Strandkézilabda Magyar Kupa

2024.06.30. 07:53

Háromból csak egy maradt talpon

A strandkézilabda Magyar Kupát a hétvégén a Hajdúnánási Városi Strandon rendezik, ahol Fejér vármegye három csapata is csatába vonult szombaton, de vasárnapra sajnos csak egynek maradt esélye a végső győzelemre.

A Venice Beach Girls (pirosban) még versenyben a kupáért

Fotó: Fehér Gábor

Sajnos az Alba Fehérvár csapata sok sikerélménnyel nem gazdagodott a Magyar Kupa első napján. A fehérvári lányok fiatalokból álló csapata nyitásként 2-0-ra (5-28, 15-30) kikapott a Multichem Szentendre NKE-től, majd a folytatásban szintén 2-0-ra (16-28, 20-21) a SZISE csapatától. A harmadik csatájukat szétlövésben bukták el 2-1-re (18-24, 20-19, 6-10) a Glass Stúdió Nyúlon Túl – KRE SC ellenében, és a negyedik meccsen sem termett babér számukra, a Red Velvet BHC győzte le őket 2-0-ra (14-21, 16-22). A lányokra így vasárnap már csak egyetlen mérkőzés vár, a helyosztó a 9-10. helyért.

A Venice Beach Boys csapatának is volt már jobb napja. A gárdonyi fiúk az A-csoportban ugyancsak vereségekkel gyarapították a mérlegüket. Először az SC Squadra Buda győzte le őket 2-0-ra (20-34, 19-27), majd szétlövésben a SZISE 2-1-re (19-16, 21-24, 4-8), végül a Green Cobra BHC mért rájuk csapást 2-0-ra (14-17, 10-22), így vasárnap a 10-13. helyekért csatázhatnak.

A vármegye becsületét a Venice Beach Girls mentette meg a Magyar Kupa szombati napján. Bár a kezdés nem sikerült jól a gárdonyi amazonoknak, az OVB BG Salgó két szettben verte őket 2-0-ra (20-24, 10-22), de a folytatásban ellenállhatatlanok voltak a gárdonyi hölgykoszorú tagjai. Egyaránt 2-0-ra verték a HelloLányok-KFSE csapatát (17-16, 20-12), az RV New Wave gárdáját (14-13, 18-17) és a Strandépítők Girls együttesét is (23-18, 26-16). Ezzel pedig vasárnap a negyeddöntőben folytathatják, ahol a SZISE csapata lesz az ellenfelük 11.40-kor.