Megyei I.

2017.10.29. 18:55

Két mérkőzés a viharos időjárás miatt elmaradt, ismét első a rangadót nyerő Mór

A 12. fordulót játszották le a csapatok Fejér megye első osztályú labdarúgó-bajnokságában.

A móri rangadó egyetlen gólját jegyző Mayer Dávid (piros) rohamozza a gárdonyi kaput

Fotó: Nagy Norbert

Mór-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-0 (1-0)

Mór, 150 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Mór: Zelizi – Handl, Végvári, Joó (Osgyán), Kaszás (Radács) – Véninger (Ács), Kállai (Gál D.), Tar B., Mayer (Bátki) – Szabó B., Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim – Rodenbücher, Kocsis D., Berndt, Nagy Á. – Ihász (Tóth B.), Balogh Á., Ambrus (Sowunmi A.), Klauz – Hanák, Fodor G. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Mayer (21.)

Jók: Végvári, Kaszás, Mayer, Meggyes, illetve Heim.

Móri gólhelyzettel indult a mérkőzés, az 5. percben Joó Gergő jobb oldali szögletét a berobbanó Kállai Bence közelről a jobb kapufa tövére perdítette, ahonnan kipattant a labda. A 21. percben Tar Bálint elfutott a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre adott labdáját a berobbanó Mayer Dávid a bal kapufa segítségével a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. Az első negyedóra a vendégeké volt, de ezt követően a hazai csapat akarata érvényesült jobban. A második játékrészben az orkánszerű szél támogatását élvező szervezetten játszó Gárdony minden erejét mozgósította a pontszerzés érdekében, de csak gólhelyzetig jutott. A 48. percben a mérkőzéslabda megadta magát, le kellett cserélni… Az 50. percben Szabó Bence becsúszva mentett a gólra törő Ihász Patrik elől. Két perccel a vége előtt Tóth Barnabás lábában volt az egyenlítés, de jobb alsóba tartó közeli lövését Zelizi Patrik kitűnő reflexszel szögletre paskolta. Változatos, lüktető, küzdelmes, jó iramú, kiegyenlített összecsapáson a móriak az első félidőben nyújtottak alapján be tudták gyűjteni a fontos három bajnoki pontot a jó hírnevét igazoló vendégcsapat ellenében, így szépen búcsúztak hazai közönségüktől.

Fotós: Nagy Norbert

Enying-Sárosd 2-4 (1-1)

Enying, 100 néző

Vezette: Schweighardt Róbert

Enying: Molnár B. – Kovács L. (Szőke), Kalló, Gál M. (Lángos), Báles – Boda (Varga Á.), Gergye, Harangozó (Gergics), Paluska – Rados, Spergli. Vezetőedző: Vas Tibor

Sárosd: Rigó – Susa, Lendvai, Dvéri Zs. (Rottmann), Truszek – Killer M. (Szurovcsják L.), Meszlényi, Vajda (Somogyi Sz.), Kovács Á. (Kargl) – Kovács S., Szabó N. (Arany). Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Paluska (7., 72.), illetve Killer M. (48., 51.), Kovács Á. (18.), Truszek (89.)

Jók: Paluska, illetve Dvéri Zs., Killer M., Kovács Á.

Extrém időjárási körülmények között kezdődött a mérkőzés. Az első félidei orkán-erejű szél iránya a vendégeknek kedvezett, akik ennek megfelelően több támadást vezettek, s az enyingi felszabadítások is rendre visszatértek a hazai kapu elé. A 7. percben mégis Paluska Krisztián szerzett vezetést az Enying csapatának. A bal oldalon iramodott meg, és egészen az ellenfél kapujáig sikerült elverekednie magát, ahol nagyszerűen lőtte ki a hosszú sarkot. 1-0. A 19. percben egy jó vendégtámadást követően Dvéri Zsolt lőhetett kapura 15 méterről, bombáját Molnár Bence hárította, de a kipattanó labda Kovács Ádámot találta üresen, aki higgadtan juttatta azt az enyingi kapuba. 1-1. Jó iramú, feszültségektől nem mentes első félidőt láthatott a közönség. Küzdelmesen folytatódott a második játékrész is, a 48. percben a jobb oldalon vezetett egy nagyszerű támadást a Sárosd. Egy kényszerítőt követően Killer Máté volt eredményes. 1-2. Újabb három perc elteltével a bal oldalon ismétlődött az iménti szituáció, ezúttal Kovács Sándor indított, és megint Killer M. fejezte be higgadtan az akciót. 1-3. A 72. percben a sokadik hazai szöglet, illetve beívelés után Paluska robbant be, s öt méterről szépített egy bombafejessel. 2-3. A 89. percben végül góllá érett a vendégek nyomása. A hazai védők nem tudtak felszabadítani a büntetőterületen belül, de a sárosdi próbálkozások is sorra elakadtak, majd Truszek Gábor 16 méterről, a bal oldalról vállalkozott egy lövésre, és jól eltalált labdája szépen szállt a hosszú sarokba, végképp eloszlatva ezzel a hazai egyenlítési reményeket. 2-4.

Lajoskomárom-Polgárdi 4-4 (2-3)

Lajoskomárom, 100 néző

Vezette: Mihálovics Lajos

Lajoskomárom: Barabás (Szabó Z.) – Nyári, Nyitrai, Kövecses, Vadászi (Berta) – Posta, Vései, Gergő, Falvai – Borbás, Fodor M. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Polgárdi: Tóth Á. – Petrovics, Csrepka Máté, Szabó B., Farkas D. – Borostyán (Kókány), Tóth P., Holka, Farádi (Somogyi E.) – Csizmadia G., Kosztolányi. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Vadászi (26., 39., 63.), Fodor M. (70.), illetve Szabó B. (2.), Csrepka M. (4.), Farkas D. (32.), Kosztolányi (49.)

Jók: Vadászi ( mezőny legjobbja), Nyári A., illetve Csrepka Máté, Kosztolányi

A viharos szélben a vendég Polgárdi kezdett viharosan, a 2. percben Szabó Benjamin bal oldali 25 méteres szabadrúgása átcsúszott a fiatal Barabás József kapus alatt. 0-1. Két perc múlva az előrehúzódó Csrepka Máté 6 méteres fejesével növelte előnyét a vendégcsapat. 0-2. A 26. percben Posta Levente jobbról középre tett szabadrúgását Vadászi Bence csúsztatta a hálóba. 1-2. A 33. percben gyors vendégkontra végén Farkas Dániel 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-3. A 39. percben a vendéglátók közepre ívelését Nyári Attila fejelte a kapura, és a szemfüles Vadászi közelről nem hibázott. 2-3. A második játékrész ismét vendéggóllal indult, a 48. percben Kosztolányi Bence 25 méteres középre tartó szabadrúgása jutott túl a gólvonalon. 2-4. A Lajoskomárom sérült kapusa helyére – miután a másik kapus, Sári Márk eltiltását töltötte – a mezőnyből Nyári A. volt kénytelen beállni. A 63. percben a rendkívül agilisan játszó Vadászi megelőzte a tétovázó védőket, és közelről újabb gólt szerzett. Mesterhármas! 3-4. A 70. percben Vései Martin lövése kipattant Tóth Áronról, a labdára induló Vadászit csak szabálytalanul tudták megállítani. A hazai csapat javára a szezonban első alkalommal megítélt büntetőt Fodor Márton értékesítette. 4-4. Nagy küzdelemben, gólokban gazdag mérkőzésen igazságosnak mondható eredmény született.

Baracs-Bicske 0-4 (0-4)

Baracs, 50 néző

Vezette: Závotka Csongor

Baracs: Tóth N. – Fülöp, Rezes (Juhász F.), Prókai (Czifra), Bartók S. (Juhász J.) – Horváth D. (Sebestyén), Éliás, Badi, Bozoki – Balogh D. (Nagy D.), Varga T. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Bicske: Milinte – Lengyel, Máj (Bencze M.), Burucz, Szilágyi L. – Köntös (Cserkuti), Németh E., Móri, Molnár V. – Tornyai T. (Peinlich), Máté. Vezetőedző: Móri Tamás

Gól: Burucz (7.), Móri (22.), Tornyai T. (34.), Németh E. (37.)

Jók: Bozoki, illetve Móri, Németh E.

Az első félidőben rögtön támadólag lépett fel a vendégcsapat, és egy szöglet után gyorsan megszerezték a vezetést. Ezután is a Bicske dominált, amelyet még segített is a hazaiak gyenge játéka, és így nagy különbségű előnyhöz jutottak. A félidőben kissé rendezte sorait a Baracs, és a második félidő már sokkal küzdelmesebb volt, a szervezett hazaiak már csatára kényszerítették ellenfelüket, akik már nem is tudtak gólt elérni.

Ikarus-Maroshegy-Mezőfalva – elmaradt

A 13.30-ra kiírt összecsapás kezdete előtti órában az óriási esővel járó szélvihar Székesfehérvárra is megérkezett. Több hazai fanatikus szimpatizánst azonban ez az időjárás sem riasztotta el attól, hogy kilátogasson a mérkőzésre. Azonban csalódniuk kellett. A két egyesület vezetője, majd a játékvezető egyöntetű beleegyezésére elhalasztás mellett döntöttek. Mindkét csapat játékosai és vezetői ideális körülmények között szeretnék lejátszani a mérkőzést, ugyanis a listavezető hazai csapat és a hullámzó, azonban sokszor kecsegtető eredményt elérő fiatal vendégcsapat sem szerette volna, ha az időjárási tényező közbeszól egy ilyen mérkőzésen. Megjósolhatatlan volt, hogy javul-e az időjárás, ezért a vendégek és a hazai csapat is hazavonult a döntés megszületése után, bizakodva, hogy legközelebb megfelelő időjárási körülmények között csaphatnak össze.

Tordas-Sárbogárd – elmaradt

A találkozó lejátszását mindkét csapat vállalta volna, annak ellenére, hogy a vendégek egy kicsit mélynek, felázottnak érezték a pálya talaját. Domak Ádám játékvezető azonban úgy döntött, hogy mégsem ad jelt a mérkőzés megkezdésére. Így a vendéglátó gárdának Korolovszky Gábor vezetőedző jobb híján edzést vezényelt.