PAFC edzőmérkőzés

2023.01.19. 18:22

Fölényüket nem kísérte gól

A Puskás Akadémia FC a spanyolországi edzőtábor utolsó mérkőzésén vereséggel zárt a cseh első osztályú FC Jablonec ellen

A felcsúti Komárom György veszélyezteti a cseh kaput

Fotó: pfla.hu

FK Jablonec - Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)
FK Jablonec: Surovcsik – Surzyn, Král, Martinec, Soucsek - Houska, Povazsnec - Polidar, Sulc, Csernák - Ikaunieks. Vezetőedző: David Horejs
Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Mezgrani, Batik, Spandler, Nagy Zs. - Van Nieff, Dusinszki – Slagveer, Baluta, Corbu - Puljic. Csere: Markek, Stronati, Favorov, Komáromi, Colley, Zahedi, Levi. Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gól: Sulc (55.)

A Young Boys és a Karlsruher SC elleni találkozók után lépett utoljára pályára Andalúziában a Puskás Akadémia FC együttese. Új helyszínen, La Quintában ellenfélük ezúttal a cseh első osztályú FK Jablonec volt, amely jelenleg a 14. helyen áll a Fortuna Ligában, mindössze az FC Trinity Zlínt és a Pardubicét előzi meg. Annyit kellett tudni a zöld-fehérekről, hogy a klubot 1945-ben alapították, noha bajnoki címmel nem büszkélkedhet, ám egyáltalán nem tartozik a „futottak még” kategóriájába a cseh labdarúgásban. A bajnokságban 2010-ben ezüst, 1996-ban és 1997-ben bronzérmet szerzett, a kupában pedig hatszor jutott el a döntőig, ahol aztán 1998-ban és 2013-ban diadalmaskodott, és ez az észak-csehországi egyesület eddigi két legnagyobb sikere. Mindenestre válogatottak is el van látva a zöld-fehér csapat, a balszélső montenegrói Vladimir Jovovics, valamint az 57-szeres válogatott, veterán, 41 éves csapatkapitány, Thomas Hübschmann, és Tomas Malinsky nem volt a kezdő tizenegy tagja, de a center Davis Ikaunieks a lett nemzeti tizenegyet erősíti, és David Houska is szerepelt egyszer Csehország legjobbjai között. A keret legértékesebb játékosa a Viktoria Plzentől kölcsönbe érkezett támadó középpályás, Pavel Sulc kereken egymilliós piaci értékkel a 8,6 millió euróra taksált csapat legértékesebb tagja volt.

Meglehetően agresszívan, rengeteg párharcot kezdeményezve kezdte a mérkőzést a Jablonec, amely az első negyedórában szemmel láthatóan többet birtokolta a labdát. A PAFC hátsó alakzata azonban magabiztosan állt a lábán ebben a periódusban, Spandler Csabáék hatékonyan szűrték a csehek egyébként nem túl acélos támadásait. A magyarországi időjárásánál nagyságrendekkel kedvezőbb időben, remek körülmények között, napsütésben lejátszott első félidőben nem esett gól, viszont az 55. percben Sulc egy baloldalról érkező beadás után lőtt Tóth Balázs kapuját, 0-1.

A folytatásban a felcsúti legénység próbálta ráerőltetni akaratát ellenfelére sokkal többet tanyázott kapuja előtt, ám csupán helyzetekig jutott. A közel 97. percig tartó csata hajrájában a cseh együttes az eredmény tartására törekedett, végi bekkelt. A lefújás előtt még Alexandru Baluta szabadrúgása után beívelt labda kecsegtetett góllal, ám ezt is elpuskázták a belsők, így egygólos vereséggel fejezte be utolsó spanyolországi tesztmérkőzését a Puskás Akadémia FC.