3 órája
Fejér múltidéző emlékei
50 éve Bözsi nénitől búcsúztak
23 év után búcsúzott a sárosdi posta Szegi Erzsébettől vagy ahogyan Sárosdon hívták Bözsi nénitől, aki nap, mint nap sokáig gyalog, majd később kerékpárral járta a települést és kézbesítette a leveleket, napilapokat.
„Nehéz volna kimutatást készíteni, hogy ez idő alatt hány családhoz vitt boldogságot jelentő örömhírt, szomorúságot, gyászt közlő táviratot. De mindenkor tudta, hogy most vigasztaljon-e, vagy osztozzon az örömben” – állt 1974-es hírlapunkban.
Gyalogosoké lett a városközpont
1984 az az év volt, amikor beváltotta a hozzáfűzött reményeket Székesfehérvár belvárosában bevezetett új forgalmi rend, mely által onnantól fogva csendesebbek és gépjárművektől mentesebbek lettek a keskeny, néhol járda nélküli belvárosi utcák – írtuk.
„A belvárosi forgalmi rend változás minden városlakó – mint gyalogos ember – érdekében történt. Védi továbbá a változás a hangulatos, műemlékileg védett belvárost és lakóit.”
Farkas Ádám szobrászművészt köszöntöttek
Ma ünnepli 80. születésnapját Farkas Ádám szobrászművész, akit e napon 30 évvel ezelőtt a Fejér Megyei Hírlap is köszöntött hasábjain keresztül.
„Húszéves kora óta alkot, első jelentősebb kiállítását 1968-ban rendezte. Műveivel külföldön is bemutatkozott, a többi között Koppenhágában és Kaselben láthatta a közönség munkáit, két éve pedig a belgiumi Antwerpenben állított ki Rákosy Anikóval közösen. Ő készítette az egykori recski munkatábor területén felavatott emlékművet, amelyet egyébként Antall József akkori miniszterelnök avatott fel” – olvasható a méltatásban.