2021.11.12. 10:25
Városháza-gate: hazugságspirálban vannak Karácsonyék (videó)
Karácsony Gergelyék két újabb hazugságát cáfolja meg legújabb videójában a maszkos alak. Ebből kiderül, hogy – Karácsonyék állításával szemben – a fővárosi vagyonkezelő vezetője nem a tavalyi tanulmány elkészítésekor, hanem idén, egészen pontosan május 5-én tárgyalt különféle üzletemberekkel a Városháza eladásáról.
Budapest, 2021. november 8. Karácsony Gergely fõpolgármester (középen b) és Horváth Csaba (MSZP), Zugló polgármestere (középen j) nyilatkozik a sajtónak a felújított Tábornok utcai szakrendelõ átadása után Zuglóban 2021. november 8-án. MTI/Mónus Márton
Forrás: MTI
Fotó: Mónus Márton
Ráadásul az is egyértelművé vált, hogy az eladási tárgyalásokról a fővárosi politikusok, vagyis Karácsony Gergely főpolgármester köre is tudott, mi több, az ő jóváhagyásukkal folytak az egyeztetések – írja az Origo.
Újabb videót juttatott el az Origonak a sajtóban csak Anonymusként emlegetett álarcos alak. Ezen ismét beszélgetésrészletek hallhatók, s a most közzétett felvétel egyenesen megsemmisítő erejű Karácsonyékra nézve.
A hanganyagon a fővárosi vagyonkezelő vezére, Barts Balázs hangja hallható, s egyik helyen ezt mondja a Városháza eladásáról:
„És a reakció az volt, meglepő módon, hogy a legjobban az tetszett a döntéshozóknak, hogy ne menjünk el innen, mert az túl nagy támadás, hogy kimegyünk a központból. (...) És ha van érdeklődő, akkor adjuk el az egész épületet. Itt a régi városfal, tehát a régi városfalon kívül maradjon a fővárosé, és nézzük meg, hogy ezt az épületet, ezt a hatvanezer négyzetméteres épületet, valaki megvenné-e.”
Majd Barts így folytatja: „Azt akarom csak mutatni – amit a Gyula (Gansperger Gyuláról van szó – a szerk.) mondott –, hogy a politikusok itt tartanak. Én azt mondtam nekik, hogy ne menjünk bele és ne kezdjünk el arról beszélni, hogy 12 ezer négyzetméter és 620 ezer forintért építem az A kategóriás irodaházat plusz áfa és 250 ezer a mélygarázs négyzetmétere. Mert nem itt tart még a kérdés. Az a kérdés: lehet-e más helyen a városháza és lehet-e új épületben a városháza? Vagy csinálunk itt egy új épületet (...). Tehát van egy régi városházánk és mellé épül valami új. Erre az volt a mondás, hogy az lehet! És akkor ez a döntés született.”
A szöveg másképpen nem értelmezhető, csak úgy, hogy a fővárosi politikusok, tehát
Karácsony köre tudott a Városháza eladásáról, jóvá is hagyta azt,
ezzel pedig gyakorlatilag felhatalmazást adott arra, hogy vevőt lehet keresni a Városháza épületének, ingatlanának legnagyobb részére.
Videója végén Anonymus hozzáteszi: „Vevő van, nem is egy. A politikusok döntése tehát az, hogy a Városházát és a telek nagy részét el kell adni, a maradék területen pedig újat kell építeni.„ Az álarcos megjegyzi azt is: „Ez a beszélgetés a főváros vagyonkezelőjének Attila úti épületében zajlott 2021. május 5-én, 14 órától. Gansperger Gyula és Berki Zsolt társaságában.”
Karácsonyék gyakorlatilag az ügy kirobbanását követően folyamatosan zavaros, valótlan nyilatkozatokba bonyolódtak.
De vegyük sorra tíz pontban, miképpen pörögtek a Városháza-gate eseményei a mostani fejleményig:
Igen ám, de a most nyilvánosságra került videóból kiderült, a szóban forgó egyeztetések nem 2020 októbere előtt, hanem egészen konkrétan május 5-én zajlottak, vagyis
Karácsony Gergelyék ismét valótlanságot állítottak.
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Borítókép: Karácsony Gergely főpolgármester (középen) a sajtó kereszttüzében
Ország-világ
- Orbán Balázs: tanuláskutató intézet alakult az MCC-ben
- Már huszonkétezer kamasz oltását kérték a szülők
- Áder János: az egyházak társadalmi jelenléte a járvány idején is eleven maradt
- Völner Pál mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész
- V4-Franciaország csúcstalálkozót tartanak Budapesten