2023.04.01. 11:30
Egy különös, föld alatt élő lényt találtak Enyingen
Évszázadok óta rettegésben (vagy röhögésben) tartja az enyingi lakosokat a fenevad: wakumbi. Nem válogat állat és ember között, elragadja bármelyiket.
Egyes, nevüket elhallgatni kívánó szemtanúk szerint így nézhet ki a wakumbi (vagy nem)
Fotó: Unciklopédia
A legenda…
...szerint a wakumbi az enyingi csatornákban él. Úgy hallottuk, és az Unciklopédián megjelent igen részletes adatok is alátámasztják: a wakumbi nem más, mint egy „óriási csúszómászó hüllőizé”. Ámbár az sem kizárt, hogy egy, a környékre tévedt chupacabrautód, amely a későbbiekben hüllőkkel párosodott.
A wakumbilegenda egy lehetséges változata szerint 1988 nyarán, pontosan 23 óra 53 perckor – vagy valamivel később – hördült fel a félelmetes hang a településen. Ezt erős csörömpölés követte – megbízható forrás szerint sehol sem dőlt le a kredenc –, majd a 64-es úton a zaj áttért a mellékutcákba. A félelmetes hangok az egész várost megzavarták.
Amit láttak, többé nem felejtették
Virradatkor pillantották meg a helyiek az éjszaka történt mészárlás nyomait. A településen mindenhol elhullott állatok teteme hevert. Az enyingiek kisebb – hétfős – csapattal nyomok után kutattak. Átnézték az erdőt, de csak a véres nyomokat találták. Mivel a rendőrség nem talált semmit, a Nemzetközi Paranormális Kutatóintézettől kértek segítséget, de ők sem jártak sikerrel. A lényt a helyiek nevezték el wakumbinak, és még évekig emlegették, főleg akkor, amikor „kifogytak a pletykákból”.
Az Unciklopédia feljegyzése szerint évek óta nem észlelték a wakumbi jelenlétét, amikor 1997-ben ismét lecsapott Enyingre. Ekkor egy edzésről hazatartó fiút támadott meg. A fiatal vörös szemű, kígyóbőrű, ámde szőrös, kenguruszerű lényt írt le. Azt állította, hogy egy fa mögül ugrott elő, megharapta őt, majd eltűnt.
A szörny
A wakumbi a föld alatt él a maga által ásott csatornarendszerekben – és ás még ma is. Ez akkor derült ki, amikor a 21. század végén elindult a csatornahálózat kiépítése a városban. A szakemberek a munkálatok során több méter magas alagútrendszerre bukkantak. Ezt természetesen nem hozták nyilvánosságra, hogy a lakosságot megkíméljék a rettegéstől. Az alagutakban lábnyomokat és szőrmaradványokat is találtak, ezek elemzése máig nem zárult le – írja az Unciklopédia.
A lény rejtőzködő életmódját mi sem mutatja jobban, mint hogy nyomát oknyomozó újságírók is követték a legutolsó eset után, de még nekik sem sikerült megtalálniuk.
Tudósok a Wakumbiról
A biológusok a wakumbit a chupacabra alfajként azonosították, emlős-hüllő hibridnek tartják. A kutatók állítják, hogy nagy részben ragadozó életmódot folytat, de növényeket is fogyaszt, a vérehulló fecskefű (Chelidonium majus) és a boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus) a kedvence, amelyeket dekorációként is hasznosít, bár a feljegyzések szerint közel sem olyan esztétikai érzékkel, mint az ember.
Az ufológus meg van győződve a wakumbi földönkívüliségéről. Állítja, a Szíriusz naprendszerében keringő bolygóról származik. Vélhetően egy invázió előőrse az enyingi populáció.
A Wakumbival suttogó
Az Unciklopédián fellelhető írásból azt is megtudjuk, hogy a wakumbinak egyetlen természetes ellensége van: a wakumbivadász, azaz Szabó Márk. A szakember betanított wakumbival járja a fertőzött területeket, sőt földrengéseknél a túlélők megtalálásában is segít. A híres wakumbivadász több néven is ismeretes, úgymint: wakumbikkal suttogó vagy wakumbiember. Nemcsak háziasítja a wakumbit, de alfajokkal is kísérletezik, így sikerült már kitenyésztenie a vakvezető wakumbit, a szánhúzó wakumbit és természetesen a vadászó wakumbit.
Annyit tudunk még, hogy 2022-re katonákat toborzott a híres wakumbivadász, mert egy jósnő azt sugallta, hogy a wakumbik elhozzák a világvégét.
Amennyiben wakumbivadászra lenne szüksége, kiáltsa: wakumbivadász!
(S ne feledjék: ma április elseje, bolondok napja van!)