Női labdarúgás

2024.10.13. 19:00

Vidi győzelem a vármegyei rangadón

Magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a Fehérvár FC a Dunaújváros FC elleni vármegyei rangadón a női labdarúgó NB II. Nyugati csoportjának 6. fordulójában.

Szabó Róbert

Hátrányból nyertek Andorka Péter lányai

Fotó: fehervarfc.hu

A női labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a Vidi a Dunaújvárossal vívott vármegyei rangadót. A dunaújvárosiak jobban kezdtek, a 11. percben előnybe kerültek Vojnity Nóra révén, de a 36. percben Gergics Miléna egyenlített, 1-1

A fordulás után Szabó Bernadett gyorsan előnyhöz juttatta a székesfehérváriakat, majd Csilléry Kata is betalált, 3-1. Bár Juhász Andrea a 80. percben szépített, Szabó mégegyszer eredményes volt, büntetőből talált be és eldöntöte a mérkőzést, 4-2.

A Vidi legközelebb a Tatabányai SC otthonában lép pályára október 20-án 14.00 órától.

Női NB II, Nyugati csoport, 6. forduló

Fehérvár FC – Dunaújváros FC 4-2 (1-1)

Fehérvár FC: Kovács B. – Fábián (Forró, 78.), Zuggó (Janus, 90.), Tóth A., Gergics – Kovács L. (Kálmán, 78.) – Horváth M., Szombati (Csilléry, 63.), Szabó B., Kozma R. – Németh N.  Vezetőedző: Andorka Péter

Dunaújváros FC: Regős – Jakab-Kakuszi, Váradi, Kókai (Tóth V., 63.), Sárkány, Vonity, Juhász A., Bálint (Kátai, a szünetben), Csamangó (Nagy A., 84.), Domján, Véninger (Szabó A., 8.).

Gól: Gergics (36.), Szabó B. (50., 90+4. – 11-esből), Csilléry 74., ill. Vojity (11.9, Juhász A. (80.)

Sárga lap: Németh N. (90.)