Sportvilág

2014.12.29. 19:35

Vereség a szlovének ellen is

Székesfehérvár – A harmadik játéknapon sem sikerült megszerezni az első győzelmet az U16-os válogatottnak, fiataljaink ezúttal a szlovénoktól szenvedtek vereséget az Olimpiai Reménységek Tornáján.

A hétfői játéknap első meccsén a csehek a románokkal találkoztak. Az első negyedben 14-14-et mutatott az eredményjelző, egyik gárda sem tudott ellépni. A középső játékrészben a csehek domináltak, ám a félidő után egyértelműen a románok voltak fölényben. Olyannyira, hogy az utolsó negyedben a prágaiak szakvezetője hiába próbálta megtörni a lendületüket időkérésekkel, ez csak részben sikerült, Románia végül 62-55-re (14-14, 15-20, 13-12, 20-9) győzött.

A folytatásban a szlovákok és az osztrákok találkoztak, előbbiek ötvenszázalékos mérleggel várták a derbit, utóbbiak mindkét találkozójukat simán elveszítették. Nem ígért sok jót számukra ez a randevú sem, lévén Szlovákia vasárnap meglepő magabiztossággal, 79-66-ra verte a korábban, e korosztályban acélosabb szerbeket. A szlovákok végig magabiztosan vezettek, ahogy múltak a percek, úgy nőtt az előnyük. A félidőben már 31 pontos különbséggel vezetett az északi szomszéd a nyugati ellen, a vége pedig 80-38 (19-9, 23-6, 19-15, 19-8) lett.

Ezúttal is a nap harmadik összecsapását vívta a magyar válogatott, a hibátlan és roppant magabiztos szlovénekkel szemben. Nem kezdtek bátortalanul a mieink, az elején tartották a lépést, aztán a néhány éven belül minimum Európa-klasszissá, sőt, akár világsztárrá váló, ezúttal 33 pontot termelő Luka Doncic vezérletével Szlovénia egyre nagyobb előnyt épített és nyert, 98-61-re (23-11, 21-11, 27-21, 28-17). Ezzel a csoportja élén végzett. A magyar válogatott pontjait Katona (18), Fazekas (11), Mucza (9), Piukovits (6), Füzi (6), Werner (4), Zsebe (3), Pálosi (2), Németh (2) szerezte.

A hétfői zárómeccsén Lengyelország találkozott Szerbiával, a magabiztos lengyelek arra figyeltek, hogy a szerbek ne kerüljenek látótávolságon belül. A szünetben 64-32-re vezettek, végül 88-73-ra nyertek a varsói vendégek.

Kedden, 9 órától Magyarország–Ausztria összecsapással indul a nap. A derbi a 7-8. helyről dönt, 11.15-kor pedig Szerbia és Csehország harcol az 5. helyért. A bronzmérkőzésen, 13.30-kor Szlovákia és Románia feszül egymásnak, a fináléban, 15.45-kor Szlovénia és Lengyelország találkozik. A záróünnepségre 18 órakor kerül sor a Gáz utcában.