Jól szerepeltek a Rakurai Kupán

2023.10.02. 13:57

Répcelakon versenyeztek a vértesi küzdősportolók

A hétvégén Vas vármegyében léptek tatamira a VTKE versenyzői a nemzetközi Rakurai Kupán, magyar, horvát és szlovák ellenfelekkel mérkőztek.

A vértesi sportolók a hétvégén Répcelakon szerepeltek nemzetközi versenyen

Fotó: VTKE

A Vértesi Tömegsport Közhasznú Egyesület ezúttal 15, fiatal karatékával képviseltette magát a hagyományos, nemzetközi viadalon. A sportolók felkészülését Bőke Béla, Dezső Kata, Szokó Ferenc és Reichert Jázmin irányítja.

A vértesi gyerekek az alábbi eredményeket érték el. Csipeszharcban első helyen végzett Aupek Márk (fiú előkészítő), Hajas Nóra (gyermek lány, 1. korcsoport), Mester Emma, gyermek lány, 2. korcsoport), valamint Listár Karina, gyermek lány, 3. korcsoport), Nagy-Dobondi Bulcsú (gyermek fiú, 1. korcsoport) pedig ezüstérmes lett. Szijártó Emília (gyermek lány, 1. korcsoport), valamint Böhm Norina (gyermek lány, 3. korcsoport) harmadik helyen végzett ezúttal.
Testpajzsos pont versenyszámban a kezdőknél Szente Beatrix (gyermek lány +60 kg, 2. korcsoport) második pozícióban zárt, Lepsényi Vivien (gyermek lány -45 kg, 2. korcsoport) bronzérmes lett, valamint harmadik lett Szente Szabolcs (serdülő fiú -55 kg) is.
Testpajzsos pont haladók kategóriában Reichert Hanna (gyermek 1. korcsoport, lány, +40 kg) ezüstérmes lett, Viszugyel Bálint (gyermek, fiú 2. korcsoport, -45 kg) pedig bronzérmes.
A testpajzsos K.O (EKO) versenyszámban László Sára (ifjúsági lány +65 kg) 2. helyen végzett, Lendvai Réka (serdülő lány +65 kg) és Lukács Eszter (ifjúsági lány -65 kg) a dobogó legalsó fokára léphetett.