NB III

2024.08.12. 12:01

Komoly skalpot ejtett az FC Főnix (galéria)

Az NB III 3. fordulójában első vereségét szenvedte el a Bicskei TC, a PAFC II. pedig pontot rabolt Komáromban. Az FC Főnix igazi nagyvadat ejtett, a nagy múltú PMFC csapatát legyőzve, míg az Iváncsa KSE is bezsebelte a három pontot, a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő legénysége ikszelt Dunaharasztiban.

A Főnixes Réti Patrik (narancs) minden labdáért megharcolt, csapata pedig megérdemelten győzte le a korábbi az NB I-es PMFC együttesét

Fotó: Kricskovics Antal

ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT

Komáromi VSE (11.) – Puskás Akadémia FC II. (6.) 1-1 (0-0)
Vezette: Dombi Olivér

Komáromi VSE: Ásványi – Vukasovic (Tímári), Bartos (Kapus), Horváth R., Sandal – Köles (Koch), Szecsődi, Nagy Z. (Szénási), Lőrincz – Múcska (Csöngei), Nagy Zs. Vezetőedző: Szabó Dániel.
PAFC II.: Lehoczki – Antal (Oszadcsij), Fodor, Vitályos, Pál B. – Magasföldi (Bontas), Dimitrijev, Janyickij, Orján – Szabari (Makara), Radics. Vezetőedző: Vanczák Vilmos.

Gól: Sandal (85.), ill. Magasföldi (58.).
A felcsútiak vezető találatát a szezonban már harmadik találatánál járó rutinos Magasföldi József szerezte, melyet Sandal Dominik büntetőből egalizált, 1-1.
Dorogi FC (7.) – Bicskei TC (3.) 2-1 (1-1)

Vezette: Farkas Tibor.
Dorogi FC: Tímár – Sidó (Vajda), Hoszpodár, Ferkó Á. (Bokán), Forgó G.– Ferkó M. (Barna) – Lénárth – Hajdi, Szerencsi (Balla) – Vigh (Harmath), Gula. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Bicskei TC: Radnóti – Molnár S., Bozsoki, Száhl – Szalai D. (Lakatos), Kispál, Hirman (Varga B.), Tifán-Péter – Schildkraut (Szontagh), Király P. – Beliczky (Gaszner). Vezetőedző: Csordás Csaba.
Gól: Gula (24.), Barna (68.), ill. Hirman (35.).

Kiállítva: Lénárth (95.).

A 24. percben Lénárth Tamás vállalkozott lövésre 25 méterről, a jól eltalált löketet Radnóti Botond éppen csak kiütni tudta, a jól érkező Gula Boldizsár pedig néhány lépésről a kapuba fejelt, 1-0. A 35. percben jobb oldali összjáték után Szalai Dániel ívelt középre, Hirman Kristóf 8 méterről, látványos mozdulattal csúsztatott a hálóba, 1-1. A 68. percben Forgó Gergő adott be a baloldalról, Barna Gergő a védők közé lépve perdített a kapuba, 2-1. A 95. percben Lénárth szabálytalankodott sárga lapot érően, rálegyintett a bíróra, majd még megjegyzést is tett, így villant a második sárga és a piros.

DÉL-NYUGATI CSOPORT
Majosi SE (13.) – Iváncsa KSE (5.) 1-2 (1-0)
Vezette: Dobai János.
Majosi SE: Molnár L. – Stampfel, Husvéth, Vető (Cs. Nagy), Abért – Kovács L., Takács M.), Sztankó (Keresztes), Balogh Á. – Nagy Á. (Mácsodi), Lőrinc (Horváth M.). Vezetőedző: Varga Balázs
Iváncsa KSE: Varga Á. – Madarász B. (Király D.), Aradi, Kiatipisz, Nyilas – Barta, Vass (Kasza), Székely (Keringer), Budai – Törőcsik (Mihály), Monori (Ordasi), Vezetőedző: Tóth András.
Gól: Balogh Á. (34.), ill. Törőcsik (56., 82.).
Kiállítva: Varga Á. (31.).
Korán, a 31. percben elvesztette kapusát, megfogyatkozott az Iváncsa KSE, a kiállítás után megadott büntetőt pedig Balogh Ádám. Aztán az 56. percben Törőcsik Péter szintén 11-esből egyenlített, majd ugyanő a 82. percben fordított, és megszerezte a győzelmet jelentő találatot, 1-2.
Dunaharaszti MTK (14.) – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (12.) 0-0

Vezette: Drabon Barnabás.
Dunaharaszti MTK: Sinkó – Szőke (Balogh D.), Szalai A., Tóth F. (Csizmadia), Kiss D. (Óber) – Kovács-Galavics, Ferkel, Sipos, Kócsa (Tóth Zs.) – Szabó B. (Szmola), Bata. Vezetőedző: Ughy Márk.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Balogh M., Bohata (Szabó M.), Pauer, Bedics (Gajdóczi) – Szellák, Balogh B. Csontos (Szabó B.), Pekowski – Bozai, Papucsek. Vezetőedző: Bozai Attila.
FC Főnix (7.) – PMFC (6.) 2-0 (1-0)

Vezette: Kreitl Tamás
FC Főnix: Nagy Sz. – Csiba, Gruber (Balogh L.), Bolla Barnabás, Korponai (Borbély) – Jungwirth, Emperger, Andróczi, Réti – Horváth T., Adorján (Zólyomi). Vezetőedző: Pavlik József.

PMFC: Helesfay – Sági, Preklet, Ikonomou (Füredi), Bor – Morvai (Ócsai), Rabatin, Hegedüs M. (Fejős) – Vas B. (Tóth Z.), Wirth, Szalánszki. Vezetőedző: Aczél Zoltán.
Gól: Adorján (17., 74.).
A találkozó legelején PMFC birtokolta többet a labdát, többször is lehetőségekig jutott, de elpuskázta ezeket. A szervezett védekezésre, és kontrákra berendezkedő FC Főnix FC-nek sikerült előnyhöz jutni, a 17. percben egy védelmi megingást kihasználva Adorján Gergő tört kapura balról, labdája a bevetődő Preklet Csabáról irányt változatott, becsapva ezzel Helesfay Donátot, aki így nem tudta hárítani a hálóba pattanó játékszert, 1-0. A 74. percben Adorján egy baloldalon végigvezetett ellentámadás során védőjét megelőzve élesen a kaput támadta, majd Helesfay mellett tanári módon a hálóba guritott, 2-0.