Új szak indulhat a Dunaújvárosi Egyetemen

Együttműködési megállapodást kötött a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric, melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén, amellett, hogy új szak indulhat a Dunaújvárosi Egyetemen, még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben.

Gombor Lili

Együttműködési megállapodást írt alá András István, a Dunaújvárosi Egyetem (DUE) rektora és Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója. Az intézmény és a vállalat a kétoldalú kapcsolatok elmélyítését, az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő szakmai utánpótlásképzést szem előtt tartva döntött a kooperációról. A megállapodás értelmében a Schneider Electric és a DUE együttműködnek az oktatás, a szakemberképzés és a továbbképzés területén. A társaság a kijelölt gyakorlati tantárgyak, résztantárgyak oktatásával, közös labor- és mérési gyakorlatokban való részvétellel segíti, hogy a hallgatók megfelelő gyakorlati ismereteket szerezzenek – olvasható a cég sajtóközleményében. Az együttműködés részeként pedig új szak indulhat a Dunaújvárosi Egyetemen.

Új szak indulhat a Dunaújvárosi Egyetemen
A képen: András István és Veres Zsolt. Az együttműködési megállapodás aláírásával új szak indulhat a Dunaújvárosi Egyetemen. 
Fotó: Schneider Electric

 

Gyümölcsöző együttműködés

Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke hangsúlyozta: – Nagy öröm számunkra, hogy a Schneider Electric személyében újabb nagyvállalatot köszönthetünk partnereink között. A Schneider Electric már korábban is duális partnere volt az intézménynek, ezzel a megállapodással magasabb szintre emeltük a kapcsolatunkat – fogalmazott a kuratóriumi elnök.

András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora arról beszélt, hogy az együttműködésnek köszönhetően a Dunaújvárosi Egyetemen megkezdhetik a Villamosmérnöki alapképzés előkészítését. – A DUE számára kiemelten fontos a műszaki képzési terület, ezért is várjuk izgatottan a közös munkát, hogy egy új képzést kínálhassunk a jövőben a felvételizőknek – mondta el a rektor.

Szintet lépett az egyetem és a vállalat együttműködése
Fotó: Schneider Electric

 

Új szak indulhat a Dunaújvárosi Egyetemen

A kooperáció keretében a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric szakmai és pályaorientációs program közös megvalósítását is célként fogalmazta meg. A kezdeményezés lehetőséget nyújt arra, hogy az intézmény és a vállalat közösen határozzanak meg üzleti technológiai igényeket és kihívásokat, és versenyképességük növelése érdekében törekedjenek az ipari igények és az egyetemi potenciál összekapcsolására, közös kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységek megvalósítására.

Az együttműködésnek köszönhetően lehetőség nyílik arra is, hogy a Dunaújvárosi Egyetem tovább szélesítse képzési palettáját, és a vállalat támogatásával bevezesse a villamosmérnöki alapképzést. Ennek előkészítését az ehhez szükséges feltételek felmérésével már idén megkezdi az intézmény és a vállalat.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában