Sportvilág

2009.10.26. 03:29

Kikapott a fehérvári hokicsapat Bécsben

Bécs - Tegnap este az EBEL 17. fordulójában a Vienna Capitals vendége volt a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata.

Bobory Balázs

Vienna-Sapa Fehérvár AV19 6-3 (1-1, 3-1, 2-1)

Bécs, 3550 néző. Vezette: Berneker, Neuwirth, Smeibidlo. (mdhárom osztrák).

Capitals: Cassivi - Lakos, Bjornlie, Nageler 1, Gratton (2), Bouchard 1, Kranjc 1, Teppert, Werenka (1), Ofner (1), D. Rodman (2), Casparsson (2), Schweda, Rotter 2, Selmser 1, C. Draschkowitz, Riener, L. Draschkowitz. Vezetőedző: Kevin Gaudet.

Fehérvár: Satosaari - Horváth (1), Tokaji 1, Palkovics (1), Fekete, Mihály (1), Ackeström, Jobb, Vas J., Ladányi 1, Kovács Cs., Bornhammar, Alen, Peterdi 1, Vas M. (1), Benk, Ondrejcik, Sofron, Nagy G., Vaszjunyin. Vezetőedző. Jarmo Tolvanen.

Kiállítások:12, illetve 12 perc.

Még a pénteki, Klagenfurt elleni mérkőzésen szenvedett sérülést Kóger Dániel, aki bő egy hetes pihenőre kényszerül, ezért Jarmo Tolvanen vezetőedző Vaszjunyin Artyomot rendelte Sofron és Nagy Gergő mellé. A másik oldalon Kevin Gaudet-nak nagyobb gondjai akadtak, Tropper, Dolezal, Kraxner és Marcell Rodman sem léphetett jégre különböző fájdalmak miatt, így a védő Bouchard és Teppert csatárt játszott...

Több mint száz fehérvári szurkoló kísérte el kedvenceit az osztrák fővárosba, és már a negyedik percben szomorúan konstatálta, hogy a Vienna kihasználta első emberelőnyét Rotter révén, 1-0. A harmad második fele a fehérváriaké volt, Palkovics, majd Fekete hibázott el nagy ziccert, a 19. percben viszont megszületett a várva várt egyenlítés: Mihály keresztpasszát Ladányi lőtte Cassivi hálójába, 1-1.

A második harmad elején rögtön Horváth András kiállítása miatt kellett védekeznie a Sapának, ezt még sikeresen tette, azonban nem sokkal később Ackeström is két percet kapott, az előnyt pedig Selmser váltotta gólra, újra a bécsiek vezettek, 2-1. A vendégek emberhátrányos szenvedésének ezzel még nem volt vége, Peterdi volt a büntetett a 33. percben, Rotter pedig megszerezte második gólját, 3-1. Peterdi kifújhatta magát, hiszen szinte azonnal szépített egy gyors kontra végén, 3-2. De újított a Vienna is, a 38. percben Nageler visszaállította a kétgólos különbséget, 4-2. A befejező játékrész gyors gólváltással kezdődött, Tokaji bombájára ezúttal Kranjc felelt, 5-3. Az 54. percben Bouchard előnyös góljával dőlt el minden, 6-3.