2015.09.18. 18:58

Vezetés után vereség - Továbbra is gödörben a Fehérvár AV 19 MOL Ligás csapata

A MOL Liga 3. fordulójában a Fehérvár AV 19 együttese az UTE vendége volt, és ismét vereséggel zárt.

Újpesti TE-Fehérvár AV 19 3-2 (0-1, 3-1, 0-0)

Megyeri út, 247 néző

Vezette: Haszonits, Halassy, Berger, Muzsik.

Újpest: Sila – Lindgren, Kiss D. (2), Nemes (1), Mihalik (1), Virág 2 – Huba, Hegyi Á., Csanyi, Gröschl (1), Turbucz 1 – Dósa, Garbacz, Dömötör, Pichler, Kiss Á. – Egyed, Zalavári, Hodos, Pápa, Feil A. Vezetőedző: Szilassy Zoltán

Fehérvár AV 19: Kalnins – Szaller, Krogh, Vokla, Shupe (1), Bodo 1 – Reiter A. Hegyi Á. Z., Szabó P. K. (1), Holmberg, Orban B. – Arany, Korbuly, Varga B., Kocsis F. (1), Tóth G. 1 – Lengyel, Mazzag, Reisz, Pillók, Hamvai. Vezetőedző: Tyler Dietrich

Kiállítás: 6 perc illetve — perc

Az első harmad kiegyenlített játéka után a 19. percben sikerült megszerezni a vezetést a fehérvári gárdának, Preston Shupe passzát Christopher Bodo vágta be Ales Sila hálójába. A lehető legrosszabb időben jött a lila-fehérek válasza, hiszen még lélekben a játékosok az öltözőben voltak, de a 22. percben Gröschl Tamás hozta kihagyhatatlan helyzetbe Turbucz Martint. 1-1. Majd jött a fekete leves, Virág Tamás Jozef Mihalik átadása után már a második hazai találatot ünnepelhette. 2-1. A 32. percben a HSC Csíkszereda ellen három gólpasszt adó Szabó Pál Krisztián ezúttal a befejezésnél volt jó helyen, Tóth Gergő hozta össze számára a gólöröm lehetőségét. . 2-2. Az egyenlítést követően azt hihettük, hogy átlépi árnyékát a Volán, de alig telt el két perc Virág duplázott 3-2. A záró harmadban mindent megpróbált Tyler Dietrich csapata, de már nem született több gól, és az Újpest ezzel először győzött rendes játékidőben.