2020.04.08. 16:30
Virtuális térbe költözik a Fejér megyei kultúra több szereplője is
Online elérhető tartalmakkal, többek között videósorozatokkal várja az érdeklődőket a székesfehérvári Szent István Király Múzeum és több budapesti színház is.
Székesfehérvár, 2020. február 3. A székesfehérvári Szent István Király Múzeum fõépülete, az egykori rendház 2020. február 3-án. Az Árpád-ház Program keretében újul meg és bõvül ki az épület. A 21. századi múzeumi tér kialakításához csaknem 5,5 milliárd forintos támogatást biztosít a kormány, amelyet a város 189 millió forinttal egészít ki. MTI/Vasvári Tamás
Forrás: MTI
Fotó: Vasvári Tamás
Többféle lehetőséggel várja a múzeumlátogatókat a székesfehérvári Szent István Király Múzeum online felületein. A múzeum blogja a tavaszi jeles napok felelevenítése mellett a koponyalékelés műtéti-rituális céljáról és a népi állatorvoslásbeli alkalmazásáról szóló írásokkal jelentkezik, míg múltidéző sorozatuk régi tárlatokat elevenít föl – írja az MTI.
A Gorsium-Herculia Régészeti Park és Szabadtéri Múzeum közösségi oldalán rendszeresen mutatnak be egy-egy újabb részletet az egykori római városból: bejárható a palota épülete, a fogadótermek és az étkező, valamint a padlófűtéses fürdőbe is elkalauzolják a látogatókat.
A Budenz-Házban virtuális séta keretében Ybl Ervin művészettörténész családjának XVIII-XIX. századi bútorait, képeit és dísztárgyait lehet megtekinteni, a Hetedhét Játékmúzeumban a babák mellett a Réber-terem is körbejárható – olvasható a székesfehérvári múzeum MTI-hez eljuttatott közleményében. Mint írják, a munka a múzeum raktáraiban sem áll meg, a Régészeti és Antropológiai Tár közösségi oldalán az érdeklődők a #raktárszerda sorozatban megismerkedhetnek a római kori gyűjtemény egy-egy értékes darabjával.