Atlétika

2024.02.07. 16:53

Többfrontos viadal a fedél alatt

Nagyüzemben versengenek a honi atléták a fedett pályás időszakban. Szinte minden hétvégén a fővárosi BOK-csarnokban versenyeznek a fehérvári sportolók is.

Enesei Rita lett a legeredményesebb arakos

Fotó: Ambrus László

Az U16-os fedett pályás bajnokságon a lányok 300 méteres távján az arakos Zsigmond Emma legjobb fehérváriként a 18. helyen zárt 45,04 másodperces idővel. A fiúknál ugyanezen a távon Kertész Zete a tizedik lett, ideje: 40,50 mp.
A lányok magasugrásában a 2010-es születésű Zsigmond Emma 150 centivel a nyolcadik lett. A lányok 4x200 méteres versenyében az ARAK Németh Lili, Zsigmond Emma, Sógorka Barbara, Pallos Gréta alkotta stafétája 1 p. 53, 47 mp-es idővel a hetedik lett.

Mindeközben a Magyar Atlétikai Szövetség felnőttek és a közvetlen utánpótlás számára is rendezett versenyt. Itt a nők 400 méteres számában Enesei Rita futott a leggyorsabb fehérváriként, 58,77 mp-es idővel a 14. helyet csípte el. Ritter Lola a 38., Nyakas Veronika a 43. lett. A férfiak 600 méteres számában állt rajthoz a Honvéd Szondi SE fiatalja, Cziráki Roland, aki 1.45,23-mal a hetedik helyen ért célba. A nők hármasugrásában Langmár Kata (ARAK) éppen lecsúszott a dobogóról, 11,48 méterrel lett negyedik. Női 800 méteren Enesei Rita bezsebelte a fehérváriak egyetlen érmét: 2.13, 89-es idővel a második helyen ért célba. A férfiak 800 méterén Balázsik Dávid a 31. lett.

A Téli távolugró versenyben az ARAK atlétái az alábbi eredményeket érték el: 6. Salamon András (651 cm), 7. Fliszár Levente (635), 9. Tatai Bulcsú (599), 10. Ódor Balázs (597), 15. Kertész Kálmán (529). A hölgyeknél: 10. Langmár Zsófia (550), 11. Langmár Kata (543), 16. Antal Hanga (504).