2024.11.11. 14:00
Új digitális tantermet adtak át a Jáky Szakközépiskolában
Egy teljesen felújított okostantermet és a hozzá való modern számítógépet és nyomtatót adtak át november 11-én a Jáky József Szakközépiskolában. Az átadó ünnepségen, a szalagátvágás előtti percekben, beszédet mondott az iskolát támogató cég, a Masterplast alelnöke Ács Balázs, a Jáky igazgatója Oroszné Stefánkó Éva és Kulcsár Szilvia kancellár is.
Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap
Mostantól nagyteljesítményű számítógép és a hozzá kialakított okosterem szolgálja majd a tanulók szakmai fejlődését a Jáky József Szakközépiskola második emeletén, ugyanis november 11-én ünnepélyes keretek között átadta a Masterplast képviseletében érkező Ács Balázs alelnök az új digitális tantermet az intézménynek, többek között Oroszné Stefánkó Éva, az iskola igazgatónője, Osztotics Péter a kivitelező Isoconstruck ügyvezető igazgatója és Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárjának jelenlétében.
– Építőipari gyártóként kiemelten fontos számunkra a kiváló szakképzés. Cégünk több vezetőjének is a Jáky az alma mater-ük, ezért különösen szívügyünk, hogy hozzájáruljunk a jövő szakembereinek képzéséhez. A digitális tanterem támogatása révén szeretnénk megteremteni a feltételeket, hogy a diákok a legkorszerűbb technológiákkal ismerkedhessenek meg. Cégünk számára stratégiai jelentőséggel bír a szakképzett munkaerő biztosítása az építőiparban, ezért folyamatosan támogatjuk a szakképzési intézmények fejlesztését. Az új digitális tanterem révén a diákok lehetőséget kapnak arra, hogy naprakész ismeretekkel lépjenek be a munkaerőpiacra. – fogalmazott Ács Balázs, a Masterplast alelnöke.
A diákok is várták a nagy napot, még verssel is készültek, és persze tematikába illőt, így Reményik Sándor: Az építész fia című költeményét szavalták el.
– Az intézmény számára különösen fontos az ilyen jellegű támogatás, hiszen az építőipari szakképzésre egyre nagyobb igény mutatkozik. Az elmúlt években a tanulói létszámunk növekedett, és a modern eszközök, valamint technológiák bevonása kulcsfontosságú ahhoz, hogy a diákok a lehető legjobb képzésben részesülhessenek. – hangsúlyozta Oroszné Stefánkó Éva, az iskola igazgatónője.
A Jáky természetesen szerves része a Székesfehérvári Szakképzési Centrumnak, ennek megfelelően az eseményen részt vett a centrum vezetője is az átadáson, ahol elismerően nyilatkozott az iskolában végbemenő fejlesztésekről, melyek az oktatás modernizálását és a szakképzés színvonalának növelését szolgálják.
– Az új digitális tanterem a legmodernebb technikai eszközökkel van felszerelve, ami lehetővé teszi a diákok számára, hogy naprakész, a gyakorlatban is hasznosítható ismereteket sajátítsanak el az építőipari szakterületeken. Ma egy olyan rendezvényen veszünk részt, ami azt gondolom nem mindennapos, de reméljük, hogy ennek lesz még folytatása. Szeretném megköszönni a támogatást, ami itt csak fizikailag nyilvánul meg, de nem csak ezt kell kiemelni, hanem azt is, hogy nagyon komoly szakmai oktatástámogató tevékenység is zajlik a háttérben. Erre szükség is van, ugyanis óriási a túljelentkezés ebbe az iskolába, ami annak is köszönhető, hogy országos szinten is csak néhány olyan iskola van, ahol ezeket az ágazatokat, illetve az itt tanulható szakmákat meg lehet ismerni. A Jáky által megszerzett országos jó hír kiváló alap arra, hogy egy olyan partnerkapcsolatot építsünk ki, mint amilyennek most tanúi lehetünk. Nagyon fontos számunkra, hogy az innen távozó diákok olyan tudással rendelkezzenek, amivel a munkaerőpiacon érvényesülni tudnak. – mondta Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja.
Az okosterem és az eszközök használatáról, lehetőségeiről, gyakorlati hasznáról maga az oktató beszélt.
– Ebben a teremben tényleg a jövő fog megvalósulni. A nagy teljesítményű számítógép és a 3D nyomtató segítségével két tevékenység is lesz. Az egyik a képmodell alkalmazás megismerése, a másik a 3D nyomtatás. Egy épületinformációs modellt fogunk készíteni, ami több mint egy tervdokumentáció, és több mint egy 3D terv vagy modell. A jövőben elkészítjük egy épület teljes 3D-s modelljét, majd felruházzuk különböző információkkal és nem csak az építész szakág készíti el a 3D-s modellt, hanem a villanyszerelő, a gépész, a földmérő és az összes többi szakág is, és ezt egybe dolgozzuk, és így már az esetleges hibák is azonnal kiderülnek már a tervezés idején. – mesélt a rendszerről és annak használatáról, hasznáról Kiss Zsolt, aki ebben az új teremben tanítja majd a jövő szakembereinek az új rendszert.