2009.08.18. 13:01
Hagyó Miklós szóvivője cáfol: nem kapott 10 milliós prémiumot a BKV-tól
Cáfolta Horváth Éva, Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes szóvivője kedden az Index információit, amelyek szerint 300 ezres fizetést és összesen 10 milliós prémiumot kapott a BKV-tól, ahol a mai napig dolgozik.
"Az index.hu mai cikke olyan valós adatokat - például a nevemet - közöl valótlan állítások mellett, amely oknál fogva szeretném közölni, hogy sem a cikkben állított havi nettó 300 ezer forintos fizetésemet nem találom a bankszámlámon vagy a szerződésemben, sem pedig a cikkben megjelent 10 milliós összegű prémiumot" - írta az MTI-hez eljuttatott közleményében Horváth Éva.
Közölte: arról, hogy a vezetőváltás után is a BKV-nál maradhasson, Kocsis Istvánnal, a vállalat vezérigazgatójával tárgyalt személyesen, "és ha a vezérigazgató nem lenne elégedett munkámmal, a határozatlan idejű szerződésemet bármikor felmondhatja, de eddig ilyenfajta jelzést nem kaptam".
"Ez ügyben egyéb nyilatkozatot nem kívánok tenni, a hírportál és a cikk szerzője ellen a mai napon a szükséges jogi lépéseket megtettem" - tette hozzá Horváth Éva.
Az internetes lap információi szerint Horváth Éva 2007 elején került a 4-es metró projekt keretében a közlekedési vállalathoz. Néhány hónapig a metróprojektet koordináló DBR igazgatóság szóvivője volt, ám a tavalyi év elejétől már Hagyó Miklós belső embereként tűnt fel a hírekben.
Mint írták, a szóvivő több mint 800 ezer forintos prémiumot kapott a BKV-tól néhány nappal azelőtt, hogy kitört a BKV-t felügyelő Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes és Kocsis István BKV-vezérigazgató közötti "háborúskodás".
Horváth Éva 300 ezer forint alatti nettó fizetését számos prémiummal és jutalommal tették kedvezőbbé a cégnél, így több mint két és fél éves munkaviszonya alatt 10 millió forintnyi prémiumhoz jutott - írta az Index.hu.
Horváth Éva az Index kérdésére elismerte, hogy pillanatnyilag mindkét helyen dolgozik, de hozzátette: a nemzetközi és a hazai gyakorlatnak megfelelően kommunikációs szakemberként - amíg nincs összeférhetetlenség - annyi helyen vállalhat munkát, amennyit teherbírása enged. A szóvivő közlése szerint "a fővárosi önkormányzat és az annak tulajdonában álló cég között nincs érdekellentét, ezért a két feladat ellátása nem összeférhetetlen, sem jogilag, sem erkölcsileg nem kifogásolható".
Horváth Éva 2006-ban, az országgyűlési választások előtt a Schmuck Andor által menedzselt Tisztelet Társasága szóvivőjeként tűnt fel a közéletben. A választások után igazolt a BKV-hoz, de közben a stop.hu portált is irányította - olvasható az internetes újságban.
MTI