2016.04.25. 13:40

Megyei II: Továbbra is magabiztos az Aba

Székesfehérvár - Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságának 24. fordulója után ismét változott a tabella állása az Osz-Car csoportban.

Osz-Car csoport:

Kápolnásnyék-Mány 1-1 (1-0)

Vezette: Rózsa József

Kápolnásnyék: Mocsári - Gerhát, Peszeki, Bánoczki, Peng - Silhány, Kovács M., Varga J., Ribi - Csanádi, Kármán. Vezetőedző: Menus Tamás

Mány: Jarecsni - Horváth G., Herczeg, Mohácsi, Szabó Á. - Szabó B., Radovics, Doma, Nitti - Jakab, Méhész.

Gól: Kovács M. (13.), illetve Pál Z. (88.)

A vendégek többet birtokolták a labdát, és hosszú indításokkal próbálkoztak, a hazaiak viszont a gyors kontrákban bíztak. A 13.percben Csanádi Zsolt ugratta ki Kármán Sebestyént, aki önzetlenül a kifutó kapus mellett Kovács Máténak passzolt, ő pedig az üres kapuba továbbította a labdát. 1-0. A második félidőben a hazaiak Peng Gábor és Kovács M. révén növelhették volna előnyüket, de a százszázalékos helyzeteket is elpuskázták. A vendégek a 88. percben egy előrevágott labdából egyenlítettek, Pál Zoltán akrobatikus mozdulattal juttatta a labdát a kapuba. 1-1. Az eredmény igazságos.

Pátka-Iszkaszentgyörgy 8-2 (3-1)

Vezette: Vitányi László

Pátka: Csikesz P. (Denke B.) - Orosz, Krell, Szakács (Herczeg Cs.), Polányi - Füri, Fülöp, Rózsa B., Farkas G. - Kővári B., Sinka (Denke O.). Vezetőedző: Takács Viktor

Iszkaszentgyörgy: Ujvári - Gyarmati, Balla K., Pap, Machata - Kovács J., Farkas Zs., Nyers, Tóth P.- Zs. Nagy, Stamber. Vezetőedző: Szmilek Miklós

Gól: Fülöp (6., 8., 46.), Farkas G. (11.), Polányi (65.), Rózsa (74., 78., 89.), illetve Tóth P. (23., 88.)

A 11. percben már 3-0 volt az állás, Fülöp Alex kétszer, valamint Farkas Gábor volt eredményes. Az első félidőben szépítettek a vendégek Tóth Péter révén. A második félidőben Fülöp megszerezte harmadik gólját, , majd Polányi János büntetőből volt eredményes 5-1. Rózsa Bálint mesterhármasa után még Tóth P. A Pátka helyenként szép játékkal megérdemelten győzött.

Fehérvárcsurgó-Bakonycsernye 0-3 (0-2)

Vezette: Kalauz László

Fehérvárcsurgó: Szabó Németi - Herczeg D. (Varga L.), Bernáth M., Nagy B., Baksa - Boros (Nagy M.), Huszár (Lascsik), Kindl, Egyed - Csány, Veres (Dreska). Vezetőedző: Mesics János

Bakonycsernye: Spandler M. - Fojtyik, Varga J., Schneider, Mészáros B.- Monostori (Mészáros T.), Ódor (Flórián), Strommer, Bobory (Benis) - Fodor, Kadlecsik.

Gól: Ódor (11., 67.), Kadlecsik (30.)

Jók: illetve Ódor

Minden lényeges kérdés a 20. percig eldőlt, ezt követően a Fehérvárcsurgónak mezőnyfölényt sikerült kiharcolnia, de ez meddőnek bizonyult. A vendégcsapat megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Vál-Kőszárhegy 3-0 (1-0)

Vezette: Nagy László I.

Vál: Bodó - Kecskés (Fehér), Pintér, Mayer, Horváth Zs. - Németh B., Zágoni L. (Fábián), Jakab, Zágoni R. (Hepp) - Németh K. (Burián), Molnár P. (Szoboszlai)

Kőszárhegy: Szabó R. - Nagy P., Vass, Rózsás, Pereczes I. - Varga A., Pereczes P. (Nagy Z.), Berkei, Horgos (Borsos) - Kovács K. (Boncsér), Vörös G. Vezetőedző: Simon Gyula

Gól: Zágoni R. (18.), Horváth Zs. (78.), Hepp (85.)

Kiállítva: Németh B (80.), Németh K (80.), illetve Vass (80.)

Etyek-Pázmánd 4-1 (2-0)

Vezette: Géringer Zoltán

Etyek: Holló - Tavaszi (Cserháti Nyerges), Rujp, Torma, Kállai - Tóth G. (Mándoki), Konczi, Borbás, Ráczkevey-Eötvös - Zólyomi, Bartha (Árvai). Asszisztens edző: Takács Iván

Pázmánd: Lőrincz - Hajdú, Kerkuska, Csernik, Kovács A. - Bauer, Varga V., Szabó B., Domak - Rózsa, Böjte.

Gól: Konczi (44.), Bartha (45., 48.), Tóth G. (53.), illetve Rózsa Cs. (84.)

Pákozd-Videoton Baráti Kör 3-2 (1-1)

Vezette: Sülyi János

Pákozd: Nagy T. - Pőcze Sz., Rideg (Orbán N.), Andorka, Nyusa (László) - Igari, Pőcze B., Kocsándi, Rothauszki - Galambos, Szabó B. (Grega). Vezetőedző: Andorka Péter

Videoton Baráti Kör: Aranyos - Juhász L. (Guti G.), Zimmerman T., Jankovics, Nagy V. - Balogh Á., Nagy K., Csrepka, Szenner (Géri) - Juhász G., Tornyai P. Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Gól: Pőcze Sz. (42.), Grega (67.), Rothauszki (82.), illetve Tornyai P. (10.), Zimmerman T. (53.)

Kiállítva: Galambos (77.), Orbán N. (87.), illetve Balogh Á. (80.), Osztotics (91.)

Zimmermann Tamás, a Videoton Baráti Kör csapatának játékosedzője (piros-kék) próbál labdát szerezni a Pákozd elleni meccsen Fotó: Koppán Viktor

LMSK Cobra Sport-Aqvital FC Csákvár II 5-4 (2-4)

Vezette: Horváth II József

LMSK Cobra Sport: Takács L. (Kovács Z.) - Gyenis, Dicső, Zalatnai, Szántó - Kovács I., Takács B. (Nyikos), Horváth A. (Baráth), Cziczinger - Sütő, Bagó (Szipőcs)

Aqvital FC Csákvár II: Molnár B. (Tóth Z.) - Szabó S., Hári, Gulyás Gábor, Imrefy - Gulyás Gergő, Barócsi, Mézner (Sebestyén), Tóth Sz. - Krausz, Váli (Kalocsa). Vezetőedző: Takács József

Gól: Cziczinger (14.), Bagó (46.), Sütő (71., 85.), Szipőcs (90.), illetve Váli (15.), Gulyás Gergő (22.), Krausz (29.), Tóth Sz. (45.)

Agárdi Termál csoport:

Besnyő-Sárszentmiklós II 6-1 (4-0)

Vezette: Nagy Károly

Besnyő: Gregorich Á. - Molnár N., Hepp, Matkovics (Halasi), Deli (Szabó A.) - Baranyai (Rácz), Góman (Berkes), Béni, Takács G. - Rajna (Kovács J.), Szabó Z.

Sárszentmiklós II: Brúzsa (Simon Cs.) - Somogyi, Pajor, Horváth I., Juhász G. - Bartók Z., Hegedűs J., Szabó Z., Vámosi - Rigó (Csikós), Mádi (Nagy Á.). Vezetőedző: Pajor László

Gól: Matkovics (8., 41.), Rajna (25., 44., 49.), Takács G. (73.), illetve Szabó Z. (67.)

Adony-Káloz 1-4 (1-1)

Vezette: Kovács Tamás

Adony: Fülöp - Nebucz, Pálinkás (Bere), Szabó B., Glonczi (Vukajlovics) - Auer, Csucsai, Erdei (Prokop), Németh T. (Oláh F.) - Varga Z., Hollentoner (Bokor).

Káloz: Takács L. - Tóth B., Magyar F. (Simon Gy.), Pál A. (Tóth M.), Jasztrapszky - Fazekas, Szabó Sz., Takács T. (Ludányi), Baranyai (Jonkli) - Pál T., Vörös G. Vezetőedző: Bencze Zsolt

Gól: Csucsai (44.), illetve Fazekas (16.), Tóth B. (50.), Baranyai (62.), Jasztrapszky (73.)

A többet futó, bátrabban vállalkozó vendégcsapat igazságos küzdelemben szerezte meg a győzelmet.. Az Adony nem tudott élni a lehetőségeivel játékukból hiányzott átütő erő.

Baracs-Nagykarácsony 8-1 (2-0)

Vezette: Piros László

Baracs: Tóth N. - Pulai, Oroszi (Sebestyén G.), Éliás, Bartók S. (Prókai) - Fülöp (Mészáros Á.), Balogh D., Kuti, Szurma (Idei) - Mészáros S. (Cséza), Sági. Vezetőedző: Éliás Zsolt

Nagykarácsony: Farkas P. - Jámbor, Wadolowski (Brogyányi), Nyári (Szabó M.), Béres - Harasztia (Balogh Á.), Nyul, Mohácsi, Simon Zs. - Felföldi (Tábi), Fekete T. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Kuti (16., 80., 81.), Balogh D. (44., 67., 70.), Fülöp (48.), Pulai (66.), illetve Nyul (71.)

Kiállítva: Mohácsi (90.)

Nagylók-Rácalmás 1-1 (0-1)

Vezette: Krajcsovics Adrián

Nagylók: Farkas Z.- Papp K., Fodor, Vörös B., Szabó E. - Salga, Erős, Takács D. (Sümegi), Lendvai - Tórizs (Asbóth), Killer P.

Rácalmás: Papp S.- Szeitz, Szabó Z., Nagy B., Domak - Juhos B., Ürmös, Tubak, Orsós - Molnár Z. (Csernus), Horváth D. (Németh Zs.). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Sümegi (81.), illetve Horváth D. (16.)

Seregélyes-Kisláng 3-5 (2-2)

Vezette: Zsélyi Csaba

Seregélyes: Ács - Rácz (Szalai D.), Druzsin, Kovács J., Puszta - Benczik Cs. (Princz), Miklós, Pintér (Szurovcsják R.), Benczik A. (Dezső) - Szurovcsják L. (Imre), Zsilovics.

Kisláng: Heidinger - Dudar K., Árki (Rehák), Gergely (Farkas M.), Lovizer (Kovács T.) - Takács T. (Fekete A.), Komlós, Simon I., Balogh Z. (Lelkes) - Willerding Zs., Dudar E.

Gól: Zsilovics (5., 83.), Druzsin (22.), illetve Willerding Zs. (3., 35.), Komlós (72.), Simon I. (74.), Dudar E. (82.)

Pusztaszabolcs-Soponya 6-1 (1-0)

Pusztaszabolcs 70 néző

Vezette: Nagy Tamás

Pusztaszabolcs: Vágó - Farkas N., Kovács Zs., Tóth N., Schrick - Nagy Á., Györök, Dombi (Sebők), Kovács B. (Balogh Z.) - Bakos, Sztarek (Székely).

Soponya: Domján - Farkas L., Joó T., Joó F., Czimmermann - Miklós (Gyenis), Szücs K., Sütő, Szabó A. - Major (Radnics), Budai.

Gól: Kovács B. (41.), Györök (57., 59., 72.), Nagy Á. (62.), Kovács Zs. (74.), illetve Radnics (87.)

Jók: Györök, Székely, Nagy Á. illetve Domján

A hazai csapat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, azonban a legnagyobb helyzetek is kimaradtak. Félidő hajrájában aztán Kovács Balázs találatával megszerezte a vezetést a PSC. A második félidőben Székely Péter becserélése további lendületet hozott, és három perc alatt szerzett három góllal el is dőlt a mérkőzés. Helyenként szép játékkal magabiztos győzelmet aratott a PSC.

Aba-Sárvíz-Szabadegyháza 5-0 (1-0)

Vezette: Hajdú Balázs

Aba-Sárvíz: Szabó N.- Fauszt (Esze A.), Tóth R., Esze T., Glócz - Madácsi (Simon M.), Lakk, Gyuricza (Balogh T.), Varga F.- Nyitrai, Tóth R. Vezetőedző: Bor József Dezső Szabadegyháza: Zámbó - Mányoki (Berényi), Kiss P. (Pálesz), Billig, Csupor - Vida, Tóth P., Rapai (Horváth T.), Hushegyi - Vizi (László), Kosaras.

Gól: Tóth R. (20., 67., 73.), Varga F. (53.), Madácsi (58.)

Az abai Tóth Róbert (szemben, sárgában) háromszor vette be a Szabadegyháza kapuját  Fotó: Koppán Viktor

Bár rangadónak indult a találkozó, kiütéses hazai győzelem lett a vége. Az első félidőben még tartotta a lépést ellenfelével a Szabadegyháza, de a szünet után Tóth Róbert vezérletével magabiztosan nyert a listavezető.

A Kulcs-Enying összecsapást 2016. június 1-én, szerdán 18 órakor rendezik.