Az Alcoa elvesztette a presztízsharcot

Székesfehérvár - Befejeződött az NB I-es női kézilabda-bajnokság, a rájátszás utolsó fordulójában a fehérvári FKC a Dunaújvárost fogadta. A megyei rangadó a vendégek sikerét hozta.

Ám mielőtt elkezdődött volna a szezon utolsó összecsapása, a szurkolóknak és a forgalmazóknak is köszönhetően megjutalmazták a fehérvári klubot. Mert ha a bajnokságban nem is, de egy másik versenyben ők győztek. Mégpedig a sorozat névadója, az Arany Ászok által meghirdetett játékban. Miután a drukkerek által beküldött sms-ek alapján az Alcoa FKC kapta a legtöbb szavazatot - meg-előzve a többi között a nagy létszámú győri, debreceni és fradista fanatikusokat -, a szombati meccs előtt a névadó képviselője, Sommer Ádám adta át a Köfém SC elnökének, Balássi Imrének az egymillió forint nyereményt.

Volt még más is a kezdés előtt: a hazaiak elbúcsúztak három játékosuktól, a Spanyolországba távozó Laima Bernataviciutétől, a pályafutását befejező Gabnai Melindától, és Kovács Angélától, aki a hírek szerint visszatér a dunaújvárosi klubhoz. Fenti ceremóniák után kezdődött el a mérkőzés, ahol kimondva, kimondatlanul is, mindkét csapat a hatodik helyet célozta meg. A hazaiak kezdtek jobban, ám 3-1-es vezetésük után Ferling góljával előbb 3-3, majd Nagy találatával már 3-4 volt az állás az 5. perc végén. Ettől kezdve a forgatókönyv az alábbi volt: a Dunaújváros menetrendszerűen 1-2 góllal vezetett, a hazai csapatnak legfeljebb csak az egyenlítés sikerült. Mint például a 13. percben, amikor 7-6-ra ment a vendég, ám akkor Sárit kiállították, a büntetőt pedig Tilinger bevágta. Ezt követően az újvárosi masszőr, a galamblelkű Bába Misi reklamált a bíróknál, s ezért előbb sárga lap, majd egy újabb kiállítás lett a jutalom. Ám kettős emberelőny ide vagy oda, Radulovics gólja következett. Aztán a határozottan védekező Újváros 11-9 után fokozatosan meglépett, a kapus Pisáknak, és a mezőnyben feltűnően agilis, valamint gólerős Gáspárnak köszönhetően. De nem csak ők, a csapat valamennyi tagja megtette a magáét a pályán. Annak ellenére, hogy az első félidőben alig cseréltek, mindössze Takács Fruzsina és Radulovics váltotta egymást.

A szünet után Balogh szerezte az első gólt (12-21), s ezzel lényegében eldőlni látszott a mérkőzés. Ekkor hosszú hajrát nyitott az FKC, így a 40. percben Tilinger találatával már csak 23-19-re vezetett a Dunaújváros. Ráadásul a 45. percben azonnali piros lappal végleg kiállították a csapat egyik legjobbját, Gáspárt, miután Vinczével szabálytalankodott. Ám Nagy, Ferling, Radulovics, valamint a frissen beállt Takács Dusmáta vezérletével már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. Így a Fradi mögött a Dunaújvárosi NKK SE lett a 6., a Siófok a 7., míg a fehérvári csapat a 8. helyen végzett.

Az FKC trénere, Mihály Attila bosszankodott a szomorú búcsú miatt, míg kollégája, Rapatyi Tamás annak örült, hogy egy győztes meccsel köszönt el a lányoktól és a klubtól. Mert ahogy hírlik, Kiss Szilárd lesz újból a dunaújvárosi női csapat mestere.

Alcoa FKC-Dunaújvárosi NKK SE 32-37 (12-20)

Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Horváth, Marton.

Alcoa FKC: Szikora - Azari 2, Bízik 2, TILINGER 11/5, Horváth 3, BERNATAVICIUTE 5, VINCZE 7, csere: Trimmel (kapus), Németh 2, Gabnai, Kovács, Kuhinkó. Vezetőedző: Mihály Attila.

Dunaújvárosi NKK SE: PISÁK - Balogh 2, SÁRI 7, Takács F., GÁSPÁR 5, Ferling 4/2, NAGY 6, csere: Győri (kapus), RADULOVICS 8/3, TAKÁCS D. 4, Erdősi, Berta, Felső 1. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.

Hétméteres: 8/5, ill. 6/5. Kiállítás: 12, ill. 12 perc.

Az eredmény alakulása, 3. perc: 3-1, 8.: 4-4, 13.: 7-7, 17.: 8-8, 21.: 9-12, 26.: 10-17, 33.: 14-21, 40.: 19-23, 45.: 21-26, 49.: 26-30, 53.: 27-33.

Az egész mérkőzésre jellemző a jelenet: Ferling (balról) és Nagy között az FKC-tól búcsúzó Kovácsnak nem volt esélye a gólszerzésre

Fotó: Nagy Norbert