2022.07.02. 19:10
Királyi szerelem az Országalmánál (videó)
Miért találkozott III. Béla és Barbarossa Frigyes óriási bábja a város szívében?
Barbarossa Frigyes óriásbábja
Forrás: Nagy Norbert / FMH
A heves vérmérsékletű Frigyes német-római császár, azaz Rőtszakállú (Barbarossa) Frigyes a német történelmi emlékezet legendás alakja. Két keresztes hadjáratban vett részt, sok csatát vívott Itáliában is erős hadserege élén, amelynek gerincét kiválóan felszerelt és jól képzett lovagok alkották. Barbarossát 1152-ben német királlyá, három év múlva császárrá koronázták.
Szombaton délután a székesfehérvári Országalmánál a királyi kikiáltó, Szabó Miklós Bence az árnyékot kereső érdeklődőknek elmesélte, miért magasodik III. Béla óriásbábja mellett Frigyes megidézett alakja. A jelenlévők egy korabeli kézfogónak is tanúi lehettek, amikor láthatták, miként Barbarossa legidősebb fia, VI. Frigyes sváb gróf eljegyzi III. Béla lányát, Konstanciát. A teljes illúzióról az udvari zenészek, a Fiori Musicali Együttes tagjai gondoskodtak.
Székesfehérváron tavaly fogant meg az ötlet, hogy a megyeszékhely egy óriási bábut ajándékozzon testvérvárosának, Schwäbisch Gmündnek abból az alkalomból, hogy a németországi városban rövidesen vendégül látják Fehérvár küldöttségét, az Alba Regia Táncegyüttest és sportegyesületeink fiataljait.
A városok 1991-ben kötöttek testvérvárosi szerződést, majd számos területen tartósnak és gyümölcsözőnek bizonyuló együttműködést építettek ki. A Frigyest ábrázoló óriásbáb egy hét múlva elköszön Székesfehérvártól, de a többi királyi bábut rövidesen – két év szünet után – viszontláthatjuk az augusztusi Királyi Napokon.
Frissen Fejérből
- Hatalmas tűz Székesfehérváron: teljesen leégett a családi ház melléképülete - friss információk
- Mentális egészség a munka világában
- Megdöbbentő kegyetlenség: Tizenöt évig tartotta rabszolgasorsban
- Kigyulladt egy garázs Sárbogárdon
- Mi a helyzet az EU-ban és az Egyesült Államokban a választásokat követően?