A szétlövésben nem remegett meg amerikai kéz

6 órája

Nem mentek az ötméteresek, negyedik helyen zárt a férfi pólóválogatottunk

El tudta olvasztani az utolsó negyedben a magyar férfivízilabda-válogatott kétgólos előnyét az Egyesült Államok csapata, s végül szétlövésben 3–0-ra legyőzte a mieinket a 2024-es olimpia bronzmeccsén.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–MAGYARORSZÁG 8–8 (3–2, 1–1, 2–2, 2–3) büntetőkkel 3–0
Párizs, 14000 néző. Vezette: Dervieux (francia), Gómez (spanyol).
EGYESÜLT ÁLLAMOK: WEINBERG – IRVING 1, Ch. Dodd 1, HALLOCK 2, Cupido 1, Woodhead, Vavic. Csere: Hooper 1, Bowen 1, R. Dodd, DAUBE 1, Obert. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics.
MAGYARORSZÁG: VOGEL SOMA – Varga Dénes 2, MANHERCZ K. 1, Jansik Sz., Molnár E., Nagy Ádám 1, ZALÁNKI 2. Csere: Fekete G., Angyal 1, Vámos, Hárai, Vigvári Vince 1. Szövetségi kapitány: Varga Zsolt
Emberelőny-kihasználás: 19/6, ill. 11/6
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Kipontozódott: Woodhead (19. p.), Vámos (23. p.), Fekete G. (29. p.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Két teljesen ellentétes felfogású csapat találkozott a 2024-es olimpia bronzmeccsén. Az Egyesült Államok együttesében olykor-olykor túltengett a lövőkedv, míg a magyar férfivízilabda-válogatott igyekezett mindig megtalálni a tiszta helyzetet. A képességek közti különbséget talán éppen ez a faktor egyenlítette ki, így óriási csata alakult ki a medencében, ami során többnyire az amerikaiak voltak lépéselőnyben.

A találkozó első gólját Hooper szerezte, de a rivális minden találatára volt a mieinknek válasza. Zalánki  és Varga Dénes is egyenlíteni tudott egy-egy bombával. Egyedül Hallock az első negyed utolsó másodpercében szerzett góljára nem tudtak felelni. (3–2)

A folytatásban kijött az USA játékának legnagyobb kockázata is, hiszen a siettetett lövések gyakorta a kapufán csattantak, vagy épp teljesen elkerülték a célt. Sajnos azonban a kapuban Weinberg remek napot fogott ki, s sorra blokkolta a magyar kísérleteket. Ezt a szakaszt Cupido és Manhercz találata után 1–1-gyel zárták az együttesek.

A harmadik felvonást kiválóan kezdte a magyar csapat, s Varga Dénes kapáslövése, majd Vigvári pattintása is a léc alá vágódott, így először a meccs során a mieinknél volt a vezetés. Hallock és Irving azonban megrázta magát, s még mielőtt lejárt volna a idő, fordítottak. (6–5)

A záró nyolc percet ismét Vargáék kezdték jobban, s kétgólos előnyt is ki tudtak harcolni Nagy Ádám, Zalánki és Angyal találataival (6–8). Az Egyesült Államok azonban nem adta fel, az utolsó pillanatig küzdött, s Bowen, valamint Daube egyenlített (8–8). Az utolsó támadás a magyar együttesé volt, de komoly lövőhelyzetig nem jutottak Varga Dénesék, így jöhetett a szétlövés.

A büntetőpárbaj rettenetesen alakult a mieink számára. Daube, Irving és Bowen is értékesítette saját ötméteresét, míg Varga Dénes, Vigvári és Zalánki is hibázott, így Amerikába került a bronz, míg a mieinknek be kell érnie a negyedik helyezéssel.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy sikerül-e éremmel zárnia a magyar férfivízilabda-válogatottnak az olimpiát!

BÜNTETŐPÁRBAJ

6. büntető: Zalánki kapufát lőtt. Itt a vége. Köszönjük, hogy velünk szurkoltak! 3–0

5. büntető: Bowen is a magyar kapuba bombázott. 3–0

4. büntető: Vigvári kísérletét Weinberg védte. 2–0

3. büntető: Irving is a kapu bal oldalába talált. 2–0

2. büntető: Varga Dénes kapufát lőtt. 1–0

1. büntető: Az amerikaiak kezdtek. Vogel nem tudta védeni Daube bombáját. A kapu bal oldalában a labda. 1–0

4. NEGYED

8. perc: Varga Dénes húzta volna még kapura a víz alól is a labdát az utolsó másodpercekben, de fölé ment a kísérlete. Jöhet a büntetőpárbaj.

7. perc: Daube keze sült el. Jobbal lőtt a jobb alsóba hatról. 8–8

6. perc: Bowen lövése csúszott el Vogel mellett. 7–8

5. perc: Angyal tolta a bal alsóba a labdát, így már kétgólos az előny. 6–8

4. perc: Vezetnek a mieink! Zalánki lőtt a jobb alsóba kissi jobbról, négy méterről 6–7

3. perc: Vogel védett óriásit Hallock közeli kísérleténél.

1. perc: Nagy Ádám egy elegáns ejtéssel hozta újra egálba a meccset. 6–6

1. perc: Elkezdődött a végső játékrész! A ráúszásnál az amerikaiaké lett a labda.

3. NEGYED

8. perc: Vége a negyednek!

6. perc: Irving távoli pattintott bombájára nem ért oda Vogel. 6–5

5. perc: Egyenlített Amerika. Hallock a kapunak háttal húzta a labdát a magyar kapuba. 5–5

3. perc: GÓÓÓL! Vigvári pattintsa a léc alá vágódott. 4–5

2. perc: Manhercz éles szögből leadott lövését védte az amerikai kapus.

1. perc: Egyenlített a magyar válogatott. Varga Dénes kapáslövése akadt be a kapu jobb oldalába. 4–4

1. perc: Folytatódik a találkozó! A ráúszásnál Vigvári hozta el a labdát.

2. NEGYED

8. perc: Vogel védett óriásit Cupido lövésénél. Vége az első félidőnek!

8. perc: Varga Dénes vágta az ötméterest a keresztlécre.

6. perc: Manhercz távoli bombája akadt be az amerikai kapu jobb oldalába. 4–3

4. perc: Cupido egy csel után lőtt a magyar kapu bal oldalába. 4–2

3. perc: Vámos távoli kísérletét is hárította Weinberg. Ezzel 9 lövésből hét védésnél jár az amerikai hálóőr. Szerencsére a másik oldalon Irvingék nem pontosak.

2. perc: Zalánki lövését, majd Vámos kísérletét is védte Weinberg.

1. perc: Folytatódik az összecsapás. A második ráúszásnál is a riválisé a labda.

1. NEGYED

8. perc: Az utolsó másodpercben Hallock lökte át a gólvonalon a labdát. Újra vezet Amerika. 3–2

8. perc: Zalánki lőtt óriási kapufát, a kipattanó a mieinkhez került, s Varga Dénes kapásból a kapu jobb oldalába lőtt. 2–2

5. perc: Irving ejtését Vogel könnyedén halászta le a levegőből.

4. perc: Vogel védett óriásit, de Chase Dodd közeli ismétlését már nem védhette. 2–1

3. perc: Zalánki egyenlített. Jobról vágta a hosszúba a labdát. 1–1

3. perc: Jansik távoli lövése a keresztlécen csattant.

2. perc: Az első amerikai lövésből megvan az első gól. Hooper lövése Manhercz és Vogel keze mellett is elszáguldott. 1–0

1. perc: Az első két támadás mindkét oldalon elhalt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! Az első ráúszásnál az amerikaik hozták el a labdát.

10:16 – Utolsó felvonásához ért magyar szempontból a 2024-es olimpia. Nem egész húsz perc múlva ugranak medencébe a mieink. 11 órától még a birkózó Muszukajev Iszmailnak és az öttusa női döntőjében Gulyás Michelle-nek és Guzi Blankának szurkolhatunk.