2023.02.04. 20:00
Mi legyen Fejér épített öröksége?
Fotó: NZP
TUDNIVALÓK A SZAVAZÁSRÓL, MOST AZ ÉPÍTETT ÖRÖKSÉGEK „VERSENYEZNEK”
2020-ban indult, január 13-án pedig véget ért sorozatunk, Az én kedves kis falum, illetve az Ott a park, a régi szerelmek lábnyoma, melyben Fejér vármegye mind a 108 települését bemutattuk, lélekszám szerinti sorrendben. Így érkeztünk meg Bakonykúti Bakony ölelte lankáiról Székesfehérvárra, Szent István városába. Olvasóinkat minden héten arra kértük, szavazzanak: véleményük szerint mi településük legjellemzőbb épített öröksége. Segítsenek abban, hogy leírják, egy-egy falura, városra melyik, ember által alkotott hagyaték a legjellemzőbb!
Ezeket és a település esszenciáját adó többi neves emléket, melyekhez történetek és élmények kötnek minket, örömmel bemutattuk olvasóinknak. Ezek a gyerekkor, a diákcsínyek, stiklik és lábtörések, az első csók, az első pofon, a belénk égett hangulatok helyszínei, élethosszig tartó emlékhalmazaink díszletei. Ahány ember, annyi „településmozaik”. Ahogy a www.feol.hu/az-en-kedves-kis-falum oldalon írtuk: a kis közösségekben olyan hatalmas dolgok bújnak meg, amelyek az idegen számára aprónak tűnhetnek, mégis egy világot képesek átölelni.
Most a legjellemzőbb épített örökségeket – ismét hétről hétre – egy csokorba gyűjtjük, s majd a sorozat végeztével újra arra buzdítjuk önöket, szavazzanak! Ekkor írjuk meg azt is, hova várjuk voksaikat, melyek alapján végül nyerteseket hirdetünk. A Mi legyen Fejér épített öröksége? harmadik részében Alap, Besnyő, Cece, Csókakő, Dég, Fehérvárcsurgó, Káloz, Kisapostag, Lovasberény, Magyaralmás, Pázmánd, Pusztavám, Szár, Soponya, Sukoró, Szabadegyháza, Tác és Vértesacsa épített örökségeit állítottuk fókuszba.
Frissen Fejérből
- Adventváró délutánt szerveznek Seregélyesen
- Kiállításon látható a Székesfehérvári Zsidó Hitközség története
- Koraszülöttek világnapja: lila színbe borult a Szent György kórház gyermekosztálya (galéria, videó)
- Táncház a Kákics zenekarral az MCC-ben
- Kiderült, mikor érkezik a város karácsonyfája!