Sportvilág

2017.07.25. 20:35

Összefoglaló a vizes vb keddi napjáról

BUDAPEST A vizes világbajnokság 12. napja is bővelkedett kimagasló eredményekben, magyar sikerben. Férfi vízilabdázóink pedig simán elődöntősök.

A Duna Arénában az úszók versenyét a magyarok közül Financsek Gábor nyitotta a napot férfi 50 méteres mellúszásban, de 28.44-el nem tudott továbblépni. A nap legjobb idejét a címvédő brit Adam Peaty szállította, az elődöntőből, újabb világcsúcsot úszva jutott a döntőbe. Peaty - 15 századmásodpercet javítva a délelőtti rekordján - 25.95 másodperc alatt teljesítette a távot. Női 200 méter gyorson Verrasztó Evelyn a negyedik előfutamban csak a 9. helyet érte el, így búcsúzott a további küzdelmektől. Hosszú Katinka simán bejutott az elődöntőbe, ahol összetettben az 5. helyen végezve jutott a mai fináléba.

Két magyar versenyző is az utolsó 50 méteren tört az élre a 200 méteres pillangóúszás előfutamaiban. Kenderesi Tamásnak sikerült olyat hajráznia, amivel megnyerte a versenyét, 1:55.96 perces eredménnyel. Cseh László futamában sokáig a 2. volt, ám az utolsó 50-re már elsőként fordult, és meg is nyerte a futamot (1:54.08). Az elődöntőben mindkét magyartól hihetetlen úszást láttunk, Cseh az 1., míg Kenderesi a 2. helyen kvalifikálta magát a döntőbe!

Kozma Dominik 6. lett Fotó: MTI

Férfi 800 méter gyorson Gyurta Gergely az első két hosszon a 9. lett, és ezzel nem lett döntős. A 200 méteres gyorsúszás fináléjában Kozma Dominik fantasztikusan kezdett, de az utolsó 25 méteren elfáradt, és végül a 6. helyen végzett. Nem lehet azonban elégedetlen, mert 1:45.54-el országos csúcsot úszott! A női 1500 méteres gyors döntőjében az amerikai Katie Ledecky megszerezte harmadik világbajnoki címét Budapesten, lehengerlőfölénnyel nyert. Kapás Boglárka az elején még harcban volt a dobogóért, végül a 4. helyen csapott célba, míg Késely Ajna a 8. lett.

A női 100 méteres hátúszás döntőjét a kanadai Kylie Jacqueline Masse nyerte, új világrekorddal, 58.10 másodperc alatt teljesítve a távot, megelőzve az amerikai Kathleen Bakert. A férfi 100 méteres hátúszásának döntőjében a kínai Hszü Csia-jü végzett az élen 52,44-es idővel. A női 100 méteres mellúszást, pedig az amerikai Lilly King világcsúcsot úszva nyerte meg, honfitársa, Katie Meili előtt.
A férfi vízilabdázók negyeddöntőjében az első elődöntős Görögország lett, amely 12-7-re kiütötte Montenegrót, míg a második meccsen Szerbia könnyedén, 15-5-re intézte el Ausztráliát. A magyar válogatott ellenállhatatlanul kezdett az oroszok ellen, lényegében az első negyedben megalapozva a későbbi győzelmét.

Nagy Viktor kiváló formában védett az oroszok ellen is Fotó:MTI

Magyarország-Oroszország 14-5 (5-0, 3-1, 3-3, 3-1)

A szerdai program:

Úszás: Selejtezők: Férfi 100 m gyors (Bohus Richárd, Kozma Dominik), Női 50 m hát (Joó Sára), Női 200 m pillangó (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána), Férfi 200 m vegyes (Sós Dániel), Vegyes 4x100 m vegyes váltó (Magyarország), 17.30: Elődöntők, döntők

Vízilabda: Nők, helyosztók 10.30, 12.00, 13.30, 15.00 Magyarország-Görögország, Elődöntők: 20.30 Oroszország-USA, 22.00 Kanada-Spanyolország