Konferencia

2024.11.14. 07:00

ADHD-konferencia: megoldások és kihívások a szakértők szemével Székesfehérváron (galéria)

Székesfehérváron, a Polgármesteri Hivatal dísztermében szakértők, pedagógusok és szülők találkoztak, hogy mélyebben megértsék az figyelemzavar komplexitását. Együtt keresték a megoldást az ADHD-vel küzdő gyermekek jobb jövőjéért.

S. Töttő Rita

Fotó: Fehér Gábor /Fejér Megyei Hírlap

Székesfehérváron, a Polgármesteri Hivatal dísztermében tartott ADHD konferencián a figyelemhiányos-hiperaktivitás zavarral (ADHD) és annak társuló funkciózavaraival kapcsolatos kérdéseket vitatták meg november 13-án, szerdán. A Rév Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia által szervezett eseményt a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász, a Belügyminisztérium és a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet támogatta. Az előadók, Csiky Miklós gyermekpszichiáter és Sörédi Pál pszichiáter-addiktológus, részletesen beszéltek az ADHD-t kísérő tünetek sokféleségéről, a korai diagnózis fontosságáról, valamint az elfogadás és strukturált támogatás szükségességéről, valamint a terápiás lehetőségekről.

ADHD konferencia
A konferencia célja, hogy mélyebben megértsék az ADHD komplexitását
Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Az ADHD-konferencia során szakértők és pedagógusok gyűltek össze, hogy megvitassák a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) köré épülő legfrissebb ismereteket. Az ADHD, amely az iskolai teljesítményt és a viselkedést alapvetően befolyásolja, már gyermekkorban felismerhető tüneteket mutat, és súlyos hatással van a gyermekek önértékelésére, fejlődésére, valamint a családi és iskolai kapcsolatokra is.

A konferencián hangsúlyozták, hogy az ADHD egy összetett állapot, amely gyakran társul más képességzavarokkal, mint például mozgáskoordinációs, érzelemszabályozási és szenzoros integrációs problémák, valamint tanulási és szociális nehézségek. Az érintett gyerekek többségénél ezek a tünetek tovább nehezítik a felismerést, így a pedagógusok számára különösen fontos az ADHD különböző megjelenési formáinak ismerete.

Pedagógusok, szakemberek gyűltek össze a konferencián
Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

A résztvevők kiemelték, hogy bár az ADHD-val küzdők mindennapjai tele vannak kihívásokkal, számos értékkel is hozzájárulnak környezetükhöz: gyors észjárásuk, kreativitásuk, erős igazságérzetük és érzékenységük révén gazdagítják a közösséget. Az érintett gyerekek számára fontos a szeretetteljes, elfogadó környezet, valamint a rugalmas, mégis következetes szabályok jelenléte, amelyek támogatják őket a harmonikusabb fejlődésben.

A konferencia rávilágított arra, hogy az ADHD megértése és kezelése multidiszciplináris megközelítést igényel, ahol az elfogadás és a gyermek erősségeire való építkezés ugyanolyan fontos, mint a terápiás és pedagógiai támogatás. Farnas István, a Rév Szenvedélybeteg-segítő Ambulancia intézményvezetője a feol.hu-nak elmondta:  a nagy érdeklődés miatt hasonló tartalommal, tavasszal folytatják az előadásokat.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában