2017.05.24. 19:15

A Főnix FC kiütötte a bajnokot

Az első ízben kiírt Fejér Megyei Kupa bronzmeccsét és döntőjét rendezték szerdán. A sorozatot a Főnix FC csapata nyerte az Iváncsa előtt.

A kupa 3.-4. helyért lépett pályára az Ikarus-Maroshegy és a Tordas együttese.

Ikarus-Maroshegy-Tordas 5-0 (2-0)

Vezette: Szűcs László

Ikarus: Matócza-Skultéti L. (Szente), Jámbor, Pongrácz, Gelencsér-Klémán P. (Szarka), Tóth R., Varga F., Dopuda (Skultéti A.)-Hart (Makai), Kummer (Géri). Vezetőedző: Gelencsér Tibor

Tordas: Kires-Rácz, Kőszegi, Varga L.- Balassa, Farkas Zs. (Szép), Héder-Vida, Pongrácz (Kun), Bakos L.-Vörös F. (Szabó T.) Vezetőedző: Korolovszky Gábor

A 29. percben Tóth Róbertet buktatták a 16-oson belül, a jogos büntetőt Dopuda Igor varrta be a bak sarokba. 1-0. A 32. percben Rácz Csaba kezezett a büntető területen belül, újabb 11-es, most Varga Ferenc lőtt a bal felsőbe. 2-0. Majd az 53. percben egy formás akció végén Tóth R. növelte fejesből az Ikarus előnyét. 3-0. A 74. percben Gelencsér Tibor baloldalról centerezett, Klémán Péter becsúszva lőtt a gólvonal mögé két lépésről. 4-0. A 87. percben Dopuda hajszálpontos passzát Szarka Martin látványosan lőtte a bal felső sarokba. 5-0. A frissebben játszó, Ikarus megérdemelten zsebelte be a bronzérmet.

A zöld mezes Főnix megérdemelten nyerte a kupa döntőjét az Iváncsa ellen
Fotó: Koppán Viktor

Főnix FQL System-Iváncsa 5-2 (3-1)

Vezette: Wittner József

Főnix: Barsch-Peringer (Király P.), Fésű, Boros, Potornai-Kovács K.,Knausz (Galaczi)-Kertész (Molnár L.), Vágner, Bognár I.-Király J. (Szalai P.). Vezetőedző: Pavlik József

Iváncsa: Boldog-NagyA., Aradi, Facskó-Imrik, Szauter-Márki (Nédó), Godslove, Berényi-Balogh L. Vezetőedző: Masinka László

A döntő 4. percében formás akció végén a Vágner Viktor vette be Boldog Zoltán kapuját 1-0. A 23. percben sakk-mattra játszotta ki a Főnix az iváncsai védelmet, Vágner átadást Király János váltotta gólra 5 méterről. 2-0. A 32. percben egy szöglet után Imrik László 20 méteres lövése talált utat Barsch Gábor kapujába. 2-1. Egy perc múlva a leshatáron kiugratott Király J. duplázott. 3-1. A 42. percben Imrik szabálytalanul állította meg Knausz Tamást, a második sárga lapja után mehetett zuhanyozni. A 49. percben Aradi Csaba fejesgóljával csökkentett hátrányán az Iváncsa. 3-2. Az 54. percben szép támadás befejezéseként Bognár Imre 12 méteres lövéssel talált a hálóba. 4-2. A 81. percben Potornai Máté hozta kihagyhatatlan helyzetbe Szalai Pált. 5-2. A sokkal motiváltabbnak tűnő Főnix FC a mérkőzés nagy részében irányította a játékot, és teljes joggal hódította el a kupát.