2024.07.07. 07:00
Megnyílt az IllaBerek Élményösvény! (galéria)
Előzetesen már hírt adtunk az IllaBerek kezdeményezésről, mely a maroshegyi Gárdonyi Géza Művelődédi Ház és Könyvtár környékén kapott helyet.
Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap
Mint írtuk az élményösvény ötletével Kamarás Emese kereste fel az intézményt még év elején az, amelynek eredeti verziója egyébként Noszvajon a Meseút nevet viseli. Emesét a művház igazgatója, már jól ismerte, hiszen szombatonként gyermekfoglalkozásokat tart az intézményben, így nem volt kérdés, hogy a Gárdonyi is beáll a kedves kezdeményezés mögé, amelynek első alkalmát most szombaton tartották.
A megnyitón Kamarás Emese köszöntötte a családokat, majd pedig elmesélte az IllaBerek létrejöttének történetét és célját. Mint mondta: ez voltaképpen egy meghívó a természetbe, amely a gyermekeknek, szülőknek és nagyszülőknek szól. Közös időtöltésre, kikapcsolódásra és töltekezésre invitálja a résztvevőket, akik az IllaBerek által nemcsak a természethez kerülhetnek közelebb, hanem egymáshoz is.
Kamarás Emese mellett köszöntőt mondott a Gárdonyi Géza Művelődési Ház vezetője, Szilvási-Grund Helga is, valamint a noszvaji Meseút megálmodója, Tátrai Vanda is részt vett az első foglalkozáson, aki még az élményösvény kezdete előtt egy mondókát is megtanított a jelenlévőknek.
Ami pedig magát az IllaBerek Élményösvényt illeti, ez voltaképpen egy hét állomásból álló út, mely során a résztvevőknek állomásról állomásra haladva ki kell nyitniuk az ott található manóházakat az előzetesen e-mailben küldött nyitókódok segítségével, majd a házikókat kinyitva nemezfigurákat és kártyákat találnak benne. Utóbbi instrukciót ad, hogy milyen feladatot kell éppen elvégezni.
Megnyílt az IllaBerek Élményösvény
Fotók: Nagy Norbert / FMHA most szombati első alkalmon annyi különbséggel indult az élményösvény, hogy a gyerekeknek kellett kitalálniuk a nyitókódokat, amelyeket a természetben vagy épp egy-egy termésben/-en rejtettek el.
A manóházakat egyébként Szalai Csaba faesztergályos készítette, a festést és díszítést a művház dolgozói, a benne lévő nemez figurákat pedig Futterer Judit, a művház szakmai megvalósítója.
Az élményösvény ezt követően is bármikor ingyenesen látogatható, az érdeklődőknek nincs más dolguk, mint jelezni látogatási szándékukat a művelődési háznak, akik elküldik az épp aktuális nyitókódokat és indulhat is a móka!