A Pátka túllépett az Enyingen

2 órája

Az Ercsi Kinizsi erőt demonstrált Tordason

A Fejér Vármegyei Kupa 3. fordulójában már pályára léptek a MOL Magyar Kupában érdekelt gárdák is. A címvédő Sárbogárd csapata, a Lajoskomárom, az Ikarus-Maroshegy, valamint az Ercsi Kinizsi egyaránt vízilabda eredménynek beillő győzelemmel zárt, és lépett tovább. A Pátka együttese sem bízta a véletlenre, a Bodajk SE után újabb I. osztályú gárdát búcsúztatott, míg a Bakonycsernye kétgólos hátrányból fordított, és nyert a Csór Truck-Trailer ellen.

A móri Lehota Viktort (piros) nehezen tudták tartani a mányi védők

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Bakonycsernye – Csór Truck-Trailer 3–2 (0–2)

Vezette: Erni Edmond Attila.

Bakonycsernye: Benis – Kovács J., Vaskó (Kallos), Csányi (Nochta), Boros B. - Keller (Szkok), Molnár T., Osgyán, Kovács D. - Molnár D. (Strommer), Lattenstein.

Csór Truck-Trailer: Rapali - Spánitz, Báles I., Vass D. (Ács), Finta – Takács G., Harangozó, Zs. Nagy (Trampler), Orosz, Kásler Barnabás (Báles A. – Junior Joaz.  Vezetőedző: Pécsi László.

Gól: Lattenstein (52.), Osgyán (66.), Csányi (77.), ill. Harangozó (4.), Vass (9.).

Kiállítva: Finta (65.).

A 4. percben Zs. Nagy Balázs ugratta ki Harangozó Mártont, aki magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába, 0-1. A 8. percben Harangozó baloldalról belőtt szabadrúgásába Vass Ádám ért bele, és a labda pedig a jobb kapufa aljáról pattant a gólvonalon túlra, 0-2. A 40. percben Junior Joaz lőtte ki a jobb alsót, ám a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot, mert lövése közben az egyik csapattársa még beleért a labdába. Az 52. percben Lattenstein Norbert távoli, jól eltalált lövése talált utat a hálóba, 1-2. A 64. percben egy kontra után kiugró Keller Istvánt Finta Dániel utolsó emberként rántott le piros lapot érően. A megítélt szabadrúgást Osgyán Máté értékesítette, 2-2. A 77. percben Csányi Roland harminc méteren át a nyakán vitte a védőjét Molnár Dávid kiugratása után, majd higgadtan kilőtte a hosszú sarkot, 3-2.

Tudósítás: Csór Truck-Trailer

Mányi TK – Móri SE 0–4 (0–2)

Vezette: Cseh Roland.

Mányi TK: Bessenyei – Juhász B., Palkovics (Sólyom), Vass M., Bukovecz - Radovics, Csata (Szigeti), Vindics, Pintye (Schmidt) – Király D., Horváth M. (Lukics). Vezetőedző: Pintér Zoltán.

Mór: Zámbó – Végvári, Horváth B., Loi, Bezerédi (Paulik) – Kocsis D. (Szekeres), Varga B., Sötét, Mészáros B. (Tetzl) - Lehota V. (Galovszky), Lehota R. (Hajdu). Vezetőedző: Németh Bálint.

Gól: Lehota V. (24.), Kocsis D. (44.), Bukovecz (89., öngól), Varga B. (90.).

A 24. percben Lehota Viktort egyéni akciója közben büntetőt érően akasztották, a sértett magabiztosan a hálóba helyezte a 11-est, 0-1. A 44. percben Bezerédi Ádám indította a jó ütemben kilépő Kocsis Dominikot, aki a ziccerét gólra váltotta, 0-2. A 89. percben Szekeres Marcell élesen középre lőtt labdájába Bukovecz Ferenc tette bele a lábát, melyről a saját kapujába pattant a játékszer, öngól, 0-3. A középkezdés után Paulik Barnabás harcos labdaszerzése után, Varga Balázs pedig 40 méterről a kint álló Bessenyei Barnabás fölött a hálóba emelt, ritkán látható nagy gól volt, 0-4.

Tudósítás: Móri SE.

Vál KSE – Ikarus-Maroshegy 0–7 (0–2)

Vezette: Ibriksz Máté.

Vál: Marton (Hábersdorfer) – Németh N., Kiss D., Sinkó D., Görcs (Lakatos) - Molnár P. (Glaszhütter), Zágoni L. (Szatlmayer), Mayer A., Nádpor - Horváth Zs. (Ángyás), Kecskés. Vezetőedző: Sinkó Csaba.

Ikarus-Maroshegy: Kovács Z. – Kecskés, Kókány, Schmuck A. (Skultéti A.), Urbán, Drexler (Mayer M.), Kassai J. (Magyar M.), Gimes (Fülöp) - Punk, Inzsöl (Fi), Szabó B. Vezetőedző: Szarka Martin.

Gól: Skultéti A. (65., 76.), Inzsöl (9.), Szabó B. (46.), Fi (71.), Urbán (78.), Fülöp (83.).

Pátka – Enying 3–2 (1–1)

Vezette: Illés Áron.

Pátka: Dobosi – Magyaródi, Bélik, Horváth T., Takács Z. (Pőcze) - Szabó B., Fülöp A., Varga D. (Szabó S.), Brettschneider - Balogh Á., Németh G. Vezetőedző: Balogh Benedek.

Enying: Elek Gy. – Kalló, Vajda, Kéri, Bognár F. - Csepregi, Kelemen (Kerti), Horváth Cs. (Vimola), Doma (Benkő) - Kovács L., Halász. Vezetőedző: Molnár Ferenc.

Gól: Magyaródi (25., 87.), Szabó B. (80.), ill. Halász (28.), Kerti (79.).

Lajoskomárom – Aba Sárvíz 9–1 (4–0)

Vezette: Szücs László.

Lajoskomárom: Deák – Varga F. (Makai), Juhász M., Kovács K., Czéhmeiszter - Simon Gy. (Németh Sz.), Vadászi (Rózsás), Gergye (Csörgei), Hajdinger - Kövecses (Dudar E.), Nyikos. Edző: Varga Ferenc.

Aba Sárvíz: Sereg – Pákozdi, Simon M. (Zsifkovics), Huszti, Kulcsár (Iváncsik) - Madácsi, Réti G., Kuczi Zsombor, Réti R. (Kuczi Zsolt) - Hegyi (Budai J.), Glócz (Piszker). Vezetőedző: Radnics Attila.

Gól: Hajdinger (9., 13.), Makai (81., 82.), Juhász M. (6.), Vadászi (33.), Nyikos (52.), Simon Gy. (55.), Németh Sz. (67.), ill. Kuczi Zs. (90.).

Szabadegyháza – Sárbogárd 1–7 (0–5)

Vezette: Pintér Róbert.

Szabadegyháza: Árkus – Virág, Sági, Csuri P. (Bernáth), Vida - Horváth Á. (Dezső), Borsos, Bartos (Tercsák), Rátkai - Veres (Tóth D.), Horváth T.

Sárbogárd: Nyári (Dőry) – Gráczer Bence (Gerencsér), Tölgyesi, Reizinger, Rezicska - Kizlinger, Farkas G., Bencze (Tóth P.), Bíró - Vagyóczki (Horváth A.), Kindl (Keszei). Vezetőedző: Pajor László.

Gól: Vida (79.), ill. Reizinger (13., 19., 24., 68.), Kindl (5.), Rezicska (19.), Kizlinger (78.).

Kiállítva: Virág (58.), Csuri M. (71.).

Tordas – Ercsi Kinizsi 0–18 (0–10)

Vezette: Závotka Csongor.

Tordas: Vadas – Huszár, Kerényi, Harasztos (Dajkai), Csókás - Szalay, Győri (Borsos), Kovács-Szántó Bence (Serák Sz.), Serák A. - Muskovics-Bolváry, Kovács T.

Ercsi Kinizsi: Hompót (Kovács N.) – Lakakisz, Schnierer J. (Juhász B.), Kun B., Horváth B. - Schnierer B. (Farkas K.), Lak, Rebők, Hujber - Blonski, Buzás. Vezetőedző: Lieber Károly.

Gól: Horváth B. (13., 16., 18., 44., 77.), Kun B. (29., 34., 53., 73., 81.), Rebők (60., 65., 79.), Schnierer B. (20., 38.), Lak (27., 35.), Buzás (84.).

A Dunaújváros FC – Beloiannisz összecsapásra 2024. szeptember 18-án 16:30-kor kerül sor, míg a Nagykarácsony – KK Grain KFT-Mezőfalva mérkőzést 2024. november 24-én 13:00 órakor rendezik.