Streethoki

2024.07.04. 14:35

Méretes zakó Kanadától

A zsolnai U16-os streethoki-vb favoritja súlyos verést mért a magyar fiatalokra az első mérkőzésen.

Fotó: zilina2024.com

A kanadaiak a 16 éven aluliak világbajnokságának első mérkőzésén Magyarországgal mérkőztek meg. Kanada pedig az első perctől megmutatta, miért a torna egyik favoritja. Még kilenc perc sem telt el a mérkőzésből, és már 4-0 volt az állás. Teljesítményével erőteljesen kiemelkedett a mezőnyből a három gólt szerző Kirkpatrick.

A második harmadban tovább folytatódott a kanadai nyomás, a juharlevelesek még három gólt rámoltak be, és az utolsó harmad előtt 7-0 volt a javukra.

Az utolsó felvonásban a kanadaiak előbb 8-0-ra növelték előnyüket, de végül összejött a becsületgól. Boroznaki Kadosa elrabolta a kanadai kapustól Taraborellitől a labdát, aki így nem tudta kapott gól nélkül lehozni a találkozót. Magyarország – Kanada 1-8.

Csütörtökön este 19 órakor a házigazda Szlovákia lesz az ellenfél.