1 órája
Világklasszisok tesztelték Sukorón az egyedülálló ellenáramoltató medencét
Egymásnak adják a lapátot a kajak-kenusok a világviszonylatban is kuriózumnak számító ellenáramoltató medencében, amely a sukorói Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémián segíti a sportolók felkészülését.
Nádas Bence olimpiai ezüstérmes lapátol az ellenáramoltató medencében.
Fotó: Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia facebook
Egy helyben száguldani – talán így lehetne jellemezni sporttudomány egyik ékkövét, az akadémia egyik különlegességét az ellenáramoltató medencét, amely speciális eszközökkel mozgáskoordinációs elemzésekre biztosít lehetőséget. A víz áramlik, és zubog mindig akkora sebességgel, amelyet a modellezni kívánt szituáció megkíván.
A többi között a kajakos olimpiai ezüstérmes Nádas Bence, és a dunaújvárosi kenus, a többszörös világ- és Európa-bajnoki érmes Hajdu Jonatán is vízre szállt az ellenáramoltató medencében. Az egy helyben való száguldásról látványos videót is közzétett az akadémia.
– Érdekes volt kipróbálni ezt a rendszert, érzésre nagyon közel áll ahhoz, amit a kinti evezéseknél is érzek, főleg azért, mert én a nagy Dunán, hasonló sodrásnál kenuzok. Úgy gondolom, hogy ki kell tapasztalni, hogy milyen jellegű munkában válik hasznunkra az ellenáramoltató medence, most azt gondolom, hogy rövidebb pihenős edzéseket lehet hatékonyan elvégezni, de nyilván az edzőmtől függ, hogy mikor és mennyit használjuk majd a felkészülés során ezt a rendszert. Szabi, Németh Szabolcs híve az új módszereknek, technikáknak, én pedig az ő "áldozata vagyok", hiszen mindenféle kínzást rajtam tesztel le, nem rontanám el az örömét – viccelődött Hajdu Jonatán, aki örül neki, hogy egy hasznos fejlesztés kapcsán állhatott a magyar kajak-kenu sport szolgálatába.
A sukorói komplexumban magaslati részleg is működik, amellyel a magassági edzőtáborok modellezhetők. A világon egyedülálló, hogy a magaslati szimulációs részleg, illetve az ellenáramoltatómedence együtt használható.