2011.03.28. 02:27

Hat gól zsinórban - a Veszprém ellen nyert az Alcoa

Székesfehérvár - Befejeződött az NB I-es női kézilabda-bajnokság alapszakasza, megyénk csapatai közül a fehérváriak győzelemmel zártak, amíg az újvárosiak otthon kaptak ki.

- Megkaptam a labdát és fel akartam ugrani, amikor hátulról fellökött, én pedig a térdkalácsomra estem, ami sajnos kiment, így nem tudtam tovább játszani. De Ticsi megoldotta a feladatot, nagyon jól játszott - mondta már a lefújás után Horváth, aki csapattársát, Rádl Tímeát dicsérte. Nem véletlenül, hiszen az FKC másik beállója 6 gólt dobott a Veszprémnek, igaz, egyet megígért a papájának.

- A beteg papámért is játszottam, mielőtt elindultam a mérkőzésre megígértem neki, hogy lövök egy gólt, de nagy örömömre végül hat lett belőle. Ezzel kívánok neki mielőbbi felgyógyulást - mondta Ticsi, aki élt a lehetőséggel, teljesítményével bebizonyította, hogy számíthatnak rá.

Ami pedig Mehlmannt illeti, az átlövő az 57. percben végleg átlépte az ingerküszöböt: akkor a mezőny legjobbját,  Krisztina Triscsukot tarolta le csúnyán, nem véletlenül villant az orra előtt a piros lap.

Ez viszont már a második félidőben történt, amikor az Alcoa FKC már biztosan vezetett, így például a 47. percben már 26-18-ra. A vége szorosabb lett, de az már nem osztott, nem szorzott. Győzelmével az FKC az 5. lett, amíg a Dunaújváros ellen 30-25-re nyertes Békéscsaba a 6., az újvárosi csapat a 7., a Veszprém pedig a 8. helyen zárt. Rövid pihenő után következik majd a rájátszás

Alcoa FKC RightPhone-Veszprém 30-26 (18-14)

Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

Alcoa FKC RightPhone:  Szikora - Azari 2, Horváth 1, VASCSUK 5/1, Amorim-Taleska, TRISCSUK 11/4, VINCZE 3, csere: Trimmel (kapus), Bízik 1, RÁDL 6, Lelkes, Turcsányi 1. Vezetőedző: Mihály Attila.

Veszprém Barabás:  Lengyel - Földes K. 1, Mehlmann 5/1, Farkas 3, Ábrahám 3, Veszeli 2, KOROKNAI 4, csere: Hoffmann (kapus), Emberovics 2, Gertsmár 1, Borkowska 3, Földes V. 2, Sterbik. Vezetőedző: Gyurka János.

Hétméteres: 5/5, ill. 2/1. Kiállítás: 4, ill. 12 perc.

Az eredmény alakulása, 11. perc: 4-8, 18.: 10-8, 23.: 15-12, 34.: 20-15, 41.: 24-17, 55.: 28-25.