zserdin Balázs (Pusztaszabolcs), Sági Gábor (Szabadegyháza)

1. Aba-Sárvíz 25 23 1 1 122 - 19 70

2. Baracs 25 22 2 1 89 - 25 68

3. Kisláng 25 19 2 4 98 - 31 59

4. Pusztaszabolcs 25 13 5 7 71 - 34 44

5. Szabadegyháza 25 13 2 10 78 - 56 41

6. Enying 24 13 2 9 78 - 57 41

7. Besnyő 25 13 0 12 55 - 59 39

8. Nagylók 25 11 3 11 73 - 60 36