2018.01.18. 14:00
Alig egy hónap maradt a jelentkezési határidőig
Február 15-ig jelentkezhetnek azok a leendő hallgatók az egyetemekre, főiskolákra, akik szeptemberben szeretnék megkezdeni vagy folytatni felsőfokú tanulmányaikat. Ezen túl a duális képzésben gondolkodóknak sem árt figyelniük a további időpontokra!
Egyetem
Ahogyan az elmúlt években, úgy idén is február 15-e a felsőoktatási jelentkezési határidő. Ez pedig azt jelenti, hogy a végzős középiskolásoknak, illetve azoknak, akik egy kis kihagyás után először, vagy ismét jelentkeznek a felsőoktatásba, már csak kevesebb mint egy hónapjuk van, hogy kitalálják, hova is mennének és mit tanulnának. Aki Fejér megyét célozza meg, jelenleg négy intézmény közül választhat.
Miért Fejér megye?
Nemcsak a korábbi sajtótájékoztatókon, nyílt napokon hangsúlyozták a szakemberek, de több korábbi diák is kiemelte: megéri a megyei intézményeket választani, még akkor is, ha azok egy budapesti egyetem vagy főiskola „kirendeltségeként” működnek. Mint hangsúlyozták: a gyönyörű környezeten túl az oktatás színvonala is érték, annak minősége magas szintű, és több esetben a kínált képzések is eltérnek egymástól. Léteznek ugyanis olyan szakok, amelyek csak a megyei intézményekben végezhetők el. Mindemellett az oktatás közvetlenebb, interaktívabb módon zajlik, mint egy több embert tömörítő budapesti intézményben.
Csábítóak lehetnek még az ösztöndíjak is. A „hagyományos” (tanulmányi, Bursa Hungarica, köztársasági) ösztöndíjak mellett Székesfehérváron megszerezhető az Alba Regia Felsőoktatási Ösztöndíj is, amely esetén a nyertes hallgatók havonta 20 ezer forint támogatáshoz jutnak – de az egyes intézmények további lehetőségeket is kínálhatnak.
Budapesti Corvinus Egyetem (BCE)
A székesfehérvári campus gazdálkodástudományi karán 2018 szeptemberében gazdálkodási és menedzsment nappali, pénzügy és számvitel nappali, turizmus-vendéglátás nappali, gazdaságinformatikus levelező alapképzések, valamint sportközgazdász nappali mesterképzés indul. A társadalomtudományi és nemzetközi kapcsolatok karon levelező mesterképzéseket indítanak: regionális és környezeti gazdaságtan, kommunikáció- és médiatudomány, illetve nemzetközi gazdaság és gazdálkodás szakként.
Az ösztöndíjakat tekintve a Corvinuson a hallgatók 10 százaléka nyerheti el a Székesfehérvári Kiválósági Ösztöndíjat, amely félévente 100 ezer forintos támogatást jelent a tanulóknak.
Dunaújvárosi Egyetem (DUE)
A 2015-ben egyetemmé avanzsált intézmény alapképzési szakjai között van (nappali és levelező képzésben) többek közt anyagmérnöki, gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus és műszaki szakoktató is. Mesterképzésként gépészmérnöki, valamint tanári szakokat indítanak.
Kodolányi János Főiskola (KJF)
A főiskola alapképzései között szerepel (nappali és levelező képzésben) előadóművészet, emberi erőforrások, közösségszervezés, szociális munka és turizmus-vendéglátás is. Mesterképzést nem indítanak Székesfehérváron.
Óbudai Egyetem (ÓE)
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán geoinformatikai és mérnöki tanulmányokat folytathatnak a hallgatók. A jelentkezők az alapképzések között földmérő és földrendező mérnöki, gépészmérnöki, mérnökinformatikus, műszaki menedzser és villamosmérnöki nappali képzéseket találhatnak. Mesterképzésben mechatronikai mérnöki szakon találhatják meg számításaikat a jelentkezők, nappali vagy levelező képzésben.
Duális képzést mind a négy intézmény indít.