TUDNIVALÓK A SZAVAZÁSRÓL, MOST AZ ÉPÍTETT ÖRÖKSÉGEK „VERSENYEZNEK”
2020-ban indult, január 13-án pedig véget ért sorozatunk, Az én kedves kis falum, illetve az Ott a park, a régi szerelmek lábnyoma, melyben Fejér vármegye mind a 108 települését bemutattuk, lélekszám szerinti sorrendben. Így érkeztünk meg Bakonykúti Bakony ölelte lankáiról Fehérvárra, Szent István városába. Olvasóinkat minden héten arra kértük, szavazzanak: véleményük szerint mi településük legjellemzőbb épített öröksége. Segítsenek abban, hogy leírják, egy-egy falura, városra melyik, ember által alkotott hagyaték a legjellemzőbb!
Ezeket és a település esszenciáját adó többi neves emléket, melyekhez történetek és élmények kötnek minket, örömmel bemutattuk olvasóinknak. Ezek a gyerekkor, a diákcsínyek, stiklik és lábtörések, az első csók, az első pofon, a belénk égett hangulatok helyszínei, élethosszig tartó emlékhalmazaink díszletei. Ahány ember, annyi „településmozaik”. Ahogy a www.feol.hu/ az-en-kedves-kis-falum oldalon írtuk: a kis közösségekben olyan hatalmas dolgok bújnak meg, amelyek az idegen számára aprónak tűnhetnek, mégis egy világot képesek átölelni.
. A legjellemzőbb épített örökségeket – ismét hétről hétre – egy csokorba gyűjtöttük, s olvasóink március 3-tól a feol.hu oldalunkon szavazhatnak. A szavazás menetéről hamarosan tájékoztatást adunk! A Mi legyen Fejér épített öröksége? ötödik részében Rácalmás, Adony, Bodajk, Aba, Csákvár, Martonvásár, Velence, Pusztaszabolcs, Enying, Polgárdi, Ercsi, Gárdony, Sárbogárd, Bicske, Mór, Dunaújváros és Székesfehérvár épített örökségeit állítottuk fókuszba