Öccse, Zsombor a 14. helyen végzett

2024.09.10. 12:10

Legjobb magyarként Dévay Márk az ötödik lett a triatlon világkupán

Dévay Márk az élmezőnyben az ötödik helyen, öccse Zsombor a 14. helyen zárt az olimpiai távú világkupán Karlovy Varyban.

Németh Krisztián

Fotó: Dévay László/Facebook

A Trion Triatlon versenyzői, Dévay László tanítványai, egyben fiai közül Dévay Márk a párizsi olimpiai csapat tartaléka volt, sajnos nem sikerült bekerülnie az utazó csapatba.

Ez azonban láthatóan nem szegte kedvét a 28 éves sportolónak! Ugyanis a patinás cseh fürdővárosban remekül szerepelt, a magyar küldöttség legjobb eredményét érte el.

Az 1500 méteres úszásban - hagyományosan - erőt demonstrált a fehérvári sportoló: 17 perc 27 másodperces idővel az első helyen jött ki a vízből. Ezután a 40 kilométeres kerékpározás következett, ami után a harmadik helyen kezdte meg a 10 kilométeres futást, melynek végén 1:55:03 órás idővel, a győztes amerikai John Reedtől 39 másodperccel elmaradva ért célba ötödikként.

A 24 éves Dévay Zsombor, aki, ahogy korábban megírtuk az elmúlt időszakban remekül szerepelt az egyetemi világbajnokságon az 52 fős mezőny 14. helyén zárt 1:56:37 órás idővel, a magyar férfi indulók második legjobb eredményét elérve.