Belföld

2009.11.03. 14:17

A Sláger nem hagyja annyiban: perelnek

FMH - A nagy botrányt kavart frekvencia-pályázat egyik vesztese, a Sláger Rádiót működtető társaság bírósághoz fordul az ORTT-pályázat eredménye miatt.

MTI

Heal Edina, aki pár órával a médiahatóság múlt heti döntéshozatala után már jelezte, hogy perelni fognak, kevéssel később kiadott közleményében tudatta: azt is kérik a Fővárosi Bíróságtól, hogy ideiglenes intézkedéssel tiltsa meg a médiahatóságnak, hogy megkösse a műsorszolgáltatási szerződést "a jogellenesen győztessé nyilvánított pályázóval".
"Elképesztőnek és törvénysértőnek" nevezte a döntést a vezérigazgató, hozzátéve, a döntés nyilvánosságra kerülése óta "a hallgatók egy emberként állnak a Sláger Rádió mellett, kimutatva mit jelentünk nekik a mindennapjaikban". 
"Harcolunk a döntés ellen, mert az alapvetően hibás és a 3,5 millió hallgatónk jobb bánásmódot érdemel. Egyúttal meg kell védenünk a független és objektív médiát Magyarországon. Egyetlen kereskedelmi rádió sem volt olyan sikeres, mint a Sláger Rádió, figyelembe véve hallgatótáborát vagy bevételeinek nagyságát" - fogalmaz Heal Ediina a közleményben.
Egyben idézi a  Sláger Rádió Zrt. tulajdonosa, az Emmis Communications múlt pénteki közleményét, amely szerint a magyar médiahatóság döntése "törvénytelen, mert az ellentétes az ORTT saját pályáztatási rendjével, sérti a magyar médiatörvény előírásait, illetve az Európai Uniós jogszabályokat".
Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) múlt szerdán, a Fidesz, a KDNP és az MSZP által delegált tagok voksával határozott a két országos kereskedelmi rádió műsorszolgáltatási jogosultságának odaítéléséről; a döntést egyhangúlag hozták meg.     
A kisebbik vételkörzetű, a lakosság 67 százalékát elérő - november 18-áig a Danubius Rádió által használt - jogosultságot az Advenio Zrt., a nagyobbik, 81 százalékos lefedettséget biztosító, most a Sláger Rádió adását továbbító hullámsávot pedig az FM1 konzorcium nyerte el hét évre.
A döntést később bírálta az MDF, míg a liberálisok frakcióvezetője parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte, ezt azonban a két nagy párt nem támogatta; a frekvenciadöntés másnapján - november 30-i hatállyal - lemondott tisztségéről Majtényi László, az ORTT elnöke.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!