Suhanó szélvész

2024.07.01. 10:01

Takács Boglárka két arannyal zárta az ob-t

A nőknél a móri születésű, korábban Székesfehérváron atletizáló Takács Boglárka nyerte meg a 100 és 200 métert a 129. atlétikai országos bajnokságon, melyet így két aranyéremmel zárt.

Fotó: Krizsán Csaba

A nők félkörös távján a BHSE klasszisa esélyeshez méltó módon győzött 23.21 másodperces idővel, ami messze elmarad egy hónapja ugyanitt, a Lantos Mihály Sportközpontban elért 22.71 mp-es országos csúcsától, ugyanakkor a körülmények messze nem voltak ideálisak, mivel a döntő alatt 2,9 méter/másodperces erősségű szembeszél fújt.

A 100 méteren is győztes Takáccsal szinte a végéig tudta tartani a lépést Sulyán Alexa, aki 23.39-cel ért célba, míg a harmadik helyen az egy nappal korábban a 400 méteren U20-as magyar csúccsal bajnok, mindössze 17 éves többpróbázó, Kriszt Sarolta végzett 23.94-gyel.

Takács Boglárka mellett a korábban szintén ARAK-os Mátó Sára (a 400 m gát mellett 4x400 m váltó)  is két aranyéremmel zárta a hétvégét.